MAKARCZUK I DEKYS ZAWALCZĄ O PASY WBC NA GALI W LUBLINIE

Lukas Dekys (10-0, 3 KO) oraz Eugeniusz Makarczuk (8-0, 3 KO) poznali rywali na galę Polonika Boxing Night  5 października w Lublinie. Dla obu niepokonanych pięściarzy to będą najważniejsze występy w karierze. Wszystko przez pasy regionalne federacji WBC w stawce. Jeśli wygrają, wejdą do rankingów światowych. 

Przyszedł czas na ogłoszenie pojedynku zawodnika, który na polskich ringach czuje się jak ryba w wodzie. Dekys - polonijny pięściarz, pochodzący z rodziny śląskich górników, pokonał kolejno Michała Syrowatkę, Damiana Kiwiora i Michała Leśniaka, zdobywając przy tym dwa tytuły mistrza Polski, a 5 października w Lublinie powalczy o miejsce w rankingu prestiżowej federacji bokserskiej na świecie. 

26-letni pięściarz skrzyżuje rękawice z Marcisem Grundulisem (13-2, 4 KO). Łotysz jest byłym pretendentem do tytułu młodzieżowego mistrza świata, półtora roku temu w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał w Magdeburgu walkę z niepokonanym Nenadem Stanciciem, choć zdaniem obserwatorów był zawodnikiem lepszym i zasługiwał na wygraną. To będzie duże wyzwanie dla Dekysa. Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł WBC Asian, skupiający pięściarzy pochodzących z Eurazji. Zwycięzca może liczyć na miejsce w pierwszej "30" rankingu WBC wagi półśredniej. To wielka szansa, a przy tym ranga gali zdecydowanie idzie do góry.

Głodny, nieustępliwy i kontynuujący świetną przygodę na polskich ringach Eugeniusz Makarczuk (8-0, 3 KO) również stanie przed trudnym wyzwaniem. Pochodzący z Lidy pięściarz Tymex Boxing Promotions najpierw gładko wypunktował Tomasza Nowickiego, później zaskoczył i wygrał z Łukaszem Maćcem, a za trzy tygodnie skrzyżuje rękawice z Milosem Berankiem (10-1 4 KO). 

Przed mającym polskie korzenie Makarczukiem najważniejszy występ w karierze! Dlaczego? Stawką pojedynku z Berankiem będzie tytuł regionalny WBC CISBB, który skupia pięściarzy z państw słowiańskich, bałtyckich oraz bałkańskich. Jeśli 29-latek pokona rywala i zdobędzie pas znanej na świecie federacji, pojawi się w rankingach światowych. Jest o co walczyć! 

Nie będzie jednak tak łatwo. Utalentowany pięściarz wagi średniej z Czech w przeszłości bił się o młodzieżowe mistrzostwo świata i po wyrównanym boju ostatecznie przegrał na punkty. 21-latek dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi od Makarczuka i na pewno nie będzie łatwym do przejścia rywalem. Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno przed Eugeniuszem Makarczukiem, jak i Lukasem Dekysem kolejne trudne zadanie. 

Wstęp na galę Polonika Boxing Night w Lublinie 5 października jest wolny po zarejestrowaniu: https://polonikaboxing.pl/kibic/

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-09-2023 14:35:29 
Nie ma już polskich prospektów, to trzeba dopingować tych polonijnych. Nie tylko z Czech i Białorusi, ale także z Rosji. Tam jest cała masa dobrej klasy perspektywicznych bokserów o polskich nazwiskach: Wojciechowski, Sawicki, Mazur, Kozłowski, Zoń. Gdyby ich tak przekabacić na polskość, to nasz boks zawodowy mógłby odżyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.