CZY JOSHUA JEST GOTOWY NA WILDERA? OPINIE BRYTYJSKIEGO ŚRODOWISKA

Czy oglądamy teraz lepszego Anthony'ego Joshuę (26-3, 23 KO)? Na pewno innego. Czy ta wersja AJ-a pobije Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO)?

- Na Heleniusa lewy prosty starczył, ale przeciwko Wilderowi nie można walczyć tylko w ten sposób, trzeba zrobić coś więcej - mówi David Haye, były mistrz świata wagi ciężkiej.

- Podręcznikowa akcja na koniec. Jeśli będzie jeszcze szybciej odskakiwał i doskakiwał do rywala, łatwiej znajdzie swój zasięg, a wtedy nie można go skreślać w walkach z Wilderem czy Furym - stwierdził z kolei Audley Harrison, mistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Sydney (2000) i pretendent do mistrzostwa świata.

- Ciekawie będzie zobaczyć AJ-a z Wilderem, ale na pewno musi z nim zawalczyć inaczej niż z Heleniusem - wtrącił należący do szerokiej czołówki Dave Allen.

- Wiem, że w wadze ciężkiej to niebezpieczna zabawa, szczególnie w walce z kimś takim jak Wilder, ale Joshua nie może być tak niepewny siebie i tak mało zdecydowany. To duże ryzyko, lecz musiałby bardziej zaryzykować przeciwko Wilderowi - dodał do dyskusji emerytowany już Enzo Maccarinelli, były mistrz świata kategorii cruiser.

Przedstawiciele z Arabii Saudyjskiej byli w sobotni wieczór na gali w Londynie. Wczoraj miały rozpocząć się kolejne rozmowy odnośnie zapowiadanej na styczeń gali na Bliskim Wschodzie, gdzie miałoby dojść do starcia Joshuy z Wilderem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 11:18:27 
A były w ogole jakieś przeprosiny odnośnie polskich kibiców od DAZN? Bo to co odjebała ta platforma przy okazji ostatniej gali to nieporozumienie? Ja akurat mam roczny abonament opłacony i można napisać, że jestem frajerem bo po za od czasu do czasu galą jak ta ostatnia(której nie można było obejrzeć- ) czy jakimś Canelo nie ma tam nic do ogladania.
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 11:22:42 
Ale żeby nie spamować za bardzo to jeśli chodzi o A.Joshua to nie jest on tak słaby jak często się o nim pisze. Przynajmniej podejmuje wyzwania. Ale pprawda też jest taka, że od lepszych boksersko gości dostaje na pkt(Fury, Usyk) a od niektórych słabszych boksersko ale z ciosem dostaje manto(Wilder)
 Autor komentarza: SWJar
Data: 15-08-2023 11:54:54 
No musi być gotowy chyba, ciągle się przeciera, a Wildi pauzuje by nikogo nie uszkodzić. To chyba szanse po równo co Szanowne Brytyjskie Srodowisko
 Autor komentarza: SWJar
Data: 15-08-2023 11:56:21 
A co Krzysiek6685, mówisz mając abonament nawet nie szło tej gali ostatniej obejrzeć? :o Ja akurat nie mam i nie planuję ale z ciekawości pytam bo sporo się słyszy że albo się przycina gala itp.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-08-2023 11:56:25 
Nie ma co zwlekać z tą walką. I tak jest już po terminie.
Joshua nawet obecny jak najbardziej może takie starcie wygrać. Wg mnie ludzie przesadnie odpłynęli z tym stawianiem Wildera jako murowanego faworyta. Może być niezłe zdziwko bo Wilder będzie w tej walce miał 38 lat + niecałe 3 minuty w ringu przez ponad dwa lata.

