BELLEW O USYK vs WILDER: STAWIAŁBYM NA USYKA, ALE...

Tony Bellew na własnej skórze przekonał się o klasie bokserskiej Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO). Dla Bellew była to ostatnia walka w karierze, dla Usyka ostatnia w kategorii cruiser, w której pozbierał wszystkie cztery pasy.

Dziś Ukrainiec ma już trzy z czterech tytułów wagi ciężkiej - IBF, WBA i WBO. W sobotę obronił je, nokautując na wrocławskim stadionie w dziewiątej rundzie Daniela Dubois (19-2, 18 KO). A co by było, gdyby zamiast Dubois naprzeciw Usyka stanął Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO)? Właśnie o to zapytano bombardiera z Liverpoolu, byłego championa WBC kategorii cruiser.

- Usyk wygrywałby każdą sekundę walki. I byłoby tak do czasu, gdy Wilder wyprowadziłby pierwszy czysty cios z prawej ręki. Moim faworytem takiego zestawienia byłby Usyk, na pewno jednak nie postawiłby na niego domu w jakimś zakładzie. Nie można odbierać szans Wilderowi, to największy puncher swojej ery - stwierdził Bellew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 30-08-2023 02:03:31 
Usyk wcale nie byłby szybszy. A czy bil by mocniej?

Wilder pokazał już że w sumie ma twardy łeb bo zbierał ciężkie bomby a dalej stal w walkach z furym. Czy usyk bije mocniej niz Fury. Bardzo wątpie.

Czy jakby Wilder trafil czysto czy by to wstrząsnęło Usykiem? Na pewno. A trafić na pewno by trafil Wilder kilka razy to nieuniknione... chętnie bym zobaczył i kibicował Wilderowi.

Nie zdziwił by mnie wynik na pkt dla Usyka. Nie zdziwił by mnie wynik KO na Usyku w pierwszej połowie walki.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-08-2023 09:39:25 
Łajlder, zapewne w lepszej będąc formie niż dziś walczył ze Szpilką jak długo to trwało każdy wie. Teraz Łajlder jest już po przejściach a na przeciw siebie miałby o klasę lepszego Usyka - szanse, że przed czasem go położy są dużo , dużo mniejsze bo Usyk tak mu nie wejdzie na cios, tak się nie zdekoncentruje, jest inteligentniejszy, cwańszy. Usyk na 100% będzie wiedział jak unikać prawej ręki Łajldera. I tym samym bardzo prawdopodobny pełen dystans w takiej walce wiadomo co oznacza.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 30-08-2023 10:05:54 
Przestańcie już z tym Wilderem, gość boksować w ogóle nie potrafi i on ma stanowić dla Usyka zagrożenie? Zanim zakręci tym wiatrakiem to Usyk obskoczy go 4 razy zadając z 15 uderzeń aż w końcu zostanie na stołku, bo będzie miał dość. Atuty Usyka będą gasły, gdyż się starzeje, ale Wilder ma zdaje się 38 lat - to już jest końcówka. A poza tym o jakich bombach mówimy? Fury nigdy nie bił i nie bije mocno, po prostu dobrze trafia, ale żeby do była jakaś nadmierna siła nie powiedziałbym. Te bijatyki z Furym zostawiły na nim ślad, a i dziadek Ortiz nim zachwiał w pierwszej walce. Odporność na ciosy będzie bez wątpienia na korzyść Usyka w tej walce, chyba jak i wszystko inne poza siłą ciosu. Wilder jednak wyprowadza ciosy długo, dużo kalkuluje, bardzo wolno się rozkręca, za wolno wręcz. Zestawiając to z jego wiekiem jego szanse na wygraną z Usykiem to jakieś 5-10%.
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 30-08-2023 11:01:21 
Wildera nie interesuje chyba walka z Usykiem. Jedyna szansa na walkę z Usykiem to wygeana Usyka u arabów i wygrana Wildera z AJ czyli pewnie za rok taka walka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.