RÓŻAŃSKI I WASILEWSKI O NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI

Łukasz Różański (15-0, 14 KO) zdemolował w niecałą rundę Alena Babicia (11-1, 10 KO) i zasiadł na tronie federacji WBC wagi bridger. Co dalej? Obrona pasa, a może waga ciężka?

- Kiedy szybko zorientowałem się, że Babić jest znacznie wolniejszy niż myślałem i widzę te jego ciosy, zaatakowałem od razu ostrzej. Trafiłem lewym sierpowym na brodę, widziałem, że oczy mu "uciekły", stwierdziłem więc, że potem może już nie być takiej szansy. Co dalej? W ciągu kilku dni podejmiemy jakieś decyzje wraz z moim promotorem Andrzejem Wasilewskim oraz Rafałem Kaliszem. Ustalimy co dalej. Nie wykluczam walki poza Polską, wszystko zależy od zaproponowanych nam warunków - powiedział Różański, od soboty champion World Boxing Council na granicy 101,6 kg.

RÓŻAŃSKI (MISTRZ WBC BRIDGER) W CZOŁÓWCE WAGI CIĘŻKIEJ >>>

- Małe dzieci mały problem, duże dzieci duży problem. Teraz nad nami duża odpowiedzialność mądrego wyboru tego co dalej. Usiądziemy we trójkę z Łukaszem i Rafałem Kaliszem i napiszemy sobie na kartce ze trzy różne warianty. Wiem, że Rafał będzie raczej pchał Łukasza w kierunku wagi ciężkiej. Ja chyba przymierzyłbym się jednak do obrony pasa, w zależności oczywiście od ofert. Jest kilka rzeczy, które musimy zważyć i przeanalizować co jest na rynku. Co do walki z Babiciem, Łukasz pokazał, jak jest mocny psychicznie. Babić już podczas ważenia wydawał się mocno poddenerwowany, Łukasz natomiast był spokojny jak chirurg przed operacją serca. Potem wziął skalpel, czyli swoje dwie pięści i zrobił co do niego należy - powiedział z kolei Andrzej Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions i promotor Różańskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 25-04-2023 13:48:05 
Moim zdaniem najwięcej sensu po zdobyciu tytułu ma obrona pasa. Mistrz może dyktować warunki, więc może udałoby się zorganizować kolejną fajną galę w Rzeszowie. W maju walka Lerena vs Merhy wyłoni pewnie obowiązkowego pretendenta. Gdyby się udało obronić pas (a będzie ciężko, bo np Lerena to solidny rywal), to można potem organizować kolejną obronę, być może z Balskim, który w rankingach jest następny. Takim akcentem można kończyć piękną karierę.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 25-04-2023 14:03:50 
Kazdy zawodnik z top20 robi Lukasza przed czasem. Taki Otto Wallin robi go prostym.
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 25-04-2023 14:09:49 
"Każdy zawodnik z top20 robi Lukasza przed czasem. Taki Otto Wallin robi go prostym."