Ogólnie dla obu to jest dobry wybór bo finansowo rozbiją bank a chcąc wspiąć się wyżej i tak musieli by ryzykować trudnymi walkami wartymi pewnie 1/10 kwoty którą zgarną za te zestawienie.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 15-08-2023 12:12:52 
Jak można pisać że Joshua dostaje manto od Wildera czy przegrywa z Furym na pkt, skoro z nimi jeszcze nie walczył. Walczył z Kliczko z którym wygrał przed czasem i z Usykiem, z którym dwukrotnie przegrał na pkt i to jest fakt. Z Wilderem i Furym jeszcze się nie mierzył, więc kto kurwa może wiedzieć że na pewno z nimi przegra. Równie dobrze Joshua może znokautować Fury'ego, i samemu być znokautowanym przez Wildera. A może znokautuje jednego i drugiego, albo sam wypunktuje Wildera, ale za to Fury go posadzi. Tu może zadecydowć wszystko, choćby dyspozycja dnia, jakaś kontuzja, czy zwyczajne gapiostwo. Co będzie to będzie.
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 12:24:15 
SWjar
Tak.Na początku nie można było załadować gali która była w ofercie. Pozniej gdy się włączyło można było obejrzeć starcie Hrgovica z McKeanem. A po walce jak gdyby nigdy nic wrzucili w live zamiast starc Chisory z Washingtonem i glownej walki odgrzewany kotlet z Las Vegas- starcie Katie Taylor z kimś tam. No jaja jak nic
Introwertyk
Nie ma się co burzyć. Tak sądze po obejrzeniu kilkunastu walk Joshuy, że Fury by ko wypykał na pkt, a Wilder znokautował. Joshua to dobry bokser(scisła czołowka) ale żaden top
 Autor komentarza: hms
Data: 15-08-2023 12:44:44 
@Introwertyk
To się nazywa typowanie. Chyba normalne, że przed starciem dwóch bokserów każdy może mieć swój oczekiwany wynik. Nie rozumiem w ogóle skąd nagle to oburzenie. 99% komentarzy na każdym forum bokserskim to typy na opisywaną w artykule walkę. Wyjątkiem jest bokser.org gdzie 99% komentarzy to kłótnie o to czy Canelo wielkim poetą był.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 15-08-2023 12:46:45 
typowanie tak, ale z jakimś logicznym uzasadnieniem.
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 13:05:19 
Logiczne uzasadnienie jest takie, że gdy Joshua chciał bawić w boks z mistrzem boksu amatorskiego Usykiem to ten go ograł dwa razy w szachy mimo, że mniejszy i pochodzący z mniejszej wagi. Fury boksersko co by nie mówić też jest bardzo utalentowany mimo pokracznych gabarytów, potrafi przyjąć strategie, umie bardzo dużo, skracać wydłużać, walczy niekonwencjonalnie, po prostu jego boks nie jest tak jednowymiarowy jak boks Antonego.
Co do Wildera to on z kolei umie mało ale moc w ręce ma, a Anthony jednak kilka razy leżał, widowiskowy boks z początków jednak odbił się na nim. Po Ruizie jest w ringu zachowawczy. Moje wyobrażenie jego ewentualnej walki z Wilderem jest takie, że przy zachowawczym trybie Wilderowi nic nie zrobi, owszem może prowadzić do której rundy na pkt ale ten będzie miał aż 12 rund by czymś odpalić i uśpić Antonego
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 15-08-2023 13:14:04 
Ale Joshua też może odpalić coś, co odpalił w sobotę i to denotaj pójdzie spać. Czemu się zakłada że tylko Wilder ma taką możliwość ?
Fury leżał ze średniakami, a w sumie z walk z Wilderem, ma więcej desek niż Joshua. Wilder z kolei raz został zbity na kwaśne jabłko, a dwa został klasycznie znokautowany. Desek też ma więćej niż AJ. Joshua po każdym nokaudanie wstawał i walczył. Nie został nigdy klasycznie znokautowany..
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 13:23:22 
Oczywiście może być tak jak piszesz. Zresztą napisałem, że uważam, że AJ to ścisła czołówka.
Ale jak kolega wyżej pisał każdy ma jakiś typ i swój scenariusz :)
Ale to sport i dlatego się nim interesujemy. Ze niekoniecznie musi być tak jak zakładamy sobie
Miłego dnia
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 15-08-2023 14:13:32 
Lubię Wildera i wiem, że może uśpić Joshuę w dowolnym momencie, ale sądzę, że Anglik równie dobrze może to starcie zdominować i wygrać. Obaj są na dosyć zaawansowanym stadium swoich karier i każde prognozy są tutaj obarczone dużym marginesem niepewności. Dla mnie to starcie na ten moment to 50/50.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-08-2023 14:50:24 
Po tym jak AJ zaprezentował się w walce z Robertem Heleniusem uważam, że Joshua jest gotowy do walki z Wilderem i nie ma co odkładać tego pojedynku w czasie z uwagi na zaawansowany wiek Wildera. Oby nie skończyło się tak jak pojedynek Floyda Mayweathera Jr z Mannym Pacquiao, gdzie obaj byli past prime. Dla mnie szanse na zwycięstwo AJ w walce z Dzikusem to przysłowiowe 50/50. To jest waga ciężka, obaj pięściarze potrafią skończyć pojedynek jednym ciosem.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 15-08-2023 14:54:00 
Brakuje mi u AJ jego dawnych kombinacji, gdzie wypuszczal kilkanascie ciosow w poldystansie, a teraz wygrywa kazda z rund, wyprowadzajac dwa celne ciosy na runde. Kibicuje mu bardzo mocno, ale to cien starego AJa.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 15-08-2023 15:49:33 
Wilder faworytem, ale Joshua z Heleniusem pokazal dobra kontrole nad walka. Nie bylo ani paniki, ani podpalki czyli dwoch grzechow glownych AJ. Tylko chlodna kalkulacja i ciekawy nokaut po ewidemtnym blefie lewym prostym. Dla mnie Joshua jest bardziej gotowy niz byl na Ruiza.

