SBN 23: POLSKA 18, NIEMCY 2

Polscy pięściarze i pięściarki wyraźnie lepsi od Niemców! W Kolnie (woj. podlaskie) podczas SBN 23 efektowne zwycięstwa odnieśli Bartłomiej Rośkowicz 63,5 kg, Damian Durkacz 71 kg, Kamil Ślendak 92 kg i Oskar Safaryan +92 kg. Biało-Czerwoni triumfowali 18:2.

Przed czasem Bartłomiej Rośkowicz wygrał z Erkinem Uzelpinarli (AB 2), a Damian Durkacz ze sporo wyższym od siebie Bahirem Zazai (RSC 2). Kamil Ślendak znokautował Phillipa Davidsena (KO 2).

Z kolei w ostatniej walce piątkowych zawodów Oskar Safaryan, w niecałą minutę posłał na deski Ali Toni Mousaviana (RSC 1). Dla reprezentanta Polski to był powrót na ring po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

W walkach polsko-niemieckich kobiet Natalia Kuczewska 48 kg pokonała Farah Youssif 3:0, zaś Barbara Marcinkowska wygrała z Aline Sodjinou 3:0.

Później trwała rywalizacja Polaków z zawodnikami Mistrz Bundesligi, klubu Traktor Schwerin. Ilia Bader 60 kg triumfował w starciu z Achrafem Godje 3:0, a niejednogłośnie na punkty wygrywali: Mateusz Bereźnicki 92 kg z Amo Tyronem i Wiktor Bartnik +92 kg z Jeanem Christianem Ayivi.

Jedynej porażki doznał Klemens Szczepaniak 80 kg z Georgy Gubeladze.