USYK: TA WALKA TO RÓWNIEŻ OKAZJA DO ZJEDNOCZENIA SIĘ NARODÓW

W nocy z 26 na 27 sierpnia we wrocławskiej Arenie Tarczyński, mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA, WBO i The Ring, Aleksander Usyk (20-0, 13 KO), stanie do walki z obecnym mistrzem regularnym WBA, Brytyjczykiem Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Starcie o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej będzie głównym wydarzeniem podczas gali boksu K2 Promotions we współpracy z Knockout Promotions i Skill Challenge Promotions.

To właśnie w Polsce, siedem lat temu, Usyk rozpoczął swoją błyskawiczną podróż ku tytułowi niekwestionowanego mistrza kategorii junior ciężkiej, zdobywając pas WBO w walce z Krzysztofem Głowackim. Tym razem Aleksander ponownie wkroczy na polski ring, lecz w drodze do niekwestionowanego czempionatu w wadze ciężkiej. Przypomnijmy, że do pełnej kolekcji brakuje mu już tylko pasa WBC, który obecnie należy do Tysona Fury'ego, będącego również mistrzem linearnym.

Aleksander Usyk:
Bardzo się cieszę, że mamy okazję zorganizować moją walkę w Polsce, gdzie siedem lat temu zdobyłem swój pierwszy tytuł mistrza świata. Chciałbym podziękować Polakom, którzy tak bezinteresownie pomagają Ukrainie. Gościliście setki tysięcy moich rodaków w Waszym wspaniałym kraju. Dlatego mam nadzieję, że ta walka stanie się kolejną okazją dla Ukraińców i Polaków do zjednoczenia się i umocnienia wspólnej przyjaźni.

Daniel "Dynamit" Dubois jest o 11 lat młodszy od Usyka. 25-letni brytyjski bokser promowany przez Franka Warrena i Queensberry Promotions ma rekord 20 walk, w tym 19 zwycięstw (18 przez KO) i tylko jedną porażkę z rodakiem Joe Joyce'em w listopadzie 2020 roku. Jednocześnie, przed przerwaniem walki z powodu kontuzji oka, Dubois prowadził na kartach punktowych.

Daniel Dubois:
Nie mogę się doczekać, aby stanąć do walki z Usykiem i jestem przekonany, że wrócę do Wielkiej Brytanii z pasami. To świetny zawodnik i szanuję go, ale teraz nadszedł mój czas. Zamierzam zaskoczyć świat i pokazać ludziom, jak dobry naprawdę jestem.

Dubois zdobył pas WBA Regular w walce z byłym mistrzem Trevorem Bryanem w czerwcu 2022 roku. Później Brytyjczyk skutecznie obronił tytuł w grudniu ubiegłego roku, co dało mu szansę zostać obowiązkowym pretendentem do tytułu WBA wagi ciężkiej. Wcześniej Daniel posiadał pasy WBC Silver, WBO International, WBO Global, WBO European, BBBofC British, WBC Youth i BBBofC Southern Area.

Aleksander Krasjuk (K2 Promotions):
Dzisiaj oficjalnie ogłaszamy walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej Usyk kontra Dubois, która odbędzie się we Wrocławiu. Stadion Tarczyński Arena już raz był świadkiem zwycięstwa ukraińskiego boksera, gdy w 2011 roku Witalij Kliczko pokonał Tomasza Adamka. Włożyliśmy nadzwyczajne wysiłki, aby zorganizować "domową" walkę dla Usyka, który od 2016 roku walczył na terenie rywali. Trwają zaawansowane przygotowania, już niedługo będą dostępne bilety w sprzedaży. Gala będzie transmitowana na całym świecie, co dodatkowo będzie miało duże znaczenie dla Ukrainy. Wierzymy, że wszyscy będą świadkiem ukraińskiego zwycięstwa.

Frank Warren (Queensberry):
26 sierpnia to dzień, w którym Daniel Dubois wywróci do góry nogami wagę ciężką zostając mistrzem świata organizacji WBO, WBA i IBF. Dla wielu Daniel jest outsiderem, ale w Queensberry mamy ogromne zaufanie do jego umiejętności i jesteśmy przekonani, że sprawi wielką niespodziankę i osiągnie sportowy cel, który postawił przed sobą rozpoczynając zawodową karierę w 2017 roku. Już wtedy wiedzieliśmy, że współpracujemy z przyszłym mistrzem świata, a teraz ma szansę osiągnąć swój cel przeciwko wielkiemu mistrzowi Aleksandrowi Usykowi i przed wieloma tysiącami fanów we Wrocławiu. Bardzo się cieszę na tę walkę i będzie to dla nas ogromna przyjemność aby być częścią historycznego wydarzenia w Polsce, w towarzystwie wielu kibiców z Ukrainy".