Jasne, Helenius to trzecia liga, a Dzikus atakuje z nieprawdopodobnych doskokow ;) natomiast po to AJ testowal jaba, tylko tak moze probowac stopowac Wildera. Mimo wszystko Dijontej duzym faworytem, ale no wlasnie - waga ciezka, Joshua tez moze jednym strzalem uspic kazdego. Mam natomiast nadzieje, ze bedzie to wieksza walka niz Fury -Ngannou...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-08-2023 15:52:29 
Joshua do walki z Wilderem wyjdzie bardzo spięty ze względu na psychikę.
Wilder jak ruszy z cepami to Joshua się pogubi.
Ze względu na blokadę psychiczną kondycyjnie będzie ok, max do 7 rundy.

Wilder jest gorszy boksersko ale moim zdaniem jest 60% do 40% dla niego.

Tyson Fury to inna liga niż Joshua.
Jest lepszy w każdym aspekcie a do tego poprawił cios przed drugą walką z Wilderem.
Moim zdaniem:
-80% dla Furego w walce z Joshuą.
-60% dla Furego w walce z Usykiem.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 15-08-2023 16:34:29 
Kondycyjnie Wilder w ostatnich walkach wyglądał gorzej niż Joshua. Brytyjczyk znacznie poprawił ten element, co było widać z walk z Usykiem. Wilder z Furym po kilku rundach wyglądał jak kupa i dojechał do końca tylko dzięki serduchu i instynktowi. Jeżeli Wilder znokautuje AJ'a, to najprawdopodobniej swoim firmowym długim prawym. Cepy Wildera mogły działać na kloców z betonowymi nogami typu Stiverne. Wilder jak ruszy z cepami na AJ'a to dostanie podbródek na ryj i pójdzie spać.
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 15-08-2023 16:51:12 
Na pewnno omawiając czwórke panów AJ, Usyk, DW, i Fury to też mi się wydaje, że motoryką Antek przewyższa pozostałych. To gość o którym raczej zawsze trzeba myśleć, że fizycznie będzie dobrze przygotowany.
Trochę jednak przestał wykorzystywać ten atut.
Z Wilderem trzeba walczyć trochę jak Fury. Czyli presja, zwróccie uwage że w trylogi DW był cały czas na wstecznym.
Jak AJ znów bedzie chciał bawić się w boksera to dostanie KO
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-08-2023 17:40:33 
Spychać może go Anthony pracą nóg i ostrym lewym prostym jak robił z Helleniusem momentami.

Poza tym Joshua bije mocniej niż Tyson więc Wilder również będzie w tej walce ostrożnie szukał okazji.

Wątpię by ktokolwiek się na kogokolwiek tu rzucił. Jak często bywa gdy walczy 2 punczerów z przeszłością "deskową" walka może okazać się dość nudna w przebiegu do momentu az któryś złapie drugiego na poważnym błędzie.
 Autor komentarza: hms
Data: 15-08-2023 21:32:18 
Zgodzę się tu z Enzo Macarinellim i kilkoma przedmówcami. Jeśli AJ chce to wygrać to musi agresywnie siąść na Wilderze, jak zostawi mu za dużo miejsca i luzu to ten w końcu przyceluje i go zetnie
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-08-2023 22:42:19 
To co zrobiło DAZN to jest epickie i uważam, że ta platforma powinna być w Polsce absolutnie skończona. Ale absolutnie. Mówię to jako fan DAZN jakiś czas temu. Teraz mam dla DAZN następujący przekaz:


…………………….…………...„--~*'¯…….'\
………….…………………… („-~~--„¸_….,/ì'Ì
…….…………………….¸„-^"¯ : : : : :¸-¯"¯/'
……………………¸„„-^"¯ : : : : : : : '\¸„„,-"
**¯¯¯'^^~-„„„----~^*'"¯ : : : : : : : : : :¸-"
.:.:.:.:.„-^" : : : : : : : : : : : : : : : : :„-"
:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.: : : : : : : : : : ¸„-^¯
.::.:.:.:.:.:.:.:. : : : : : : : ¸„„-^¯
:.' : : '\ : : : : : : : ;¸„„-~"
:.:.:: :"-„""***/*'ì¸'¯
:.': : : : :"-„ : : :"\
.:.:.: : : : :" : : : : \,
:.: : : : : : : : : : : : 'Ì
: : : : : : :, : : : : : :/
"-„_::::_„-*__„„~"
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-08-2023 23:06:20 
Tu wersja uproszczona

