BAKOLE LUB WALLIN - KTOŚ MOCNO PRZETESTUJE MURATA GASIJEWA?

Murat Gasijew (30-1, 23 KO) - były zunifikowany mistrz świata kategorii cruiser, po wyleczeniu kontuzji i przejściu do wagi ciężkiej wygrał cztery walki przed czasem. Żaden z jego rywali nie zaliczał się jednak nawet do zaplecza światowej czołówki. Pora powiedzieć "Sprawdzam".

Rosjanin w ostatnim występie wniósł do ringu aż 108 kilogramów. Wydaje się, że bije jeszcze mocniej niż jako mistrz świata wagi cruiser, ale wszystko okaże się tak naprawdę, gdy naprzeciw niego stanie kto z elity.

Gasijew ostro trenuje i czeka na potwierdzenie walki. Ta ma przyjść w drugiej połowie września, a jego ekipa rzekomo negocjuje z dwoma poważnymi rywalami. Jednym z nich jest Martin Bakole (19-1, 14 KO), drugim Otto Wallin (25-1, 14 KO). Bez względu na to, czy ostatecznie "testerem" Rosjanina byłby Kongijczyk czy Szwed, to byłaby bardzo interesująca walka...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 31-07-2023 18:03:14 
Cóż, walka pewnie byłaby interesująca. Ale w tym kontekście mocno niepokoją słowa "ostro trenuje". Bo to oznacza, że delikatnemu jak kwiat róży Muratowi mogą popękać kości obu rąk na sam widok worka bokserskiego. A już od bicia w ten niebezpieczny przedmiot zostałaby z niego wyłącznie pokiereszowana kupka nieszczęścia...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-07-2023 18:22:15 
"Żaden z jego rywali nie zaliczał się jednak nawet do zaplecza światowej czołówki."

Teza problematyczna. Znokautowany w marcu br. w 2 rundzie w Erywaniu Mike Balogun to aktualnie Nr 38 HW Boxreca (przed Dżałołowem, Dyczką, Larduetem, Martinem, Clarcke'iem) mający na rozkładzie młodego Morrisona przez TKO1.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 31-07-2023 19:36:40 
Interesujące oba starcia, ale trzeba być ostrożnym przy Gassijewie. Jego kariera w HW, to głównie walka, ale z kontuzjami. Tak czy siak to nie 35 letni Kosobucki, który nie ma już na nic czasu, tylko wciąż jeszcze 29 latek. Przy dwóch dobrych rywalach, może w ciągu roku być blisko title shota. Słowo klucz - zdrowie, jak ono będzie to będzie dobrze. Gassijew ma i betonowy łeb i obie cięzkie łapy..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 31-07-2023 20:12:32 
Ciekawe, czy Bakole / Wallin by to wzięli. Jak w dowcipie ze lwem, korzyść mała, a ryzyko spore. Dla Gasijewa oczywiście też spore ryzyko (tj. Bakole, bo Wallin nie aż tak), no ale on nie może wybrzydzać, bez takich wyzwań nigdzie nie zajdzie. A Bakole może sobie teoretycznie poczekać jeśli nie na walkę mistrzowską, to jakąś dużą wypłatę w UK.

A co do Baloguna, sam jestem wielkim fanem boxreca, ale wiadomo, że są tam pewne ograniczenia. Zresztą ja te terminy w HW rozumiem tak, że jest elita (3 bokserów oraz klaun), kolejne ok. 10 nazwisk to czołówka, a zaplecze czołówki jest od ok. 15 do 30 miejsca. Balogun realnie jest pewnie bliżej miejsca nr 50, właśnie za ww. bokserami. Cenny skalp, ale Gasijew potrzebuje już naprawdę duzych nazwisk.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 31-07-2023 21:09:24 
Pomyslec, ze Gasijev w wieku 23 lat zdobyl mistrzowski pas z Lebiedievem, a potem jego kariera legla w gruzach. Na spokojnie moglby dzisiaj miec kolo 40 walk na koncie i walki z fajnymi rywalami.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-07-2023 21:18:54 
Ja widzę te terminy trochę inaczej. Ścisła czołówka to 4-6 (w zależności od kategorii), szeroka to tak do 20 miejsca, zaplecze do 40-50. Z tym, że rzeczywiście ten Ballogun to jest takie trochę wątpliwe zaplecze (podobnie jak wielu innych z TOP50 Boxreca). Za to bez żadnych wątpliwości zaliczyłbym do zaplecza HW Alexisa Barriere (nr 58), Stevena Torresa (59), Siergieja Kuźmina (60), Cassiusa Chaneya (74), Basira Abakarowa (87), Hemi Ahio (101), Richarda Torreza (116), Marka Pietrowskiego (122), Guido Vianellego (149) i Siarhieja Nowikowa (170)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 31-07-2023 22:23:04 
Wallina imo pokonuje nawet dzisiejszy niepewny Gasijew. Z Bakole to byłaby niezła sieczka. Ciekawe jak Martin zachowałby się jakby z drugiej strony leciały również ekstremalnie mocne bomby.
Martin to jednak chyba za wysoka półka na ten etap gdzie Murat jeszcze za wiele w hw się nie nawojował.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-08-2023 00:22:23 
Ciezko powiedziec na co obecnie stac Gasiewa. Wydaje mi sie jednak, że Bakole bylby faworytem takiego starcia natomiast Wallin to jest zawodnik jednej walki (i tak ewidentnie przegranej ale jakims cudem uznawanej za bliska). Szwed de facto postawil sie (mimo wyraznej porazki) Furemu i ogral totalnego kloca (Breazeala) ale jest to jeden z najbardziej przereklamowanych bokserow szerokiej czolowki - podobnie jak obecny (rozbity) Whyte, z tym ze ten drugi ma przynajmniej czym przylozyc.

Jezeli do takich walk by doszlo to stawiam, ze Gasiew rozbija Wallina (byc moze przed czasem) natomiast z Bakole sam przegrywa porozbijany.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-08-2023 12:04:13 
Hugo
"Ja widzę te terminy trochę inaczej. Ścisła czołówka to 4-6 (w zależności od kategorii), szeroka to tak do 20 miejsca, zaplecze do 40-50."
Oczywiście to też ma sens. W sumie może nawet większy. Z tym że w HW są wyraźne skoki jakości moim zdaniem, stąd pokusa żeby te grupki oddzielić.

I gratuluję orientacji w temacie, ja większości tych gości nie kojarzę, albo ledwo. Z tych co kojarzę to Torrez i Kuźmin pewnie tak, do Vianellego mam wątpliwości po tym jak się dał zrobić z Rice'em. Myślę, że w 50 powinien być McKean (walka z Hrgovicem coś nam tu powie), przymierzany do Martina Hovhanisjan, oraz może Coffie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.