NOWY TRENER DUBOIS: Z NIM MOGĘ SIĘGNĄĆ PO MISTRZOSTWO ŚWIATA

- Zobaczcie ile osiągnąłem wspólnie z Dereckiem Chisorą. Jemu nikt nie dawał przecież szans - mówi Don Charles, nowy trener Daniela Dubois (19-1, 18 KO). Brytyjczyk to obowiązkowy pretendent dla Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z ramienia federacji WBA.

Usyk wobec fiaska negocjacji w sprawie unifikacji wszystkich pasów z Tysonem Furym ma obowiązek stoczenia walki z Dubois. A ten ostatnio rozstał się z Shane'em McGuiganem. Jego miejsce w narożniku "DDD" zajmie właśnie Charles, dotąd znany tylko ze współpracy z Chisorą.

- Wiem co mogę zaproponować jako trener i wierzę w swoje trenerskie zdolności. Jedyne czego mi brakuje to mistrz świata spod mojej ręki, a teraz będę współpracował z prawdziwym atletą. Wierzę, że z Danielem mogę tego dokonać. W idealnym świecie najpierw stoczylibyśmy jakąś łatwiejszą walkę, być może jednak od razu zawalczymy z Usykiem - dodał Charles.

Przypomnijmy, że obie strony nie doszły do porozumienia, dlatego w najbliższy czwartek odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora tej walki. Zwycięska kwota zostanie podzielona w stosunku 75 do 25 na korzyść obrońcy tytułu. Minimalna kwota przystąpienia do tego przetargu to okrągły milion dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 22-05-2023 19:15:47 
Osiagnal z Chisora? A co?:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.