HRGOVIĆ: USYK MUSI UWAŻAĆ, ALE ŁATWO POKONA DUBOIS

Jeśli Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) nie będzie unifikował, czekają go trzy obowiązkowe obrony. Najbliższa z ramienia federacji WBA z Danielem Dubois (19-1, 18 KO), ale następny w kolejce jest Filip Hrgović (15-0, 12 KO).

Chorwat to challenger IBF, natomiast pretendenta WBO wyłoni rewanż Zhanga Zhilei z Joe Joyce'em. I w takiej kolejności Usyk musi odbębnić obowiązkowe obrony. Jeśli po Dubois nie będzie Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), to Ukrainiec będzie zmuszony spotkać się z Hrgoviciem. A co ten sądzi o najbliższym pojedynku?

- Dubois ma jakąś szansę, bo bije mocno, ale nie ma takiej opcji, by mógł wyboksować mistrza i wygrać z nim na punkty. Będzie dla niego zbyt wolny. Oczywiście Usyk musi być ostrożny i trzymać się z dala od prawej ręki Anglika, wbrew pozorom uważam jednak, że będzie to dla niego łatwa robota. Usyk jest moim wyraźnym faworytem i według mnie wygra bez problemów - przekonuje Hrgović, który za jedenaście dni skrzyżuje rękawice z Demseyem McKeanem (22-0, 14 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-08-2023 23:40:19 
Czekam na HRGO. Chlopak musi boksowac. Ma potencjal, moze go rozwinac, ale walka walka. Z Sauerlandami to jednak trudne, oni sa zepchnieci na margines w HW.

Jesli Hrgo bedzie tyle boksowal co teraz to przespi kariere.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-08-2023 00:42:11 
Jeśli można zwrócić uwagę na jedną rzecz, która chyba została pominięta w rozważaniach, to rozmiar Dubois. Wydaje mi się, że ogólnie uważa się go za dużego ciężkiego. Tymczasem on wagowo nie jest jakoś specjalnie duży. Porównujac ostatnie walki waży mniej nie tylko niż Zhang, Joyce, Bakole, ale nawet niż Joshua czy Hrgovic. Mając w łapie kowadło nie mniejsze niż ww. (moim zdaniem największe oprócz AJ, ale to wiadomo, zawsze kwestia sporna). I przy tej wadze jest bokserem dość mobilnym, tj. oprócz ciosu i siły może zaoferować w ringu ruchliwość. Kwestia jest taka, czy zrobił jakieś postępy pod kątem jakości tego ruchu. Bo jeśli nadal będzie chodził przód tył po prostej, to Usyk go obskoczy w wielką łatwością.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 02-08-2023 11:10:54 
Widziałem obu panów na żywo w Marriocie. DDD nie jest dużo większy od Usyka. Obaj spokojnie mieszczą się w bridger ;)
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 02-08-2023 11:45:37 
W artykule napisano, że Usyk będzie musiał "odbębnić" obowiązkowe obrony, jeśli nie będzie unifikował. Obawiam się, że walki z Dubois, Hrgoviciem a potem wygranym rewanżu Joyce/Zhilei trudno nazwać odbębnieniem, nawet dla takiego artysty jak Usyk. Pewnie będzie w nich faworytem, ale też lekko nie będzie. Na ringach amatorskich walczył już z Joycem i wcale łatwo nie było... Hrgović moim zdaniem (mimo, że nie uważam go za lepszego od np Joyce) będzie stylowo średnio leżał Ukraińcowi, szczególnie jak będzie walczył w stylu starszego Kliczki, wykorzystując przewagę warunków fizycznych.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-08-2023 13:44:55 
Ja w sumie nie narzekam na te obowiazkowe bo faktycznie pretendenci sa godni. Wydaje mi sie jednak, że Usyk nie bedzie mial problemu z zadnym z nich (oczywiscie przy zalozeniu ze nie utraci przez ten czas swoich atutow). Wszyscy po kolei to klocki i byc moze z trójki Dubois/Hrgovic/JJ lub Zhang to wlasnie ten pierwszy postawi najwiekszy opor (w co tez watpie). 2-metrowe kloce raczej nie zaskocza Usyka, ktory mial do czynienia z duzym AJem (wielkim chlopem ale relatywnie szybkim i ulozonym technicznie) - nie wiem jak taki Hrgovic albo JJ/Zhang mieliby w ogole pogonic Usyka, Dubois jest przynajmniej mlody, troche mniejszy i dynamiczny ale pozostali? To sa tluczki. Juz wieksze szanse dalbym jakiemus prymitywnemu Machmuodowowi ktory nie boksuje tylko idzie jak pojebany zeby ubic rywala albo jakiemus mniejszemu ciezkiemu.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-08-2023 15:20:27 
Gdyby nie takie obrony jakie czekają na Usyka to mistrz byłby tylko wydmuszką. Pretendenci/potencjalni pretendenci są jak najbardziej w porządku i w ogóle to jest o wiele bardziej w porządku niż jakiś debiutant z mma. Ogólnie są kibice (nie mówię, że jacyś koneserzy) i jest gawiedź która psuje kibicom rynek i np zawodników formatu Fujara umożliwiając mu zbyt dobre zarobki za zrobienie z ringu wychodka.
Dibuła będzie chciał być jak tzw "stary Dżoszuła" a Usyk go odmieni na modłę tzw "nowego Dżoszuły" bo go porządnie wyboksuje i na końcu skończy przed czasem. Nie będzie to dla niego spacerek ale to zrobi. Potem tzw "znafcy" i kanapowi twardziele będą w kolejnych walkach wytykać tzw "brak jaj" odmienionemu Dibule :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-08-2023 17:29:44 
"jest gawiedź która psuje kibicom rynek"
konkretnie brytyjska gawiedź. Bardzo mocno psują rynek, ale z drugiej strony dzięki nim ten rynek w ogóle jest, no i dają walki typu Joyce Zhang, Chisora - Parker, itd.

"Potem tzw "znafcy" i kanapowi twardziele będą w kolejnych walkach wytykać tzw "brak jaj" odmienionemu Dibule :)"
widzę to bardzo podobnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.