ŁOMACZENKO: ZNAM ATUTY HANEYA, NIE ZAMARTWIAM SIĘ NIMI

- Ja jestem staruszkiem, to on pozostaje niepokonany i to na nim spoczywa cała presja - mówi Wasyl Łomaczenko (17-2, 11 KO) na kilkadziesiąt godzin przed walką o wszystkie cztery pasy wagi lekkiej z Devinem Haneyem (29-0, 15 KO).

- Większość stawia mnie na straconej pozycji, ale nie dbam o to. Nie skupiam się na tym, tylko chcę udowodnić swoją klasę w ringu. Wszyscy mówią o lewym prostym mojego rywala, ale taki Ryan Garcia ma świetny lewy sierpowy, który jednak nie zadziałał, gdy spotkał na swojej drodze kogoś, kto naprawdę jest dobrym bokserem. Wiem doskonale o mocnych stronach Haneya i jego lewym prostym, rozumiem jak mocna jest to broń i wcale się tym nie zamartwiam. Przeciwnik jest dobrym bokserem, zna się na rzeczy i potrafi korzystać ze swojego zasięgu ramion oraz warunków fizycznych. Dobrze dystansuje nogami, ale jestem bardzo doświadczonym zawodnikiem i z wielkim zainteresowaniem czekam już na nasz pojedynek. Jak zwykle trenowałem bardzo ciężko, lecz tym razem miałem jeszcze większą motywację. Wiem, że to być może ostatnia szansa, bym został bezdyskusyjnym mistrzem ze wszystkimi pasami. Cała presja spoczywa nie na mnie, tylko na Haneyu. To przecież on jest faworytem, to on jeszcze nie ma porażki na koncie, ja natomiast mam być w tej walce staruszkiem - stwierdził z przekąsem były mistrz świata wagi piórkowej, super piórkowej i właśnie lekkiej.

Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi TVP Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-05-2023 18:44:48 
Można to ująć w jednym zdaniu. Teraz albo nigdy, choć nikogo nie zdziwi jak Haney okaże się czerwoną pigułką. Jednak po cichu liczę, iż w tej kwestii "The Matrix" pozostanie niebieski i rozgości się na tronie z pełnym zestawem insygniów.
 Autor komentarza: Kabanostry89
Data: 19-05-2023 18:54:13 
Łoma bez szans,młody go zdeklasuje na punkty,35 lat w tej wadze to jak 45 w HW. Nie widzę tego.
 Autor komentarza: Kabanostry89
Data: 19-05-2023 18:54:33 
Łoma bez szans,młody go zdeklasuje na punkty,35 lat w tej wadze to jak 45 w HW. Nie widzę tego.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 19-05-2023 18:58:12 
mam nadzieje ze Vasyl nie przespi polowy walki jak z Lopezem
 Autor komentarza: marcinm
Data: 19-05-2023 19:43:26 
Gdybym miał układać taktyke w teamie ukrainca to zdecydowałbym się na ostre natarcie w pierwszych rundach, juz raz przegrał przez bierność w poczatkowej fazie, dodatkowo to mogłoby byc duże zaskoczenie dla mistrza. Zobaczymy co to bedzie
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 19-05-2023 19:58:40 
Marcin

Przed wszystkim Haney nie ma ciosu, a wydaje mi się że jednak ciosu Lopeza się trochę Łoma obawiał, stąd ta początkowa bierność. Haney, to typowy pykacz. Niestety skurwiel jest nie tylko świetnie wyszkolony, ale i duży jak na tę kategorię. Wygrana Łomaczenki byłaby dla mnie sensacją..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.