DEKADA OD ZAWODOWEGO DEBIUTU ALEKSANDRA USYKA (WIDEO)

Dziś mija dokładnie dekada od zawodowego debiutu wspaniałego Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO), ówczesnego mistrza olimpijskiego w wadze 91 kilogramów.

Ukrainiec w ciągu tych dziesięciu lat pozbierał wszystkie pasy kategorii cruiser, a teraz posiada trzy z czterech tytułów wagi ciężkiej. W lutym ma podejść po czwarte i ostatnie trofeum w konfrontacji z Tysonem Furym. Dodajmy, że Usyk wszystkie walki mistrzowskie wygrywał na terenie rywala. Zaczął od Polski i Krzysztofa Głowackiego (WBO - 90,7 kg).

PROMOTOR USYKA: KLICZKO MIAŁ GÓWNIANY DZIEŃ Z FURYM, TERAZ FURY Z NGANNOU >>>

Dekadę temu Usyk pokonał w debiucie przed czasem twardego journeyamana Felipe Romero. Poniżej przypominamy Wam tamten pojedynek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 09-11-2023 14:42:13 
Widać że rywal usyka [mniejszy, bez dopingu] rzucony na pożarcie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2023 14:43:55 
Słowiański Krzysztof Kolumb, podbijający nieustannie nowe tereny i w ten sposób buduje swoją spuściznę. Urodzenie tego samego dnia, co inna legenda w jego wypadku zobowiązuje. Jaja ma jak arbuzy, a umiejętności godne Leonarda Da Vinci ringu. Na zakończenie kariery sięgniecie po wszystkie pasy w królewskiej dywizji i pożegnanie się mistrzostwem np. bridger w Kijowie gwarantuje mu numero uno na liście najlepszych pięściarzy wszechczasów. Pytanie, czy mu się to powiedzie?
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 09-11-2023 15:04:26 
Artysta ringu wybitny pięściarz tyle wystarczy krótki ale treściwy opis geniusza
 Autor komentarza: VVD
Data: 09-11-2023 19:54:35 
Geniusz
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-11-2023 22:54:59 
@Maksymalista
Akurat Romero to nie był taki leszcz na tamten czas (zwłaszcza na debiut). Rekord 16-7, rok wczesniej walczył z Masterm i Glowackim. Mateusz go skończył dopiero w 10 rd a Krzysiek w 6-tej. Romero przed walka z Usykiem (przegrana w 5rd) walczyl tez z ciezkim Lepaiem gdzie mimo porazki w 9-tej to po drodze cos tam urwal.

Ja kariere Usyka sledze od pierwszej walki na profi (wczesniej widzac go w lidze) i szczerze to mnie zdziwilo, ze mial tak duze problemy z Briedisem (nie zebym go nie docenial) a tym bardziej z Bellew - chociaz to byla dziwna walka, Bellew od poczatku wrzucil najwyzszy bieg i byc moze tym zaskoczyl ukrainca (bo wygrywal tam praktycznie wszystkie rundy), ale byc moze sam Usyk wiedzial ze Bellew nie jest zdolny do takiej walki na calym dystansie - nie wiem.

Kariera piekna, zycze mu zeby zostala zwienczona wygrana nad uzurpatorem Furym, chociaz to bedzie cholernie trudne. Jak Usyk wygra uczciwie z Furym to nie mialbym nic przeciwko zeby konczyl kariere.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 11-11-2023 01:23:48 
Usyk z Bellewem oddał 3 pierwsze rundy, resztę rund wygrał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.