SKŁAD NA MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIKÓW

Dziesięciu zawodników z rocznika 2009 znalazło się w składzie reprezentacji Polski, prowadzonej przez trenera Roberta Osmólskiego, na zbliżające się Mistrzostwa Europy Młodzików w słoweńskim Mariborze.

W ME zadebiutują: 40 kg Mateusz Adamski, 42 kg Daniel Sudoł, 44 kg Igor Undziakiewicz, 50 kg Alan Wojnarowski, 52 kg Kewin Trukawka, 54 kg Filip Karcz, 57 kg Filip Roessler, 60 kg Jakub Gruszka, 66 kg Krystian Potapczyk, 80 kg Szymon Siwiński.

- To optymalny skład na Mistrzostwa Europy do lat 14. Chłopcy już mają bardzo duże doświadczenie i rozeznanie międzynarodowe. Boksowali z Niemcami, Ukraińcami, Węgrami, Słowakami, Azerami. Myślę, że jak na tą młodą grupę wiekową to sporo, powinno zaprocentować na ME w Mariborze - mówi Robert Osmólski.

Ostatnie zgrupowanie dla młodzików i młodziczek (trenerka Karolina Koszewska) jest zaplanowane w COS OPO w Giżycku w dniach 8-15 sierpnia. Razem z Robertem Osmólskim kadrę chłopców prowadzi trener współpracujący Kamil Pawłowski.

- Na obóz do Giżycka przyjeżdżają ekipy Irlandii i Litwy, więc ostatnie przygotowania będą bardzo mocne - dodał główny szkoleniowiec U-14.

Losowanie w Mariborze odbędzie się 16 sierpnia, a następnego dnia rozpoczną się walki eliminacyjne. Turniej potrwa do 25 sierpnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.