Tak.
Szpilka i Babi też go mieli zrobić przed czasem. I zrobili ale w gacie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-04-2023 17:05:40 
Różański ma kapitalną passę i wszystko w jego wypadku dzieje się we właściwym czasie, nawet fortuna mu sprzyja, bo choć był lepszy od Ugonoha, to równie dobrze mógł zostać zdyskwalifikowany po ostatecznym ciosie. Wydaje się, że To sympatyczny gość z twardymi zasadami i cokolwiek teraz uczyni to zrobi dobrze. Życzę mu dalszych sukcesów, tym bardziej, iż jego historia jest warta opowiedzenia.
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 17:45:46 
Byli na gali nasi wielcy ale nie wszyscy to dziwne ,Głowacki nie znalazł czasu i Michalczewski ,eeee coś z nimi nie tak .Michalczewski może obrażony za to że Ugonowa ubił ale dlaczego Głowackiego nie było ?
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 17:49:27 
Wielu tu od dawna pisze że Różański niema techniki ,co za bu8ce jedne ....
Niech sobie zobaczą te walke w zwolnionym tepie .
Może dla nich technika to pacanie z dystansu a nie meska walka ?
Dla Nich jesli ktoś podejmuje ryzyko i ostro atakuje to oznacza ze niema techniki? Co za typy :)
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 17:55:55 
Gdyby Nie Miał Techniki to nie byłby mistrzem WBC .....
Są też tacy co narzekają że to niepełnoprawny tytuł ......WBC wyszło z inicjatywą utworzenia tej wagi bardzo słusznie ,to że inne organizacje blokują to ,to kwestia jedynie rywalizacji pomiedzy organizacjami .
Nowa waga jest jak najbardziej OK i jest to pełnoprawny tytuł mistrzowski .
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 17:57:10 
Każdy chce mieć ten zielony pas ........................................
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 18:05:46 
Ja sobie myśle ze Różański ma wielu pseudo wrogów wśród komentatorów ,znawców itp i dobił ich .Ale i tak np. taki jeden z znawców klepie bzdury ze On jest jedynie osiłkiem albo nawet były mistrz WBC który gada coś i zwykła zadrość z niego wyłazi .
Jest wielki dzień ,mamy swojego mistrza i to w WBC który zwycieżył w pięknym stylu .stylu porównywalnym do kochanego starego Tysona .Cieszmy sie .Szacunek dla Łukasza ,jego trenera i całej ekipy która do tego doprowadziła .
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 18:19:14 
W kwestii następnych walk jestem za obronami tego pasa .W tej wadze Łukasz ma swoje wielkie atuty .
Wieksza kasa w HW może okazać sie pułapką .
 Autor komentarza: masta
Data: 25-04-2023 18:21:32 
A ja bym chętnie zobaczył Różańskiego z Kownackim.
Były by niezłe grzmoty !
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 18:25:03 
AAAA jeszcze jedno ,to że portal znany umieścił dziś wysoko w rankingu HW Różalskiego to jest to miedzy innymi efekt walki różnych organizacji o przejecie prymu od WBC ,cheć oderwania zawodników od WBC .Organizacje europejskie walczą z WBC o prymat .Jak na razie nieskutecznie bo nadal ten zielony pas jest najbardziej smakowity .
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 18:30:10 
@masta
A ja bym chętnie zobaczył Różańskiego z Kownackim.
Były by niezłe grzmoty !
-------------------------------
Też bym zobaczył ale ....Kolejne bicie Kownackiego?
Kownaś pogubił sie ,przegrał swoją sanse i na dziś niema opcji na walke z Lukaszem .
Niby jak z mistrzem wbc i w jakiej wadze ?
Nie dadzą kasy na Kownackiego .
Raczej trzeba spokojnie poczekać i zdać sie na Wasyla ,coś sie urodzi .
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 25-04-2023 18:41:16 
A jeszcze jedno...Panowie z Bokser.org dlaczego w tym banerze nadal niema niusa o tym wydarzeniu a śmierdzi tam cos starego o Joshua ?
 Autor komentarza: SWJar
Data: 25-04-2023 20:02:02 
Mam nadzieję że będzie bronił pasa, może przyjdziem u nawet zlać Widlera jeśli powinie mu się noga i będzie chciał podboju kolejnej kategorii :D Kiedyś coś brzęczał o tym
 Autor komentarza: Kadej
Data: 26-04-2023 17:20:34 
USSboxing

Tez mnie zastanawia czemu nie było Michalczewskiego. Adamek a nawet Gołota przylecieli z USA, a mieszkający w Polsce Michalczewski nie zjawił się na gali. Na początku myślałem, że ze względu na Izu, ale Ugonoh skończył karierę w boksie, a Michalczewski porzucił marzenia o byciu promotorem.
Uważam, że najlepiej jakby Różański bronił dalej pas w wadze bridger. W ciężkiej z całą szeroką czołówkę Łukasz będzie miał ciężko, ale w bridger po zrezygnowaniu Rivasa może być najlepszy póki co.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.