FURY, USYK, WILDER, JOSHUA - GALA ZA 400 MILIONÓW DOLARÓW?

- Moim głównym celem jest obecnie zapewnienie Joshui grudniowej walki na Bliskim Wschodzie z Tysonem Furym bądź Deontayem Wilderem - przyznaje Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (25-3, 22 KO).

Hearn potwierdza zainteresowanie ze strony szejków z Arabii Saudyjskiej i ich chęć zorganizowania mini turnieju z największymi gwiazdami wagi ciężkiej. Jedynie Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) zaprzecza tym doniesieniom. - Kompletna bzdura - napisał mistrz WBC w swoich mediach społecznościowych.

- Musimy jeszcze podjąć decyzję o ewentualnej walce AJ-a w lipcu, gdy mógłby na przykład wyjść do rewanżu z Dillianem Whyte'em. Nie podjęliśmy jeszcze oficjalnej i ostatecznej decyzji, ale na ten moment AJ nie zaczął nawet trenować do ewentualnej lipcowej walki. Ludzie, którzy mogą wyłożyć bardzo duże pieniądze za grudniową walkę Joshuy mogą po prostu nie chcieć jego lipcowego występu. Bo porażka to jedno, ale przecież może również przytrafić się jakaś kontuzja - tłumaczy szef grupy Matchroom.

- Fury nie chce walczyć z Usykiem, ale za odpowiednio duże pieniądze z nim zawalczy. Według mnie Fury zechce zaboksować w lipcu przed grudniem, ale z nikim poważnym, ponieważ i on będzie miał w głowie grudniowy występ. Jeśli w grudniu zawalczą Joshua, Fury, Usyk i Wilder, ich wypłata może dobić łącznie nawet do 400 milionów dolarów. Ale jeśli to się wydarzy, to nigdy wcześniej, ani nigdy później, nie będzie już takiej gali - dodał Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-04-2023 22:15:03 
"nigdy wcześniej, ani nigdy później, nie będzie już takiej gali"
dokładnie.

A jeśli Fury nie zechce, to po ostatnich przetasowaniach w HW Arabowie mogą bez dużej straty wizerunkowej zastąpić go Chińczykiem...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-04-2023 22:16:29 
Ciekawe kto bardziej pasowałby Furyemu- Usyk czy Joshua. Którego mniej się obawia na dzień dzisiejszy.

Myślę że to od niego zależeć będzie czy Wilder zawalczy z Usykiem czy z Joshua bo wygląda na to że Joshua jest na tak.

Fury ewidentnie obawia się Oleksandra a więc czemu nie puścić na niego Wildera- a nóż widelec zetnie go jakimś kokosem xD
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-04-2023 22:19:43 
Ale to w sumie jeden Fury. A co myśli Usyk? On najpewniej chciałby Tysona bo to historyczna szansa na wszystkie pasy. Walka z takim Wilderem to ryzyko i tylko kasa. Poza tym jest jeszcze kwestia obowiązków Usyka.

