SOBOTNIA WALKA RAMIREZA ZE SMITHEM ELIMINATOREM WBA W CRUISER

Na ostatniej prostej wrosła ranga sobotniej walki Gilberto Ramireza (44-1, 30 KO) z Joe Smithem Jr (28-4, 22 KO).

Popularny "Zurdo" - były mistrz świata kategorii super średniej (76,2kg), przeniósł się do półciężkiej (79,4kg), ale i tu musiał już zbijać zbyt dużo. Dlatego też postanowił przenieść się do dywizji junior ciężkiej. Przy czym walka ze Smithem nie odbędzie się w górnej granicy tego limitu (90,7kg), a umownej wadze 86,15 kilograma.

Mimo faktu, iż dla obu pięściarzy będzie to debiut w wadze cruiser, federacja WBA nadała jej status ostatecznego eliminatora do pozycji challengera do mistrzostwa świata. Tak więc zwycięzca sobotniej potyczki Ramirez vs Smith z miejsca stanie się obowiązkowym pretendentem dla zasiadającego na tronie WBA Arsena Goulamiriana (27-0, 18 KO). Francuz z ormiańskimi korzeniami stracił niedawno partnera telewizyjnego i zapewne chętnie pojedzie na teren rywala.

Transmisję w Polsce z gali w Las Vegas przeprowadzi w nocy z sobotę na niedzielę platforma DAZN. Kilka godzin wcześniej również gala Wood vs Warrington z Anglii. Już teraz możecie nabyć dostęp do tych gal POD TYM LINKIEM >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 05-10-2023 11:48:37 
To chyba jakiś żart. Dwóch zawodników, którzy stoczą swoją pierwszą walkę w tej wadze i to jeszcze w niepełnym limicie. A nie, to nie żart, to WBA
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-10-2023 12:08:51 
To są kpiny w żywe oczy z kibiców, ale i z własnych przepisów, które są łamane w kilku punktach. Goulamirian po walce z obowiązkowym Jegorowem ma teraz prawo do wyboru rywala, a oni mu je odbierają i narzucają kolejnego obowiązkowego pretendenta. Jeżeli już, to tym obowiązkowym powinien być pierwszy na liście rankingowej Dorticos, a nie bokserzy z półciężkiej świeżo i na chama wprowadzeni do rankingu cruiser na miejsca 6 i 7. Chyba jednak Ormianin nie będzie protestował, bo za Smitha/Ramireza dostanie więcej i szanse na wygrana też teoretycznie znacznie większe. Musi jednak pamiętać, że inaczej niż przez nokaut, to pasa w USA nie obroni.
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 05-10-2023 12:13:23 
Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Gdyby nie to, to ani jeden ani drugi nie miałby takiej możliwości. Sam fakt wklejenia ich do rankingu na bardzo wysokie miejsca i ten eliminator mocno definiuje WBA. Ale to akurat nic nowego.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-10-2023 12:49:34 
To nie są kpiny, ale to jest biznes, a pieniądz prawdę ci powie. Ramirez to gigantyczny rynek zbytu, w ostateczności kapnie nie mało amerykańskiemu jakby Bob z dzikiego zachodu przechylił szale na swoja korzyść i stanął finalnie do walki o tytuł. Sport, sportem dla maluczkich, a biznes dla grubych ryb, tylko te ryby najpierw należy wyhodować.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 05-10-2023 13:35:48 
To jest trochę jak zdziwienie, że mafia nie stosuje się do przepisów prawa.
WBA nadała status challenger. No OK. A koło gospodyń wiejskich nadało tej walce złoty laur doskonałości - no i co?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-10-2023 14:16:29 
Pewnie i żart, może i nawet śmieszny ale takie żarty w eliminatorze a już na pewno w walce mistrzowskiej nie są śmieszne.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 06-10-2023 01:17:49 
Waga cruiser to jedna z najmniej opłacanych kategorii wagowych, toteż takie nazwiska jak Smith i Ramirez zasilające szeregi dywizji to również hajsik i promocja
 Autor komentarza: bison0516
Data: 06-10-2023 07:40:30 
Eliminator w umownym limicie? To może też mistrzostwo świata w umownych limitach? Wtedy kategorie wagowe nie będą w ogóle potrzebne.Farsa goni farsę. To coś takiego jak waga bridger, która faktycznie nie istnieje, ale jest jakiś tam mistrz świata. To też właściwie tylko limit umowny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.