KUŹDZIEŃ: ZNAJDĘ NA TEGO RYWALA SPOSÓB

- Oglądałem dostępne walki Gruzina, wiem jaki ma styl i jestem przekonany, że znajdę na niego sposób - mówi Kamil Kuździeń (9-0, 3 KO) przed pojedynkiem z Niką Bigvavą (5-3-1, 3 KO) na gali Korner Boxing Night 29 września w Radomsku. Bilety na eBilet.pl. Transmisja w TVP Sport.

Dla obydwu to mały jubileusz, bowiem czeka ich 10. walka zawodowa w karierze. Zdecydowanie lepszy rekord ma pięściarz Tymex Boxing Promotion, ale liczba przeboksowanych rund podobna, Polak 44, Gruzin 38.

- Dwa z trzech ostatnich pojedynków wygrałem w Radomsku, w tym z innym gruzińskim zawodnikiem Beką Murjiknelim, i chciałbym podtrzymać serię. Beka nie sprawił mi żadnego problemu i skończyłem walkę przed czasem, z tym, że rywal był bardzo twardy i rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej rundzie – powiedział "Kundzia" Kuździeń.

Tylko cztery pierwsze pojedynki Nika Bigvava stoczył w Gruzji, kolejne we Francji i ostatnio w Niemczech, gdzie przed czasem wygrał z niepokonanym wtedy Antonio Fechnerem (4-0). Do rewanżu ma dojść po walce z Kamilem.

- Gruzin jest agresywnym i idącym do przodu bokserem, ale będę dla niego ścianą, z która się zderzy - zapewnia polski pięściarz przed galą organizowaną przez Tymex we współpracy z MB Promotions i Queensberry Polska. Walka została zakontraktowana na dystansie 8 rund w limicie wagi średniej.

- Jestem w bardzo dobrej formie, bierzemy się za robienie wagi i szybkość. Chciałbym pokazać widowiskowy, a przy tym efektywny boks - dodał Kuździeń, który wcześniej wygrał w wielkopolskim Złotowie na punkty z Ukraińcem Artjomem Rażikiem.

- Myślę, że Artjom był najbardziej doświadczonym i wymagającym ze wszystkich moich rywali. To zawodnik bardzo dynamiczny i doświadczony w boksie. Większość poprzednich walk była łatwa, a z nim znacznie trudniej, chociaż dalej nie dociera do mnie - nawet po obejrzeniu walki na spokojnie - jak jeden z sędziów wypunktował jego zwycięstwo. Przecież to niedorzeczne - skomentował triumfator.

W walce wieczoru Korner Boxing Night wystąpi Robert Parzęczewski (30-2, 18 KO), a jego przeciwnikiem Albańczyk Kasim Gashi (20-3, 12 KO).

Pojedynki rankingowe stoczy m.in. Stanisław Gibadło (9-1, 1 KO) z Wenezuelczykiem Melbynem Hernandezem (7-7-2, 6 KO) i Paweł Brach (1-0) z Ukraińcem Rafailem Melnykiem (1-3, 1 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.