HRGOVIĆ: SPRAWIĘ USYKOWI WIĘCEJ KŁOPOTÓW NIŻ JOSHUA I DUBOIS

Jeśli nie dojdzie do unifikacji wszystkich pasów z Furym, kolejnym rywalem Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO) musi być Filip Hrgović (16-0, 13 KO).

Nad Ukraińcem zawisł obowiązek walk z oficjalnymi challengerami. Pod koniec sierpnia odprawił w dziewiątej rundzie Daniela Dubois (19-2, 18 KO), pretendenta WBA. Teraz czeka w kolejce Hrgović, którego narzuca federacja IBF. Potem Usyk powinien skrzyżować rękawice ze zwycięzcą rewanżu Joyce vs Zhilei (WBO).

Chorwat wierzy w swoją szansę, a Usyk wcale mu nie zaimponował ostatnim występem.

- Oczywiście Usyk to bardzo dobry pięściarz, ale nie widziałem w jego boksie nic nadzwyczajnego. Nie byłem ani trochę pod wrażeniem tej walki. Usyk jest dobry, jednak ja również jestem dobry. Za mną już siedemnaście lat kariery, starty na mistrzostwach świata i Europy oraz medal olimpijski. Poznałem różne style, sparowałem z najlepszymi i wierzę, że mogę pokonać każdego z nich. Wystarczy mi tylko dobry obóz i pełna koncentracja podczas przygotowań. Usyk w walce z Dubois pokazał to co zawsze, czyli dobre tempo i dużą liczbę wyprowadzonych ciosów. Nie widziałem jednak nic specjalnego ani wyjątkowego. Dubois był za mało agresywny, wyprowadzał za mało ciosów, a i tak miał swoje momenty w tym pojedynku. Jestem przekonany, że mam w swoim arsenale znacznie więcej niż Joshua czy Dubois i dam Usykowi dużo trudniejszą przeprawę niż oni - powiedział Hrgović.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-09-2023 12:46:18 
Jestem daleki od skreslania Hrgovica, ale na razie w ogóle mi nie imponuje. Może najbardziej to, że jako jedyny położył Rydella Bookera, który generalnie nie daje sobie zrobić krzywdy. No oczywiście mega cenne zwycięstwo nad Zhangiem, ale styl nie powalił na kolana i tak samo z McKeanem, z którym gdyby nie faule, to miałby problem, żeby w ogóle wygrać. Potrzebny jest mu jeszcze jeden kkonkretny test z kimś naprawdę mocnym (np. Sanchez lub Bakole :)), żeby można było go realnie zaliczać do ścisłej czołówki. Dla mnie - na ten moment - w walkach z ww. czy Dubois nie byłby faworytem.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-09-2023 12:55:16 
Szkoda, ze Hrgo idzie akurat na Usyka, bo bedzie mu ciezko. To jest skok wrecz o trzy poprzeczki do gory. Z drugiej strony jedna porazka jego kariery nie przekresli, a innych walk mu smutny Sauer nie umie zalatwic.

Zhilei? Dla mnie akurat ta walka to papierek lakmusowy, ze Hrgo jest juz w czubie hw, ze nie peka, ze kondycyjnie jest ok. Ladowal Zhilei po lbie mocno. Zreszta brutalny upadek Joyce z Chinczykiem pokazal, ze wiktoria nad Zhilei jest wiecej warta niz ubijanie Whyteow, Chisor czy JOSHUŁ.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-09-2023 12:58:05 
Hrgo bez szans? Moze znokautowac Usyka i ma na to zdecydowanie wieksze szanse niz Dubois. Hrgo jest bokserem myslacym, adaptujacym sie, umie przyjac w odroznieniu od AJ czy Dubois. Dubois to jesli chodzi o ringowe iq niziny.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-09-2023 13:41:28 
"brutalny upadek Joyce z Chinczykiem pokazal, ze wiktoria nad Zhilei jest wiecej warta niz ubijanie Whyteow, Chisor czy JOSHUŁ."

Ani Zhang ani Joyce nie walczyli z Whytem czy Chisorą. A Zhang na przykład ma w rekordzie remis z Forrestem, także ja bym się tu tak bardzo nie podpalał, jak niektórzy.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-09-2023 14:30:22 
Aha czyli da trudniejszą przeprawę, ale nie pisze, że wygra. Trochę słabo. Chyba sam wie, że Usyk go wypyka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-09-2023 15:04:14 
Hrgowicz może myśli, że będzie pierwszym który przeciwko Usykowi wcieli w życie tą mityczną już taktykę spalonej ziemi, pierwotnej agresji i młócki od początku :) a prawda jest taka, że pasuje Ukraińcowi jak mało kto.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 20-09-2023 16:23:56 
Trudne ma te obowiązkowe obrony Usyk. To byłby ewenement jakby brał ich po kolei jak leci. Wszyscy mistrzowie się migali a Usyk by ich odprawił jak leci. To by było piękne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.