Egis Klimas (menadżer Aleksandra Usyka):
Cieszę się, że w końcu możemy ogłosić walkę między mistrzami: WBO, IBF, WBA, IBO i The Ring Magazine - Aleksandrem Usykiem i mistrzem regularnym WBA, Danielem Dubois - wszystko zostało podpisane i potwierdzone. Już nie mogę się doczekać walki 26 sierpnia na stadionie we Wrocławiu, gdzie zasiądzie około 45 tysięcy widzów. To wielka przyjemność reprezentować Usyka i być częścią tego światowego wydarzenia. Nie lekceważymy naszego przeciwnika, doskonale rozumiemy jego rozmiar, zasięg i siłę uderzenia. Dlatego Aleksander jest już na obozie treningowym i przygotowuje się, aby być w 100% gotowym. Mamy nadzieję, że zwycięstwo w tej walce zaprowadzi nas do największego starcia na świecie - unifikacji tytułu niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej z mistrzem WBC, Tysonem Furym. Ale najpierw, jak powiedziałem, nie bagatelizujemy nadchodzącej walki z Danielem i podchodzimy do niej bardzo poważnie".

Andrzej Wasilewski (Knockout Promotions):
To ogromna przyjemność i zaszczyt zaprosić naszych ukraińskich przyjaciół do Polski na to niezwykłe święto bokserskie. Ta wspaniała impreza to kolejny rozdział w naszej wspólnej historii i to zarówno w wymiarze społecznym jak i sportowym. Dla Ukraińców w Polsce i dla Polaków to historyczne wydarzenie jest czymś absolutnie unikalnym.

Nasza grupa, Knockout Promotions, działa od 25 lat i w tym czasie zorganizowała wiele znakomitych wydarzeń z wieloma walkami o zawodowe mistrzostwo świata. Nigdy jednak na terenie Polski nie odbyła się walka o trzy pasy wagi ciężkiej ! Cieszymy się, że Aleksandr Usyk wielki człowiek i fenomenalny sportowiec po raz kolejny zawalczy w Polsce. To w końcu 7 lat temu, w Gdańsku, od zwycięstwa z naszym mistrzem, Krzysztofem Głowackim rozpoczął drogę po unifikacje tytułów mistrza świata wagi cruiser.  Cieszymy się również, że na tak mocnej gali pojawią się nasi pięściarze - wyjątkowy talent, już dzisiaj jeden z najlepszych na świecie zawodników wagi średniej  Fiodor Czerkaszyn oraz świetny prospekt Rafał Wołczecki.- to kolejna okazja by zobaczyć pięściarzy grupy Knockout wśród największych na świecie.

To naprawdę wielka rzecz być współpromotorem takiego nieprawdopodobnego wydarzenia! Dziękuje całemu teamowi Usyka w tym mojemu wieloletniemu przyjacielowi Alexandrowi Krasjukowi za przyjaźń, doskonałe relacje i świetną współpracę".

Walka będzie transmitowana na żywo przez TNT Sports Box Office w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Szczegóły dotyczące transmisji w innych regionach zostaną ogłoszone wkrótce.

Pierwsza konferencja prasowa mistrzów odbędzie się w przyszły poniedziałek w Warszawie. Więcej informacji zostanie ogłoszonych wkrótce. Bilety będą wrótce dostępne na eBilet.pl.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 06-07-2023 13:29:01 
Baranów jest dużo, po obu stronach, ale fajnie, że ktoś taki jak mistrz świata wagi ciężkiej robi takie małe kroczki w słusznym kierunku pojednania. Takie niby nic nie znaczące zdania mogą mieć znaczenie...

