BENAVIDEZ DO CANELO: CZEGO TAK SIĘ BOISZ?

Saul Alvarez (59-2-2, 39 KO) zupełnie zignorował ofertę walki z Davidem Benavidezem (27-0, 23 KO), za którą miał zarobić w granicach 50 milionów dolarów.

Amerykanin od dawna ugania się za Canelo. Ale w jego przypadku nie chodzi o wypłatę, tylko sportowe ambicje. Od dawne panuje bowiem przekonanie, że na granicy 76,2 kilograma, gdzie wszystkie cztery pasy pozbierał Alvarez, to właśnie Benavidez stanowiłby dla niego największe wyzwanie.

- Czego tak się boisz, czemu mnie tak unikasz? - zaczepił Benavidez w mediach społecznościowych potencjalnego rywala. Nie dostał jednak odpowiedzi...

David pozostaje obowiązkowym challengerem dla Canelo z ramienia federacji WBC. W przeszłości sam zasiadał na tronie WBC, lecz tracił pas poza ringiem. Najpierw za ślady narkotyków w organizmie, potem za przekroczenie górnego limitu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 16-06-2023 20:40:09 
Nie ma się czego bać, po prostu Canelo ma wiele opcji. Benavidez niech zawalczy teraz z Morrellem, a jeśli wygra to będzie w obrębie zainteresowań na kolejny rok, ale wątpię żeby go Meksykanin wziął skoro teraz dogaduje walkę z Charlo, Eddie Hearn mówi o Berlandze, a też jest opcja z cruiserweight division w postaci Badou Jacka.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-06-2023 21:58:44 
"Benavidez niech zawalczy teraz z Morrellem" Polakuś - Benavidez na bank czyta forum i Cię posłucha...

być może Canelo się boi bo, był łupany przez dzikiego Kirgiza a wokoło się zrobiło gęsto i łupanie rudego może się powtórzyć...Morrell to dla rudego gwarancja łupania
 Autor komentarza: Polakos
Data: 16-06-2023 22:28:39 
Liczę, że posłucha - chętnie bym obejrzał taką walkę, a nie jest to wykluczone skoro się o niej mówi.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 16-06-2023 22:45:46 
Podejrzewam, że Alvarezowi coraz trudniej zbijać do super średniej. A ponieważ federacje handlujące pasami nie mają problemu z tym, żeby Canelo walczył w wyższych kategoriach, zachowując pasy w super średniej, to może sobie pozwolić na ignorowanie zaczepek Benavideza.

Pewnie skończy się to tak, że kupi sobie pasek w cruiser od Jacka. Potem natychmiast go zwakuje, bo przecież nie będzie go bronił przeciwko jakiemuś Riakporhe czy Masternakowi. Następnie trochę poczeka, może uda mu się wycyganić od Biwoła rewanż w półciężkiej... A jeśli nie, to pewnie jeszcze jedna czy dwie walki z kimś znanym, ale pasującym stylowo i do widzenia.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 16-06-2023 23:31:53 
Canelo sie przejechal na Biwole, przeszarzowal z optymizmem, niepotrzebne mu teraz kolejne ryzyko z Benavidezem. Idzie po Jacka, ktory jednak moim zdaniem naruszy Canelo.

Canelo to juz teraz tylko dbanie o spuscizne, biznes plus polowanie na latwo wystawione pasy w wyzszych kategoriach. I nie ma sie co dziwic, ma juz 63 walki, mega dluga kariera.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-06-2023 09:59:17 
Wątpię żeby temat Bivola jeszcze wrócił - Canelo nie ma interesu żeby wydłużać w czasie to oczekiwanie na rewanż więc pewnie go definitywnie olali i przy okazji trochę przyblokowali. Meksykanin już jest na ostatniej prostej, ale on nie musi się martwić o swoje legacy bo osiągnął już mnóstwo więc właśnie może je dopieszczać takimi pojedynczymi zwycięstwami i ewentualnie jeszcze jakiś tytuł wpadnie np. w cruiserweight division, ale teraz chyba jeszcze stoczy walkę w SMW.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 17-06-2023 10:17:35 
Niech Canelo odda pas WBC. Skoro rudy koksiarz ma pełne pory, to Benavidez pewnie chętnie sobie o ten pas zawalczy z kimś kto nie ma pełnej zbroi. Oczywistym faktem jest że Canelo nie chce walczyć z nikim mocnym w 168 bo traci nie jeden a wszystkie pasy. Jak chce sobie skakać jak żabka po kategoriach, to niech nie blokuje innym szansy na walki o tytuł. Benavidez jest mandatory WBC i może sobie pierdzieć w stołek do walki z rudzielcem. A koksiarz jako mistrz ma swoje obowiązki, chuj z jego planami i przerośniętym ego.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 17-06-2023 10:47:39 
Dodam jeszcze że Bivol rozegrał Alvareza jak uczniaka. Walka na jego warunkach (czyli w 168 o pasy koksa), albo niech się pierdoli. Rudy cwaniak chciał znów walki w 175, nie tracąc niczego w 168, więc znów jedynym który nic by z tego sportowego nie miał, byłby Bivol. Pieniędzy nie liczę, bo Bivol swoją zagrywką pokazał że leje na kasę rudego, tylko interesują go tytuły. Teraz sobie spokojnie poczeka na wynik rywalizacji Beterbijewa ze Smithem i jeśli pójdzie to dla anglika, to Bivol zarobi sobie solidnie w UK.
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 17-06-2023 10:55:34 
Przecież Morrell składa zarówno Benavideza, jak i Canelo.
 Autor komentarza: slayer85
Data: 20-06-2023 12:59:12 
Czemu wy jeszcze rozmawiacie z Polakosem?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.