RING TELEGRAM (4 MAJA 2023)

Sporo dzieje się w świecie boksu zawodowego, nie o wszystkim zdążymy szerzej napisać, ale właśnie na takie okazje prezentujemy Wam nasz cykliczny Ring Telegram. Zapraszamy.

- David Benavidez nie powinien tak bardzo uganiać się za Canelo, który najwidoczniej nie chce takiej walki. Chętnie zobaczyłbym za to Benavideza w walce z Davidem Morrellem - uważa Antonio Tarver, wielki mistrz wagi półciężkiej na emeryturze. David Benavidez (27-0, 23 KO) to pretendent do pasa WBC, natomiast David Morrell (9-0, 8 KO) to challenger do tytułu WBA. Wszystkie cztery pasy wagi super średniej trzyma Saul Alvarez (58-2-2, 39 KO).

Sam Goodman (14-0, 7 KO) i Ra'eese Aleem (20-0, 12 KO) wystąpią na rozpisce letniej gali Tima Tszyu. Będzie to eliminator do pasa IBF dywizji super koguciej, czy też jak kto woli junior piórkowej.

Oscar De La Hoya uspokoił niedawno kibiców Vergila Ortiza Jr (19-0, 19 KO), sugerując, że jego stan zdrowia się poprawił i możliwy jest powrót już w lipcu. I chyba nie kłamał, bo Ortiz Jr opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie po sparingu z Daltonem Smithem (14-0, 10 KO).

Eddym Reynoso potwierdził, że Ryan Garcia (23-1, 19 KO) zwrócił się z prośbą o wznowienie współpracy. Dodał jednocześnie, że obaj prawdopodobnie znów wspólnie potrenują.

Tsendbaatar Erdenebat (5-0, 3 KO) - dwukrotny ćwierćfinalista olimpijski, miał być kretem na obozie Ryana Garcii i to on miał uszkodzić mu żebra podczas jednego z treningów. Teraz sparuje z Devinem Haneyem (29-0, 15 KO), absolutnym championem wagi lekkiej, który szykuje się do potyczki z Wasylem Łomaczenką (17-2, 11 KO).

Eddie Hearn zdementował doniesienia, jakoby miał dogadać się na współpracę z Regisem Prograis (28-1, 24 KO), panującym mistrzem świata kategorii junior półśredniej federacji WBC. Przyznał jednak, że odbył z nim parę spotkań i negocjują warunki ewentualnej umowy.

Jamaine Ortiz (16-1-1, 8 KO) pokazał się z dobrej strony w nieznacznie przegranej walce z Łomaczenkę. Dzięki tej ekspozycji podpisał właśnie kontrakt na współpromocję z grupą Top Rank. Najbliższa walka 10 czerwca w Nowym Jorku podczas gali Lopez vs Taylor.

- Jestem gotowy na współpracę z każdym, a od teraz zostałem wolnym agentem - mówi O'Shaquie Foster (20-2, 11 KO), champion WBC wagi junior lekkiej.

Wiecie już, że George Kambosos Jr (20-2, 10 KO) i Maxie Hughes (26-5-2, 5 KO) zaboksują o pas IBO, ale lepszy z tej dwójki wskoczy również na drugie miejsce rankingu federacji IBF w wadze lekkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-05-2023 11:23:14 
Bez żadnych wymówek jak mawiał Tarver w przypadku Benavidez vs Morrell Jr. Ależ to byłby pojedynek!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.