'ZBYT ZACHOWAWCZY, TO JUŻ NIE TO' - OPINIE ŚRODOWISKA PO WALCE JOSHUY

Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że zobaczyliśmy lepszą wersję Anthony'ego Joshuy (25-3, 22 KO), inni kręcą nosem. Tych drugich jest zresztą chyba więcej.

- Joshua nie jest już tym samym zawodnikiem co kiedyś. Presja go przerosła, nie ma już do tego głowy, co po raz kolejny pokazał po walce - przekonuje Otto Wallin, do niedawna łączony z AJ-em.

- Nie widziałem żadnych zmian u Joshuy pod ręką nowego trenera. Typowy brytyjski zawodnik, trochę otwarty na cios rywala - stwierdził ceniony trener i analityk bokserski Teddy Atlas.

- Według mnie Joshua popełnił błąd i powinien na dłużej pozostać z Robertem Garcią. To była przegrana, ale dobra walka z Usykiem. A taka porażka nauczy cię więcej niż takie dwa zwycięstwa jak to z Franklinem - powiedział emerytowany już Sergio Mora.

- AJ wszedł do ringu najcięższy w karierze, ale pokazał lepszy "silnik" niż kiedykolwiek. To dobry znak - uspokaja negatywne komentarze inny bokserski emeryt, świetny Carl Frampton.

- Prawda jest taka, że Martin Bakole pokonałby dziś Joshuę -wypalił następny emeryt, Alex Arthur.

- Joshua walczył zachowawczo. Po niektórych ciosach ręka szybciej wracała niż wychodziła z uderzeniem. Żeby wrócić na szczyt, musi pozbyć się tych zahamowań - uważa dawny mistrz kategorii cruiser, znany z bezkompromisowego boksu Enzo Maccarinelli.

PROMOTOR I TRENER POPIERAJĄ JOSHUĘ W POMYŚLE WALKI Z FURYM >>>

Przypomnijmy, że po dwunastu rundach Joshua pokonał Jermaine'a Franklina (21-2, 14 KO) na kartach sędziów 118:111 i dwukrotnie 117:111. To był dla niego pierwszy występ z Derrickiem Jamesem w narożniku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-04-2023 21:11:02 
Tak jak Frampton, kondycja AJ naprawdę dobra., bałem się o to, ale wyszło wporzo mimo tej wagi.
Według mnie brytyjczyk wciąz jest w top 3 HW, ale powinien walczyć częściej.. W tym roku powinny być jeszcze dwie walki, jeśli z furym nie wypali.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-04-2023 21:16:02 
Konczy sie to pokolenie powoli. AJ 33, Fury 35(?), Wilder 37, Usyk 35, nawet Joyce 37. Joshua na tym tle niby mlodzieniaszek, ale on jest przetracony totalnie juz od Ruiza 1. Wciaz jednak moze siegnac po jakis pas, tym bardziej ze Hearn to mistrz wymuszen na federacjach...obron INNYCH zawodnikow.

