CALLUM SMITH W OCZEKIWANIU NA BETERBIJEWA ZAWALCZY WE WRZEŚNIU?

Wiemy już, że wstępnie planowany na sobotę pojedynek Artura Beterbijewa (19-0, 19 KO) z Callumem Smithem (29-1, 21 KO) odbędzie się ostatecznie 13 stycznia w Quebec City. Anglik jednak może wcześniej stoczyć walkę przejściową.

Rosjanin, mistrz IBF/WBC/WBO wagi półciężkiej, musiał wycofać się z tej walki przez kłopoty z zapaleniem zęba. Najwcześniej mógł wrócić pod koniec roku, ale pierwszą dostępną datą była właśnie połowa stycznia. A Brytyjczyk pauzuje już przecież od roku. Dlatego promujący go Eddie Hearn chce zorganizować mu walkę dla zdjęcia rdzy.

Proponowana data to 23 września i gala Richardson Hitchins vs Jose Zepeda w Orlando na Florydzie.

- Nie udało się wsadzić Calluma do rozpiski gali Joshuy, teraz jednak zaoferowaliśmy mu oraz jego trenerowi występ pod koniec września. Problem w tym, że Callum bez przerwy trenuje już na pełnych obrotach od dwunastu tygodni. Musiałby więc przedłużyć wszystko o kolejne cztery lub pięć tygodni. Jesteśmy trochę w kropce. Jeśli wystąpi, to w trochę luźniejszej, ośmiorundowej walce - powiedział Hearn, szef grupy Matchroom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-08-2023 22:50:30 
Też bym wziął kelnera, żeby nie zardzewieć.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 15-08-2023 00:50:57 
Kelner i 8 rund? Myślę, że Smitha stać na większe ryzyko. Najlepiej jakby ktoś go zdjął i na jego miejsce wskoczył Biwoł ;)
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 15-08-2023 09:10:00 
Może sobie wziąć Parzęczewskiego. Zresztą trzy lata temu mieli walczyć, jak "Arab" sobie jeszcze różne rzeczy myślał. Rekord ma luksusowy, zagrożeniem jest żadnym, nic tylko brać i lać.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-08-2023 09:49:32 
Chyba większe szanse na tę walkę niż Parzęczewski miałby Stępień.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.