HRGOVIĆ: JUŻ RAZ POKONAŁEM ZHANGA ZHILEI, TERAZ GO ZNOKAUTUJĘ!

To Filip Hrgović (15-0, 12 KO) jako jedyny dotąd pokonał Zhanga Zhilei (25-1-1, 20 KO). I chętnie da mu rewanż, na jego terenie w Chinach.

Rzadko zdarza się, by to lepszy z pierwszej walki oferował drugą, w dodatku godząc się na występ "na śmieciach" przeciwnika. Ale Chorwat podchodził do potyczki z Zhilei tuż po śmierci ojca, rozbity emocjonalnie, i wierzy, że w rewanżu wygra dużo pewniej.

Zhilei stał się dodatkowo łakomym kąskiem po sobotnim, dla wielu zaskakującym zwycięstwie nad faworyzowanym Joe Joyce'em (TKO 6). Hrgović pokonał go w eliminatorze do pasa IBF. Chińczyk stracił wtedy swoją szansę, ale demolując Joyce'a nabył status challengera do tronu WBO. W teorii więc zwycięzca takiego rewanżu byłby obowiązkowym pretendentem zarówno z ramienia WBO jak i IBF. Oba te pasy, jak również tytuł WBA, należą obecnie do Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO).

- Co powiecie na walkę pod koniec roku? Chętnie polecę do Pekinu i pobiję go na oczach miliarda ludzi. Przysięgam na imię zmarłego ojca, że polecę tam i znokautuję Zhanga Zhilei. Tamten okres był najgorszym w moim życiu, to była najgorsza walka w mojej karierze, a i tak wygrałem. Za  drugim razem go znokautuję! - zapewnia Hrgović.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SWJar
Data: 19-04-2023 16:44:14 
Na zmarłego ojca przysięga o_o ale emocjonalnie podszedł do tego że aż tak szasta słowami... nic dobrego taki stan emocjonalny nie wróży. Choć jest lepszy od Zhanga to tamten jednak ma twardy łeb, więc jak można przysięgać na tak ważne sprawy przeciwko komuś tak twardemu jak Chinczyk.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 19-04-2023 17:37:13 
O nokaut byłoby ciężko bo jedną z niewątpliwych zalet Zhanga jest też b. dobra odporność na ciosy natomiast jest to wykonalne. Bodajże w rundzie 8 czyli przed tą w której sam miał problemy nieźle pogonił Zhanga po ringu. Facet bije zdecydowanie dynamiczniej niż Joyce i na podmeczonym Chińczyku możliwość czasówki istnieje.

Tylko to że Hrgovic chce takiej walki nic nie znaczy bo Zhang może być już innego zdania na ten temat tym bardziej że ma obecnie komfortową sytuację jako oficjalny pretendent. No ok jeszcze jest ewentualny rewanż z Joe który ten sobie zapewnił w umowie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-04-2023 17:44:38 
Jakby słowa przerodziły się w czyny i to na chińskich włościach, to Hrgovic lokuje się w ścisłej czołówce dokonując w niej sporych przetasowań. Byłaby to bardzo ciekawa walka, tylko wydaję się, że na chwile obecną nierealna.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 19-04-2023 23:01:40 
Hrgovic ma niestety kiepskiego promotora, Sauerlanda (Nisse) i nie wiem kiedy doczlapie do jakiejs walki o pas. Inna sprawa, ze wiekszosc potencjalnych rywali go unika.

Poki co 30 lat i w sumie kariera zaczyna mu powoli uciekac? Dla niego dobrze byloby wyjsc na jakiegos Whyte, Ruiza, zanim dobije sie w rankingu do walki o pas.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.