Zyczylbym Joshui zeby w koncu wyszedl na Wildera, ale to jest jak rzucenie sie pod pociag dla niego. AJ -TF robi sens dla Hearna, bo Fury pewnie w depresji.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-04-2023 21:20:38 
Joyce się nie kończy, bo nie jest w żaden sposób wyeksploatowany. On ma jeszcze silnik na trzy mocne lata. Joshua powalczy do następnej porażki. Fury powalczy do pierwszej porażki, bo mu ego na więcej nie pozwoli, a Wilder do kolejnej wypłaty. Nie wie jak jest z Usykiem, ale myslę że odejdzie w dobrym dla siebie momencie, bo to ogólnie jest mądry gość.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 02-04-2023 21:40:19 
twierdzę to samo co atlas - zmian nie ma bo każdy ma swoje ograniczenia i ich nagle nie przeskoczy w wieku 33.
Joshua ma wady które najwyraźniej wychodzą przy szybkich, zwinnych technikach. ALe Joshua może zrobić lepszą forme która zakryje jego niektóre niedoskonałości.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-04-2023 21:47:11 
Ja mam jeszcze inną tezę na boks Joshui. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest ona kontrowersyjna. Wydaje mi się, że ta magia wokół AJ zanika, podobnie jak kiedyś u Marko Hucka. Zarówno Huck i jak AJ dysponowali zwierzęcą siłą i dynamiką. Nawet dobrzy i doświadczeni technicy nie byli w stanie stawić im czoła. Dynamika wraz z wiekiem szybko znika. AJ przestał być nadczłowiekiem. Jego kombinacje ciosów nie wydają się być tak efektowne jak kilka lat temu. Oczywiście ta teza nie jest jedyną odpowiedzią na to co stało się z boksem Joshui.
Myślę, że już nie zobaczymy dawnego AJ. Dzisiejszy Joshua musi bardziej już polegać na technice, by nie stać się chłopcem do bicia dla tych najlepszych. Jego walka z Franklinem to dla AJ bardzo dobre doświadczenie.
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2023 21:57:00 
Część fachowców w komentarzach nie tak dawno zachwycała się jak to Joshua się rozwinął i jak wszechtronnym stał się pięściarzem . Nie docierało do nich i pewnie dalej nie dociera że burito zniszczył go mentalnie i Antoni to w tej chwili niestabilny emocjonalnie wystraszony past prime pięściarz z dużymi umiejętnościami których raczej już w pełni nie wykorzysta.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-04-2023 22:00:39 
MODM

Warto dodać że nigdy nie byłeś fanem AJ'a, podobnie jak i user gerlach.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-04-2023 22:02:43 
Joshua wczoraj walczył jak Kliczko przez którego został namaszczony na mistrza w ramach przekazania pałeczki pierwszeństwa. Dobry lewy prosty(to było widać), kalkulacja, oszczędność, nuda, ale skuteczność na zasadzie cel uświęca środki, niemniej oglądanie tego jest trudne dla oczu i stadionów może już nie zapełniać. Kto wie może rad udzielał sam Lawrence Okolie? zapaśnik na miarę Wladimira, a przyklepał trener James.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-04-2023 22:07:42 
Stadionów może nie zapełniać, ale z Furym zapełni dwa wembleje. Robić, bo jak w tym roku nie wypali to już nigdy nie wypali. Cygan znajdź jaja, przecież to "kultustysta"
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 02-04-2023 22:58:30 
Oglądając wczorajsza walke przypomniał mi się pojedynek Vitka z Byrdem
Kliczko niby wygrywał rundy,kontrolował walke,gdzieś tam zebrał kilka kontrujących ciosów ale był cholernie zirytowany bo nie mógł konkretnie pocelować Chrisa
Ostatecznie przyplątała się mu kontuzja i poddał walke
Joshua tez był zirytowany bo chciał nokautu ale niw potrafił sobie ustawić sprytnego rywala,który niezle unikał ciosów i mądrze klinczował
Ostatecznie wygrał ale miał focha jakby przegrał
Oczywiście jest to walka analizy ale nie ma sensu wyciągać zbyt pochopnych wniosków
Czasami z różnych powodów przebieg pojedynku może być rozczarowujący ale w ostatecznym rozrachunku liczy się zwycięstwo
 Autor komentarza: Radek92
Data: 03-04-2023 09:09:02 
Wg mnie AJ już na szczyt nie wróci. Kiepska defensywa, przeciętna technika, duża stateczność (z czego chyba wynika przekonanie o tym, że AJ poprawił kondycję, wymagający przeciwnik jak Fury zamęczyłby go do połowy walki). W ofensywie też nic się nie poprawiło, jedynym plusem jaki zauważyłem w walce z Franklinem są kontry, ale co z tego, skoro po nich nie ma pójścia za ciosem.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 03-04-2023 10:28:08 
Technikę to on ma tylko głowa go blokuje, on bardziej potrzebuje psychologa niż trenera.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 03-04-2023 13:46:28 
a ty psychiatrę..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 04-04-2023 03:42:10 
Gdyby w takim stylu wygrał z Franklinem Usyk, byłyby zachwyty, jakim jest lisem i strategiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.