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣶⣿⣿⣿⣷⣤⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣾⡿⠋⠀⠿⠇⠉⠻⣿⣄⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⢠⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⣿⣆⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⢠⣿⡏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠸⣿⣆⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⢸⣿⡄⠀⠀⠀⢀⣤⣀⠀⠀⠀⠀⣿⡿⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠻⣿⣶⣶⣾⡿⠟⢿⣷⣶⣶⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡏⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠉⠉⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⣸⣿⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⡇⢀⣴⣿⠇⠀⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣿⣷⣿⠟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣧⣄⡀⠀⠀⠀
⠀⢀⣴⡿⠛⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠉⠙⢿⣷⣄⠀
⢠⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⣿⣆
⣿⡟⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⣿
⣿⣇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿
⢹⣿⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢿⣷⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣾⡿
⠀⠻⣿⣦⣀⠀⠀⠀⠀⠈⣿⣷⣄⡀⠀⠀⠀⠀⣀⣤⣾⡟⠁
⠀⠀⠈⠛⠿⣿⣷⣶⣾⡿⠿⠛⠻⢿⣿⣶⣾⣿⠿⠛⠉⠀⠀
 Autor komentarza: baxx
Data: 16-08-2023 12:10:28 
Bardzo mi się podoba, że jednak większość komentatorów widzi tu dość równe szanse.

Obserwuję kariery tych panów od czasów, gdy żaden z nich nie był jeszcze nawet blisko walki o pas. Joshua walczył z wieloma mocnymi i bardzo mocnymi rywalami, Wilder - z dwoma (z czego dokonania Ortiza są mocno podejrzane). Rzecz jest dość prosta w temacie podstawowych parametrów: Joshua jest bez porównania lepiej wyszkolony, Wilder zaś ma chyba lepszy zasięg i tę zabójczą prawą rękę. Niby to praktycznie jednowymiarowy zawodnik, ale każdego przeciwnika był w stanie nią w końcu dosięgnąć (z tym, że Fury dał radę przetrwać w każdej z 3 walk).

Walka jest wielką niewiadomą, bo obaj panowie są już raczej daleko po swoim szczycie formy. Niby Wilder wyglądał na tle Heleniusa nieźle (i lepiej niż Joshua), ale nie wierzę, że w wieku 38 lat, po 2 okrutnych laniach od Furego (w jednej walce zebrał więcej obrażeń niż AJ w całej karierze), po tych wszystkich gadkach sugerujących poważne uszkodzenia mózgu, z mniej więcej jedną walką rocznie w ostatnich 4 latach - Wilder będzie w okolicach szczytu swojej formy. Z kolei w przypadku Joshuy mamy jasność, a nie przypuszczenia - ostatnie bardzo dobre walki miał w okolicach 17-18 roku, niezłe występy w rewanżach z Ruizem i Usykiem, dwie ostatnie raczej słabe walki. Na plus dużo większa niż u Wildera aktywność no i jednak dużo bliższy optimum wiek.

W przeszłości widziałem Joshuę jako zdecydowanego faworyta w tym zestawieniu. Jednak bojaźliwy styl z ostatnich walk, podejrzana polityka współpracy z trenerami, trochę dziwnych wypowiedzi z ostatnich lat i wrażenie braku motywacji skłaniają mnie do wniosku, że AJ przeszedł duży regres, pewnie mimo wszystko większy niż Wilder. Tymczasem z Wilderem jedna chwila nieuwagi to może być koniec walki. Rzecz w tym, że Wilder będzie groźny jeszcze przez wiele lat, nawet mając 50% formy z prime, zaś AJ, żeby wygrać z rywalem tego rodzaju, musi być w dyspozycji lepszej niż tylko niezła.

Ostatecznie widzę tę walkę jako 50:50 i jedyny rezultat, jaki by mnie zdziwił, to wygrana Wildera po nudnawej partii szachów bez knockdownów. Spodziewam się AJa najbardziej ostrożnego w karierze, walczącego zza lewego prostego w bezpiecznym dystansie i polującego na jeden błąd Wildera. To wystarczy do wygranej na punkty, ale pod warunkiem, że nie da się ustrzelić, a o to będzie przez 12 rund bardzo cięzko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.