WALLIN: MAŁO WIEMY O GASIJEWIE W WADZE CIĘŻKIEJ

- Tak naprawdę mało o nim wiemy. Był bardzo dobry w kategorii cruiser, ale w ciężkiej dotąd z nikim nie walczył - mówi Otto Wallin (25-1, 14 KO) przed sobotnim starciem z Muratem Gasijewem (30-1, 23 KO).

W stawce tej potyczki będzie interkontynentalny pas organizacji WBA.

- Gasijew z pewnością jest dobrym zawodnikiem, ma na rozkładzie kilka cennych zwycięstw, ale nie mierzył się dotąd z prawdziwym zawodnikiem wagi ciężkiej. Bo gdy walczył z Usykiem, obaj byli jeszcze cruiserami. Naprzeciw niego stanie ktoś, kto będzie chciał wygrać równie mocno jak on. Długo czekałem na taką walkę i szansę. Jeśli wygram, będę już w naprawdę fajnym miejscu - kontynuował szwedzki mańkut.

Lepszy z tej dwójki zapewne mocno przeskoczy w rankingu WBA, ale na pewno zamelduje się na drugim miejscu w zestawieniu federacji IBF.

- Boksujący z odwrotnej pozycji Usyk poradził sobie z nim naprawdę dobrze. Potem szybko odprawiał słabszych rywali, tak naprawdę więc mało wiemy o "ciężkim" Gasijewie. Zobaczymy co wniesie na stół w tym pojedynku. Wierzę, że jestem naturalnym "ciężkim", przez całą karierę obcowałem z zawodnikami wagi ciężkiej i to powinna być moja przewaga w tym zestawieniu - dodał Wallin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-09-2023 12:37:53 
Bardzo ciekawe zestawienie z jednej strony leworęczny dryblas, który od pewnego momentu sunie na rozbiciu oka Fury'ego, z drugiej jeden z buldożerów junior ciężkiej, co potknął się na artyście, a w najwyższej kategorii tłucze jakieś lichoty. Chyba Gasijew i to przed czasem pod koniec walki.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 28-09-2023 21:03:14 
Kurcze, gdzie to można obejrzeć? Sprawdziłem nawet na Matchtv ru, ale nie widze (może go olali odkąd stał się Ormianinem :)). Bardzo ciekawa walka - jeden z 'prospektów' wyjdzie po niej z 'zamrażarki' i dołączy do ścisłej czołówki i zgadzam się z głosem wiekszości, że bedzie to Gasijew. W CW pokazał, że boksersko jest w światowym topie, a fizycznie/siłowo nie sądzę, żeby w ogóle odstawał od czołówki HW - już w cruiser były opinie, że to prawdziwy cięzki, tylko mocno wysuszony. Ostatnio ważył w ringu 108 kg i pewnie teraz wniesie coś koło tego - uważam, że będzie tylko nieznacznie lżejszy od Wallina i nie będzie polegał na atutach małego cięzkiego typu szybkość, tylko na przewadze siły ciosu i umiejętności bokserskich.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.