AMANDA SERRANO BRONI PASÓW - WALKA 12 RUND PO 3 MINUTY!

Przełom i rewolucja w zawodowym boksie kobiet? Niektóre panie domagały się tego od dawna.

Nawet te najważniejsze, mistrzowskie potyczki, były toczone na dystansie dziesięciu rund. A te trwały tylko po dwie minuty. Aż tu nagle ogłoszono występ znakomitej Amandy Serrano (45-2-1, 30 KO). Portorykanka 27 października w Orlando przystąpi do obrony pasów WBA, IBF i WBO wagi piórkowej.

W rolę pretendentki wcieli się solidna Danila Ramos (12-2, 1 KO). Brazylijka ma w dorobku pas WBO, ale tylko w wersji tymczasowej. A co jest niezwykłego i przełomowego w tej walce? Otóż fakt, że - podobnie jak mężczyźni, panie będą rywalizowały na dystansie dwunastu rund po trzy minuty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 06-09-2023 21:18:48 
Nie wiem, czy to dobrze, ale faktem jest że od jakiegoś czasu można zaobserwować, że boks kobiet prezentuje się coraz lepiej. Walka Serrano z Taylor to był sztos!
 Autor komentarza: SWJar
Data: 06-09-2023 22:41:26 
Wszystkie kobiece walki po 3 minuty runda? Czy mistrzowskie tylko?
Dla potyczek Serrano to na plus, a dla większości walk kobiet to raczej większe męczarnie. Prawdziwy pokaz wydolności będzie.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-09-2023 23:12:18 
To powinno jeszcze bardziej podniesc poziom kobiecego boksu (oby), poczatkowo moze to jednak spowodowac jeszcze wiekszy rozstrzal miedzy mistrzyniami takimi jak chociazby Serrano (ktora w mojej opinii jest wybitna) a zawodniczkami dobijajacymi sie do wiekszych walk - z czasem jednak powinno sie to splaszczyc. Jezeli walki kobiet na kazdym szczeblu beda mialy po 3 minuty to na pewno nie bedzie to latwy przeskok dla zawodniczek, ale kto wie moze wkoncu doczekamy sie wiekszej ilosci nokautow wsrod pań. Mnie osobiscie taka rewolucja za bardzo nie grzeje ani ziębi bo kobiecego boksu ogladam bardzo malo, zgodze sie z kol. @b0ndevi4nt, że walka Amandy z Kaśka to był naprawde dobry boks i w mojej opinii to Serrano zasłużyła tam na wygraną.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 08-09-2023 00:32:34 
marcinm
Cytując klasyka, Taylor tanio skóry nie sprzedała i pokazała nieprawdopodobną wytrzymałość, ale zgodzę się, że Serrano zasłużyła na wygraną. Po pojedynku śmiałem się ze znajomkami, że Amanda zasmakowała jak to jest w męskim świecie boksu, bo została klasycznie przewalona, co w tej dyscyplinie zdarza się często, nawet w mistrzowskich walkach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.