GILBERTO RAMIREZ POKONAŁ JOE SMITHA

W konfrontacji dwóch byłych mistrzów świata Gilberto Ramirez (45-1, 30 KO) pokonał Joe Smitha Jr (28-5, 22 KO) w swoim debiucie w wadze junior ciężkiej.

Amerykanin przez pierwsze pół minuty przeprowadził ostry atak, szukając mocnego ciosu z prawej ręki, ale "Zurdo" był dobrze przygotowany taktycznie, lewa ręka pozostawała przy brodzie, a z czasem zaczął wyboksowywać przeciwnika. Pomimo przejścia z kilogramami w górę nie zatracił dobrych nóg, selekcjonował dobór ciosów i urywał kolejne rundy. Smith poza krótkimi zrywami nie pokazał niczego wielkiego i przegrał na kartach wszystkich sędziów 99:91.

- To początek nowego mnie. Wyboksowałem go, ale on ma naprawdę ciężkie ręce i nie chciałem zbytnio podejmować ryzyka. Mając dziś w ringu te dwadzieścia funtów więcej czułem się w ringu zdrowy i naprawdę mocny. Nie widzę sensu schodzenia do wagi półciężkiej. Byłem pierwszy meksykańskim mistrzem kategorii super średniej, teraz chcę być pierwszym meksykańskim championem w dywizji cruiser - powiedział po wszystkim zadowolony Ramirez.

- Byłem trochę zbyt ciężki na nogach. Wiem, że kilka razy go lekko zraniłem, ale on boksował dziś bardzo dobrze - stwierdził z kolei pokonany Smith Jr.

Statystyki ciosów:
Smith 119/419 (28%) - Ramirez 169/415 (41%)

Przypomnijmy, że dzięki temu zwycięstwu "Zurdo" Ramirez został obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBA dla mistrza świata, Arsena Goulamiriana (27-0, 18 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 08-10-2023 10:40:43 
Dobre tempo, a i wymiany przyjemne dla oka. Ramirez pokazał bardziej ułożony boks i był całkiem sprytny ringowo, Smith Jr. jak to budowlaniec rzucał cegłami, ale jednak czegoś zabrakło. Swoją droga eliminator 10 rundowy w naciąganym limicie, tego nie powstydziłby się sam Monty Python.

Goulamirian vs Ramirez to będzie ciekawa młócka!
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 08-10-2023 10:47:01 
Pytanie ile zostało Goulamiriana bo On chyba strasznie długo pauzuje a dalej ma pas ;) dla mnie Ramirez faworytem takiego pojedynku to dobry pięściarz a widać że ta waga mu pasuje warunki fizyczne może być ciekawie
 Autor komentarza: bison0516
Data: 08-10-2023 11:15:49 
Umowne limity w eliminatorach walk o tytuły powinny być karalne więzieniem za ośmieszanie boksu. Szczególnie w sytuacji, kiedy namnożono kategarii wagowych ponad dopuszczalną przez zdrowy rozsądek miarę. A wszędzie chodzi o kasę...
 Autor komentarza: SWJar
Data: 08-10-2023 14:33:29 
Nie dotrwałem w nocy, obejrzałem tylko highlights od dazn. To Zurdo sobie tam punktował, ale takich mocnych sierpów to więcej nawsadzał Smith, przynajmniej tak wynikało z hl. Zurdo wygrał ale nie zachwycił.
Kolejna przegrana Smitha gdzie napsuł trochę krwi rywalowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.