OBRAŻALSKI SPENCE

Wielcy bokserzy mają wielkie ego. Czasem zbyt duże ego... Pokazuje to przypadek Errola Spence'a (28-1, 22 KO).

Były już zunifikowany mistrz świata wagi półśredniej tydzień temu stracił pasy WBC/WBA/IBF na rzecz Terence'a Crawforda (40-0, 31 KO). Jak zawsze przy okazji tak dużych potyczek zapytano różne znane osoby ze środowiska o ich typy. Zapytano również Roya Jonesa Juniora, niegdyś lidera rankingów P4P. Były mistrz świata czterech kategorii wskazał na wygraną Crawforda. I jak już wiemy, nie pomylił się. Ale Spence nie mógł mu tego wybaczyć...

Gdy spotkali się w Dallas, jeszcze przed walką, Spence odmówił podania Jonesowi Jr ręki. Oczywiście z powodu "focha" za typ Roya na walkę.

- Po prostu widziałem faceta walczącego dość jednostronnie przeciwko komuś zbyt uzdolnionemu technicznie. Kocham wszystkich pięściarzy i nikomu źle nie życzę, po prostu uznałem, że Crawford okaże się zbyt wszechstronny dla Spence'a. Gdy spotkaliśmy się w Dallas, usłyszałem od niego "Nie podam ci ręki". Potem ktoś z jego otoczenia powiedział mi, że wcześniej byłem ulubionym zawodnikiem Errola, lecz nie spodobało mu się to, że postawiłem na Crawforda. Rzecz w tym, że zamiast się obrażać, być może Spence powinien zapytać mnie, dlaczego akurat stawiam na jego rywala? - powiedział Jones Junior.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 05-08-2023 17:35:39 
Z kolei Lightz out ma to w dupie. Jeżeli to zostało dobrze przetłumaczone to czapki z głów przed jednym z najlepszych pięściarzy w historii. Trafił, jak zawsze trafiał w ringu.

James Toney:
"Spence nigdy nie miał do czynienia z kimś tak szybkim. Mój typ to wygrana Crawforda przez nokaut w końcowych rundach."
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-08-2023 18:55:23 
Spence ma prawo nie czuc sympatii do Roya. Ludzkie. Zwlaszcza wsrod sportowcow gdzie przegrywa sie na oczach milionow ludzi
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-08-2023 19:29:15 
Obrażanie się za trafną prognozę to dziecinada. Niestety wygląda na to, że Spence należy do przedstawicieli bokserów-półgłówków, utalentowanych jedynie w ringu. Oczywiście nie jest to poziom Bronera. Mimo to kupowanie samochodów zbyt szybkich na to, żeby potrafiło się je obsługiwać albo obrażanie się za to, że ktoś trafnie przewidział porażkę jest zwyczajnie infantylne. Szczególnie, jeśli prognozy wypowiada ktoś taki jak JRR, który na boksie się zna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.