OFICJALNIE: 'ZURDO' RAMIREZ vs JOE SMITH JR 7 PAŹDZIERNIKA

Pisaliśmy o tym cztery dni temu. Teraz jednak oficjalnie potwierdzono walkę dwóch byłych mistrzów świata - Gilberto Ramireza (44-1, 30 KO) z Joe Smithem Jr (28-4, 22 KO).

Zawodnicy mają skrzyżować rękawice 7 października w Las Vegas w umownym limicie 86,15 kilograma. Pojedynek zakontraktowano na dwanaście rund. Wszystko pokaże platforma DAZN.

Dla obu będzie to powrót po porażkach w mistrzowskich potyczkach. Ramirez w listopadzie ubiegłego roku przegrał na punkty z Dmitrijem Biwołem, zaś Smith Jr czternaście miesięcy temu został zastopowany w drugim starciu przez Artura Beterbijewa.

- Jestem gotów przejąć dywizję cruiser i udowodnić sobie, że mogę dodać kolejny pas mistrzowski do mojego CV. Kilka lat temu ja i Joe chcieliśmy walki w wadze półciężkiej, teraz jednak spotkamy się w cruiser. Do zobaczenia w Las Vegas - powiedział "Zurdo" Ramirez.

- Miałem ostatnio ciężki okres, a na koniec straciłem brata Alexa, który zawsze mnie wspierał. Wiem, że wejdzie do ringu razem ze mną. Nie mogę się już doczekać tej walki, by pokazać wszystkim, że wróciłem na dobre - wtrącił Smith Jr, pogromca Andrzeja Fonfary i Bernarda Hopkinsa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 21-08-2023 19:10:16 
Wolałbym Cieślaka ale mam nadzieję że Smith da z siebie wszystko
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 21-08-2023 20:06:38 
Jeśli chcą walczyć, niech walczą... Ale w ogólnym rozrachunku to bez sensu. Ani Ramirez ami Smith w wadze cruiser nic nie zwojują. Meksykanin straszył w wadze super średniej, dopóki wiek pozwalał mu na zbijanie do niej z limitu junior ciężkiej i wychodzenie do walk z przewagą kilkunastu kilogramów. W półciężkiej straszył już mniej a w walce z Biwołem był wprawdzie olbrzymi, ale ślamazarny i mułowaty. Teraz idzie do cruiser, gdzie ani jego cios, ani gabaryty nie zrobią na nikim wrażenia.

Z kolei Smith to typowy osiłek, któremu w wyjątkowy sposób poszczęściło się w walce z Fonfarą. Dzięki niej dostał potem starcie z wyjątkowo już zgrzybiałym Hopkinsem, co dało mu olbrzymiego kopa na rozpęd. Podobnie jak u Ramireza, w cruiser ani jego siła ani gabaryty nie zaskoczą nikogo z czołówki. Pomijając fakt, że do walk z nią dotrze już w wieku przedemerytalnym. I tyle. Walkę obejrzę z relacji, zarywać dla niej nocki na pewno nie zamierzam.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 21-08-2023 21:45:44 
Z Tobą Smith
 Autor komentarza: broly
Data: 22-08-2023 08:13:50 
Nie wiem w jakiej formie jest Smith jr ale myślę, że nasz Cieślak mógłby zrobić krzywdę Ramirezowi..
 Autor komentarza: hms
Data: 22-08-2023 08:46:48 
Strasznie mi szkoda, że z Cieślakiem nie wyszło. Myślę, że ogarnąłby Zurdo, promując przy tym nieźle swoje nazwisko
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 22-08-2023 12:48:33 
No i właśnie dlatego nie wyszło. W porę ogarnęli, że Cieślak to za duży koń. W ogóle to był dziwny pomysł, żeby przechodząc w górę 11 kg zaczynać od takiego silnego byka jak Cieślak. JSJ i Ramirez mają potencjał na bycie czołówką cruiser, ale tak jak pisze Stieczkin, to co było ich atutem w LHW będzie jedynie przeciętne w CW.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-08-2023 15:28:51 
Obaj chcą teraz zostać cruiserami to po chuj im niepełny, umowny limit 86,15 kg?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-08-2023 17:13:26 
@Poszukiwacz
Pewnie ze względu na Smitha:) Facet ma 183 cm wzrostu, 86,15 to pewnie waży na co dzień. Owszem, może przybrać, ale sadło nic mu nie da, a jak dorzuci masy mięśniowej, to najpierw musi się nauczyć ją "obsługiwać". Czyli zorientować się, jak wygląda siła, motoryka a przede wszystkim wydolność i szybkość z nową wagą.

Tymczasem Ramirez to koń. Na co dzień waży pewnie w granicach stówy i tyle by wniósł w dniu walki, gdyby walczono w pełnym limicie cruiser. Dlatego zrobili catch weight. Smith pewnie liczy na to, że Meksykanin będzie wielki, ale mułowaty, z kolei Ramirez chyba standardowo stawia na rozmiar i fakt, że będzie zwyczajnie silniejszy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.