Ale sama walka o 3 pasy wagi ciężkiej to wydarzenie historyczne dla polskiego sportu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 13:31:05 
Może ktoś powie coś odpowiedniego na tej konferencji w poniedziałek, bo ważna rocznica jest.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-07-2023 13:43:54 
@Hugo
Nikt nic nie powie, najwyzej Tobie ktos zaraz zarzuci że jesteś ruską onucą albo że nie ma co mieszać polityki [historii] do sportu (Ci ostatni za to wrecz drą japy żeby niedupuszczac sportowcow do zawodow ze wzgledu na np. paszport czy jak w przypadku slawnego tenisity ze wzgledu na niechec do eksperymentow medycznych)
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 06-07-2023 13:50:57 
Dobrze zaorane Panie Marcinie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 13:52:07 
Ja na miejscu Usyka lub Krasjuka coś bym powiedział. Choćby po to, żeby pozyskać polskich kibiców i zmotywować do kupienia biletów i dopingowania Ukraińca.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-07-2023 13:55:38 
@Hugo
Wg. mnie nie powinni - tym powinni sie zajac dyplomaci ale ani strona naszych wschodnich sasiadow nie ma na to ochoty ani "nasza" strona nie zamierza nic robic w tym kierunku. Ale oczywiscie rozumiem Twoj tok rozumowania i zapewne poglad na sprawe mamy mocno zblizony (z ta jedna roznica, kto powinien zajac jasne stanowisko w tejze sprawie)
 Autor komentarza: bolos
Data: 06-07-2023 14:07:37 
Hugo
Przecież we Wrocławiu mieszka tyle Ukrów, że w ogóle nie muszą zachęcać Polaków do kupowania biletów.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 14:11:57 
@marcinm
Ja nie oczekuję z ich strony jakiegoś długiego wywodu lub bicia się w piersi. Wystarczyłoby wspomnieć jednym zdaniem, że wypada bardzo smutna rocznica w historii naszych narodów i powinniśmy zrobić wszystko, żeby to się nigdy nie powtórzyło. Ale jak nic nie powiedzą, to też problemu nie widzę.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 14:13:45 
@bolos
Tylko czy tych Ukrów będzie stać na kupienie biletów. Pewnie będą dość drogie.
 Autor komentarza: JandaKrystyna
Data: 06-07-2023 14:48:12 
Hugo, takie wydarzenia się organizuje właśnie po to, aby nie dochodziło więcej do waśni. Nie zawsze trzeba wyciągać megafon i się drzeć w niebogłosy, czasem wystarczy odpowiedniego dnia się spotkać i po prostu świadomie być razem. Praca nad tym, jak mówić o tej tragedii ciągle trwa. I mam nadzieję że któregoś dnia wszyscy będziemy umieć o tym mówić aby mieć zgodę i pokój którego tak potrzebujemy. A co do kasy, to ja jestem Polakiem i też jej nie wydam na bilety, bo mam inne koszty, co nie znaczy że jestem gorszy, lub że to w jakiś sposób burzy mój spokój ducha.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-07-2023 15:01:25 
"Tysona Fury'ego, będącego również mistrzem linearnym." - Nie no Panowie, bez jaj! Od kiedy ten promowany przez Fujara tytuł "linearny" w tekstach ma być tak poważnie wymieniany jakby to był jakiś dodatkowy tytuł? Przecież to pojęcie jest absolutną abstrakcją, zwłaszcza przypisywane kolesiowi, któremu się włącza problemator kiedy tylko mowa o unifikacji.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 06-07-2023 15:52:10 
Jeszcze jedna okazja, żeby wydymać Polaków, bo rząd obiecał dofinansowanie tego interesu. A jednoczyć sie z nimi nie mam najmniejszego zamiaru, zanim uroczyście i na klęczkach nie przeprosza za swoje zbrodnie. I to nie przy okazji sportowego wydarzenia.
Co właściwie Polska ma zyskac na organizacji tej imprezy? Chciałbym zobaczyć uczciwe rozliczenie kosztów tego przedięwzięcia. Wyjdziemy na tym, jak na ukraińskim zbożu?
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 06-07-2023 16:11:49 
Charles Martin miałby większe szanse z Usykiem niż Dibuła... Przecież to będzie walka do jednej twarzy.
 Autor komentarza: DrX
Data: 06-07-2023 16:20:05 
Ciekawe ile czerwono-czarnych flag będzie na stadionie, czy może jednak będą umieli zachować się przezwoicie i przyniosą niebiesko-żółte?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 06-07-2023 17:12:53 
Usyk zawsze klasa.

Acz obie strony doskonale wiedza o co kaman.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 18:36:25 
Co to za flaga, czerwono-czarna, a na niej maczeta i takie cóś, co może kojarzyć się z łamaniem kołem? Aha, do tego jeszcze mała pięcioramienna gwiazdka.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2023 22:04:39 
Odpowiadam, że to flaga Angoli,
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-07-2023 15:27:19 
Hugo,
Angole mają inną flagę, krzyż św. Jerzego.

:P :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.