No układanka ciekawa nie powiem. Jak uda się im to poskładać to nic tylko bić brawa. Dla dopełnienia szczęścia powinni wyłożyć jeszcze trochę siana i zaprosić na rewanż Hrgovica z Zhangiem czym rozwiązali by problem oficjalnych pretendentów na jakiś czas.
 Autor komentarza: bolos
Data: 17-04-2023 23:10:10 
sportowcy zarabiają coraz więcej, a robole tyrają za grosze.
 Autor komentarza: greghostor
Data: 18-04-2023 00:18:26 
Ten dzoszuła jest przereklamowany , po ruizie to nie jest juz ten sam bokser a hern to jest jego dziecko, przegra z tysonem przed czasem i z wilderem też
 Autor komentarza: Soku
Data: 18-04-2023 00:42:34 
Furek dobrze kombinuje, chce wzorem starca Kliczki przetrzymać pasy obijając emerytów i kulawych, z nadzieją, że Olek się w międzyczasie zestarzeje.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 18-04-2023 06:42:59 
Czyli finał Fury vs Wilder 4 albo Usyk vs AJ 3..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 18-04-2023 08:51:32 
Oczywiście kto się wyłamuje? No kto? Taaajson Fjjjuryj. To ten sam mesjasz boksu, który pokonując po "dramatycznej" walce Władka twierdził, że uzdrowi wagę ciężką.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-04-2023 10:05:00 
Jak Doha wyłożyła ponad 200 mld dolarów za mistrzostwa świata w piłce nożnej to Rijad poskąpi +- 500 mln na elitę wagi ciężkiej? To chyba pytanie retoryczne.
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 18-04-2023 10:18:17 
Niby pomysl fajny ale jeden polfinal czyli Fury-Wilder grany byl juz 3 razy a drugi polfinal Usyk vs AJ 2 razy. Wiemy kto powinien walczyc o nr 1 i wiemy kto powienien walczyc o nr 3. Po co robic turniej jezeli Fury wygra i Wilder wygra to co zaserwuja nam Fury vs Wilder 4 w finale? Albo wygra Usyk i AJ i bedzie Usyk vs AJ 3. To tak jakby na mundialu mistrzowie musieli jeszcze zagrac z druzyna ktora zajela 3 miejsce zeby udowodnic ze napewno sa mistrzami. Zreszta ktokolwiek wygra z pary Usyk vs Fury zostanie bezdyskusyjnym mistrzem i pewnie bedzie to jego ostatnia walka.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 18-04-2023 12:07:59 
Bardzo bym się zdziwił gdyby udało się taką galę zrealizować. Oczywiście będę trzymał kciuki bo to była by prawdziwa uczta dla kibiców boksu. Jedyne sensowne pojedynki to walka Joshua vs Wilder, a jako walka wieczoru pełna unifikacja Fury Usyk, przy czym wygrany pierwszej walki miałby zapewniony w przyszłości pojedynek o pasy. Ale w boksie też trudno snuć plany na grudzień, ponieważ: Usyka czeka obrona z Dubois, Hrgović chyba też jest w kolejce o pas, a co się stało z Andy Ruziem Jr i jego walką z Wilderem? Przecież mieli ustalony eliminator z bodajże WBC?
W idealnym świecie było by tak, że w lecie walczy Andy Ruiz Jr z Wilderem, Joshua z Whytem np (bo nie ma pasa, więc walczy z kim chce), Usyk z Dubois, a Fury np z Hrgoviciem. Każdy z "kolejki" ma szansę, żeby wejść do tego turnieju, posiadacze pasów wypełniają obowiązki, Wilder z Ruziem kończą eliminator do mandatory, co więcej każdy uczestnik turnieju miałby podobne obciążenia i ryzyka na ten rok. Jeśli wygrają faworyci to turniej w grudniu mógłby wyglądać jak napisane powyżej.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 18-04-2023 12:42:39 
Turniej to coś co zaczyna się na dobre na farze pucharowej, a kończy finałem, Tu nie mielibyśmy turnieju, tylko od razu walkę finałową i "mecz" o brąz. Dlatego jeśli ma być to turniej czteroosobowy, to walki: Fury vs Joshua i Usyk vs Wilder wyglądają jak rozsądne pary półfinałowe.. Oczywiście jeśli nie będzie zestawień który zapodałem, to i tak będę się cieszył z tego co się planuje.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-04-2023 12:47:37 
"Ale w boksie też trudno snuć plany na grudzień" pełna zgoda. Dlatego nie chcę mówić, że ta gala jest prawdopodobna, bo trudności jest mnóstwo, ale nie jest to kompletna fantastyka, jaką byłaby w normalnych okolicznościach. Szejkowie mają dużo pieniądzy, którymi mogą wiele z tych przeszkód zasypać i jeśli są zdeterminowani, to szczegóły da się dopracować, np. powymyślać w miarę sensowne zastępstwa. WBSS dało radę zrobić, więc co do zasady to też jest możliwe, chociaż skala komercyjna przedsięwzięcia jest zupełnie inna.
 Autor komentarza: falken
Data: 19-04-2023 12:00:01 
Było pewne, że coś kręcą za większą kasę - dlatego nie doszło do walki unifikacyjnej. Przewiduję, że turniej się odbędzie, ale turniej turniejem, a czy organizacje zgodzą się na sankcjonowanie wyników i unifikację, to mam spore wątpliwości. Więc gala się odbędzie, kto ma zarobić, to zarobi, ale na końcu będziemy pewnie w punkcie wyjścia.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 19-04-2023 12:38:02 
falken
Dlaczego miały by się firmy nie zgodzić, przecież od zawsze "organizacje" udowadniały, że im pieniądz, zwłaszcza duży nigdy nie śmierdzi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.