ŁOMACZENKO: KLAUZULA O NAWODNIENIU FAWORYZUJE DAVISA

Już w sobotnią noc wyczekiwane starcie Ryana Garcii (23-0, 19 KO) z Gervontą Davisem (28-0, 26 KO). Być może z lepszym z tej dwójki zmierzy się potem Wasyl Łomaczenko (17-2, 11 KO). A na kogo stawia Ukrainiec?

Pojedynek odbędzie się w umownym limicie 61,7 kilograma. Przy czym w dniu walki obaj zawodnicy znów zostaną zważeni i przez kilkanaście godzin nie będą mogli nawodnić się bardziej niż o 4,5 kilograma. I to zdaniem "Matrixa" zza naszej wschodniej granicy będzie decydujący czynnik.

- Przy okazji tej walki ważny jest jeden fakt, który faworyzuje Davisa. Garcia jest bardzo duży jak na warunki wagi lekkiej, bardzo, więc klauzula o drugim ważeniu sprawia, że moim faworytem jest Davis - powiedział Łomaczenko, który 20 maja zaatakuje Devina Haneya (29-0, 15 KO) i wszystkie cztery pasy mistrzowskie wagi lekkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-04-2023 18:51:36 
Też tak sądziłem, ale trener Garcii twierdzi, że ostatnie ważenie kontrolne jest o 10 rano, a do wieczora jego bokser może się nawadniać do oporu. To oznacza, że mogą suchotnika nawodnić na 10 funtów przez wieczór i noc, a kolejnych 10 od rana do wieczora w dniu walki. Jeśli to prawda, to Ryjon wniesie do ringu powyżej górnego limitu super półśredniej, a Dżerwonta nie więcej niż jakieś 140-142 funty, bo przy jego posturze każdy kolejny funt bardziej by szkodził, niż pomagał. A więc w ringu i tak będzie 6-7 kg różnicy lub inaczej różnica 2 kategorii. W tym układzie szanse Dawida na pobicie Goliata drastycznie spadają.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.