NA ROZPISCE GALI CANELO STARCIE BYŁYCH MISTRZÓW ŚWIATA?

Aleksander Gwozdyk (19-1, 15 KO) w przeszłości sparował z Canelo, wystąpił po powrocie z emerytury na jego poprzedniej gali i ma wystąpić również 30 września w Las Vegas na kolejnej imprezie z Canelo w roli głównej.

Były mistrz świata wagi półciężkiej zaboksuje w swojej koronnej dywizji. Po wygranej nad solidnym Ricardsem Bolotniksem (TKO 6) federacja WBA notuje Ukraińca na szóstym miejscu, a WBC na piątym.

Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale prowadzone są zaawansowane rozmowy w sprawie walki Gwozdyka z Andre Dirrellem (29-3, 19 KO), byłym championem kategorii super średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 18-08-2023 09:05:47 
Hwozdyk chyba zyskał sympatię Alvareza, że znowu ma wrócić na jego gali. Dobrze, może trochę rozrusza kategorię półciężka bo ostatnich miesiącach to faktycznie dramat, a kolejne wcale nie zapowiadają się lepiej.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 18-08-2023 10:47:15 
@Polakos
Nie wiem, gdzie w półciężkiej widzisz "dramat". Boksuje tam Biwoł, boksuje wciąż mocny Beterbijew, który miał stoczyć ciekawą walkę również z mocnym i co najważniejsze - nieprzyduszonym Callumem Smithem. Ta walka się odwlecze, ale nie uciecze.

Poza tym jest tam też bardzo widowiskowy Yarde, którego z przyjemnością się ogląda, czy Buatsi, też bardzo dobry pięściarz. W UK masz jeszcze Dana Azeeza, który pokonał Fieldinga a teraz będzie walczył właśnie z Buatsim - też bardzo ciekawe i niejednoznaczne starcie. Więc tragedii nie ma.

Co innego w super średniej, gdzie w związku z twoim idolem-bankomatem nawskakiwał już kto żyw i się tam kiszą, w nadziei na emerytalną wypłatę. Tkwi tam więc Benavidez, który dawno powinien walczyć w półciężkiej, wskoczył Andrade, który mógłby rządzić w średniej, ale nie rządzi, bo bankomat, snują się jakieś Rydery czy Berlangi, mając nadzieję, że ich weźmie na przecierkę (Rydera już wziął). W międzyczasie walczą z bumami, żeby broń boże nie powybijać się między sobą. Tylko ostatnio nastąpił cud i Andrade powalczy z Benavidezem, nie wiem, chyba obaj dostali jakiegoś zaćmienia umysłu :)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 18-08-2023 11:05:06 
Stieczkn, bivol boksujący to tak szumnie powiedziane bo ostatni raz był widziany w listopadzie i narazie się na powrót nie zanosi, nawet do mniej klasowego rywala. Dodatkowo przerzucona walka Calluma Smitha o kilka miesięcy, Ramirez to już tak naprawdę cruiser, a ta wewnątrz brytyjska rywalizacja też mnie jakoś mocno nie jara. No jak dla mnie mało ciekawego.

Styczeń to dla mnie ostatni godny uwagi termin w tej kategorii i kolejnym raczej też będzie styczeń (Callum Smith). No na Hwozdyka zerknę, ale to przy okazji.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 18-08-2023 11:32:49 
Nie no, chyba faktycznie się pomyliłem. Słabiutka ta super średnia. No nie ma z kim walczyć po prostu. Dlatego mistrz zmuszony był dobrze się rozejrzeć za godnym przeciwnikiem. Najlepszy byłby oczywiście Inoue, w umownej wadze powiedzmy 78,2, ale jeśli się nie da, to się nie da. Dlatego należało wziąć typa z super welter. A co tam, niech się po półtorarocznej przerwie chłopina trochę rozrusza :P
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-08-2023 11:38:22 
Półciężka jest teraz dużo mocniejsza od cruiser. W cruiser jest może szerszy garnitur fajnych nazwisk (np. Cieślak), ale poziom mistrzów jest taki, że właśnie przyszedł wcale nie wybitny półciężki i jednego pobił. No CBS czy Goulamirian, czy wcześniej jadący na wałkach Makabu to nie jest elita ani nawet blisko. Najbliżej są chyba Briedis i Opetaia, którzy nie walczą. Ale nawet oni nie są blisko poziomu Biwoła czy Beterbijewa. Za chwilę może się okazać, że czołówkę cruiser stanowią półciężcy (Jack, Ramirez, JSJ), którzy uciekli w górę bo w LHW dostawali łomot :).
 Autor komentarza: Marduk
Data: 18-08-2023 14:28:33 
Gvozdyk powinien zawalczyć z Bivolem skoro Bivol tak długo czeka na Beterbijewa. Bivol mógłby z kimś w końcu zawalczyć.
 Autor komentarza: hms
Data: 18-08-2023 14:41:28 
@Marduk
Może z Bakole albo Sanchezem?
Przepraszam, musiałem ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.