JOE SMITH: BYŁEM W WADZE PÓŁCIĘŻKIEJ OD 16. ROKU ŻYCIA

- Startuję w wadze półciężkiej od szesnastego roku życia, pora więc na zmiany - mówi Joe Smith Jr (28-4, 22 KO) przed sobotnią konfrontacją z Gilberto Ramirezem (44-1, 30 KO).

Stawka jest wysoka. Lepszy z tej dwójki zostanie obowiązkowym pretendentem dla zasiadającego na tronie WBA wagi cruiser Arsena Goulamiriana (27-0, 18 KO). Dla obu zawodników będzie to jednak debiut w kategorii cruiser. Ostatecznie pojedynek odbędzie się w umownym limicie 87,5 kilograma.

- Tak naprawdę od jakiegoś czasu myślałem już poważnie o nabraniu masy mięśniowej i zmianie kategorii na wyższą. Dlatego też brałem wszystkie największe walki w dywizji półciężkiej bez zbędnego czekania. Dzień przed galą będę miał 87,5 kilograma, ale spokojnie zbudowałbym mocne 90 kilogramów, gdyby tylko była taka potrzeba. I choć cały czas trzymam się z daleka od cukru, to w końcu mogę się najeść. Wydaje mi się, że dobrze zaaklimatyzuję się w kategorii cruiser i zostanę tu na długo - dodał Smith Jr, pogromca Fonfary i Hopkinsa, były mistrz świata federacji WBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-10-2023 14:02:28 
No ale co to za zmiany jak się tworzy jakiś umowny podlimit w limicie? Może jeszcze więcej cukru w cukrze? To kabaret a nie zmiany. Takie umowne limity we dwóch z Meksykaninem to niech sobie robią do tańca z gwiazdami a nie do walki, która ponoć ma być potencjalnie eliminatorem do tytułu w cruiser.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-10-2023 14:19:19 
Bob Budowniczy to prosty cepiarz, ale jednak te cegły bywa że, robią różnice, niemniej na kogoś z solidnymi podwalinami i nie daj Boże potrafiącego uderzyć, to zdecydowanie za mało. "Zurdo" mimo wszystko faworytem, choć to też nie jest jakiś wykształciuch ringowy, po prostu duży chłop intensywnie boksujący ze sporym zapleczem dającym możliwość wygenerować nie mały dochód. Ciekawa walka, potencjalnie bez zdecydowanego faworyta, tylko ten limit...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.