PACQUIAO POTWIERDZA: CHCĘ ZDOBYĆ ZŁOTO OLIMPIJSKIE!

Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) potwierdził doniesienia z końcówki sierpnia. Legenda boksu chce wystartować w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Wcześniej temat nakreślił Bambol Tolentino, prezydent Filipińskiego Komitetu Olimpijskiego (POC). - Senator Pacquiao i jego zespół skontaktowali się z nami, potwierdzając, że chciałby on wystartować na igrzyskach w Paryżu.

Teraz wszystko potwierdza sam "Pac-Man".

- Moim największym pragnieniem płynącym wprost z serca jest złoto olimpijskie. Kiedy w młodym wieku zaczynałem boksować, największym marzeniem było zostanie olimpijczykiem. Z wielką ekscytacją czekam więc na ten moment - nie ukrywa Pacquiao.

Wielki mistrz zawodowy kilku kategorii nie może wystartować w Igrzyskach Azjatyckich, będącą jedną z trzech kwalifikacji. Ogranicza go wiek. Mam 44 lata, a w tych zawodach można mieć maksimum 40. Ale pozostaną mu dwa turnieje kwalifikacyjne rangi światowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-09-2023 11:44:52 
Abstrahując od pomysłu Pacmana to z tymi górnymi limitami wieku to przegięcie. Gość w wieku 44 lat może przewyższać zdrowotni 99 % populacji 20 latków a tutaj taki wymysł. To na wojnie w Ukrainie kolesie tym wieku walczą często solidniej i pewniej zadania bojowe (dzięki rozsądkowi, doświadczeniu) niż jakiś młokos (z reguły siedzący w Polsce) a tutaj do ringu jakiś limity z dupy wymyślają. W dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o boks zawodowy to prędzej ktoś pobije rekord Hopkinsa niż Tysona.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-09-2023 11:46:29 
Jakby amatorem mógł być tylko ktoś młody :)
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 15-09-2023 15:51:20 
UP
W pełni się zgadzam
Im chyba chodzi o to żeby starsi nie zabierali miejsca młodszym na tak prestiżowej imprezie ale to według mnie i tak głupie i dyskryminujące tych leciwych pięściarzy.
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 15-09-2023 18:24:06 
chyba za łapówki.
 Autor komentarza: pimko
Data: 15-09-2023 19:15:05 
Chyba już za stary i przerwa za długa. Szybkość mocno pewnie spadła, a młodych głodnych zwycięstwa dużo. Wszystkich ich by jeszcze rozwalił na zasadach zawodowców, ale na 3 rundówce to już nie jestem taki pewien. No i korupcja w boksie duża (także amatorskim), a Pacman raczej tam nie ma układów więc wątpię... Ale będę mu kibicował, bo to jeden z moich ulubionych pieściarzy, no a poza tym, jakby coś tam wywalczył to jakże epicka historia byłaby... no, no. Będę kibicował.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.