DUBOIS: USYK NIE WALCZYŁ DOTĄD Z KIMŚ TAK MOCNO BIJĄCYM JAK JA!

Ekipa Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) ma przed sobą obowiązkowe obrony i jasno dała do zrozumienia, że najbliższym rywalem będzie Daniel Dubois (19-1, 18 KO) lub Filip Hrgović (15-0, 12 KO). Wygląda na to, że jednak Brytyjczyk.

Dubois to obowiązkowy challenger z ramienia World Boxing Association. Z kolei Chorwat to pretendent narzucany przez International Boxing Federation. Trzeci challenger Usyka to Joe Joyce (15-0, 14 KO), jego nakazuje federacja WBO. Taka też powinna być kolejność - Dubois, Hrgović i Joyce.

- Już w ten weekend podejmiemy pierwsze rozmowy w sprawie walki z Dubois. Ale jeśli okaże się, że nie jest gotowy na sto procent, wówczas zwrócimy się w stronę drużyny Hrgovicia - powiedział wczoraj Aleksander Krasjuk, promotor Usyka. Bo Anglik w ostatniej walce nabawił się kontuzji. "DDD" zapewnia jednak, że będzie gotowy i podejmie rękawicę. Wcześniej Egis Klimas - menadżer Usyka, wskazał przełom czerwca i lipca jako prawdopodobny termin walki jego zawodnika.

- Zdecydowanie, na sto procent chcę w najbliższej walce zmierzyć się z Usykiem. Zamierzam wykorzystać swoją pozycję w kolejce i jako pierwszy z obowiązkowych pretendentów zawalczyć o tytuł. Dam z siebie wszystko. Wierzę, że mogę znokautować Usyka. Młodość, wiara w siebie, szybkość i siła poprowadzą mnie do wygranej. Usyk nie spotkał się dotąd z zawodnikiem tak mocno bijącym jak ja - przekonuje Dubois.

Może to i prawda, Anglik zapomniał jednak, że najpierw trzeba trafić...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ELREY
Data: 23-03-2023 20:48:30 
Dubois niestety zostanie ograny na nogach jak dzieciak. Nie ta liga.

Co do tego "Usyk nie spotkał się dotąd z zawodnikiem tak mocno bijącym jak ja" to nieprawda. Spotkal w swoich ostatnich walkach - nazywal sie Anthony Joshua.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 23-03-2023 20:52:34 
Dokładnie
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 23-03-2023 21:32:17 
Jesli usyk by sie mial zmierzyc z cala to trójką to czekala by go jedna porazka.

Moim zdaniem najwieksze szanse na wygrana ma Joe Joyce, i stawial bym na joyca choc sam sie zniego niedawno smialem ze jest wolny jak woz z weglem ...

Dubois ma tez szanse ale mneijsze niz joe. Z Hrgovicem usyk wygrywa raczej spokojniem.

I Dubois ma racje że ma szanse w swoim mocnym ciosie.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 23-03-2023 21:33:17 
Jesli usyk by sie mial zmierzyc z cala to trójką to czekala by go jedna porazka.

Moim zdaniem najwieksze szanse na wygrana ma Joe Joyce, i stawial bym na joyca choc sam sie zniego niedawno smialem ze jest wolny jak woz z weglem ...

Dubois ma tez szanse ale mneijsze niz joe. Z Hrgovicem usyk wygrywa raczej spokojniem.

I Dubois ma racje że ma szanse w swoim mocnym ciosie.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 23-03-2023 23:41:12 
akurat obowiazkowe rozkladaja sie od najslabszego do najlepszego tj. Dubois (moim zdaniem zostanie znokautowany lub mocno pobity/ograny) Hrgovic (na pkt i raczej bez zagrozenia, bo Dubois moze sie zerwac kilka razy ale raczej mu to zaszkodzi niz pomoze) JJ (Usyk na punkty o ile jego motor nie powie "stop" przy motorze mutanta, bo jednak JJ umie zacierac kazdego, czy zatrze Usyka - watpie ale nie mozna tego wykluczyc)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 23-03-2023 23:42:19 
ps. w tym czasie Fury odprawi pewnie Kabayela, da rewanż Wallinowi i zmierzy sie z mistrzem Bridger - Rózańskim albo Babiciem ;)
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 23-03-2023 23:59:19 
"Usyk nie spotkał się dotąd z zawodnikiem tak mocno bijącym jak ja - przekonuje Dubois."
A Chisora?
Wbrew pozorom Usyk odprawi DDD sprawniej niż Bell Boya, gdyż Dubois jest zdecydowanie mniej wytrzymały i łatwiej go wywrócić.
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 24-03-2023 00:12:51 
@b0ndevi4nt

Poza tym Dubois jest chyba naruszony przez JJ...
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 24-03-2023 00:21:09 
JJ to moja najwieksza dotąd pomyłka w typowaniu (uważałem, że Parker go ogra i to dość spokojnie), ale nadal nie widzę go z Usykiem, chociaż podpisuję się pod "wykluczyć nie można".
Co do Dubois, nigdy nie można lekceważyć boksera z takim p..nięciem, chociaż Usyk to dla niego koszmar i nie wiem, czy więskzych szans DD nie miałby nawet w rewanżu z JJ.
Hrgovic w odróżnieniu od tej dwójki nie ma żadnego asa - to dobry bokser, ale żaden jego atut nie jest tak duży, żebby pokładać w nim nadzieję przeciw komuś takiemu jak Usyk. Wcale niekoniecznie najłatwiejsza walka dla Usyka, ale najmniejsze ryzyko porażki.
 Autor komentarza: holy
Data: 24-03-2023 08:27:06 
Łatwa walka dla Usyka. Oczywiście, jakiś lucky punch może wyjść Duboisowi, ale to mało prawdopodobne. Wygra Usyk na pkty lub w późniejszych rundach ko albo tko (jakas kontuzja Duboisa, cos takiego może się zdarzyć).
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 24-03-2023 09:08:41 
Jeżeli Dibuła będzie równie zaskakujący w ringu co w wypowiedziach to skończy marnie. Takie teksty w różnych odmianach w boksie to absolutny top wyświechtania: "...nie spotkał się dotąd z zawodnikiem tak mocno bijącym jak ja"
 Autor komentarza: Soku
Data: 24-03-2023 12:03:58 
Wiecie co, dużo zależy moim zdaniem (być może nawet bardzo dużo) od tego, jak Usyka dany zawodnik traktuje przed walką. Joshua wypowiadał się o nim raczej z szacunkiem i chyba tylko dlatego Usyk nie wykończył go w ich pierwszej walce, mając go w samej końcówce na widelcu, wyczerpanego i zrezygnowanego.

Zupełnie inaczej przed pojedynkiem z Ukraińcem wypowiadał się choćby Bellew i podwójnie wkurzony Usyk zrobił z niego sos Tysiąca Wysp.

Dubois moim zdaniem nie ma szans. JJ ze względu na stalową kondycję może minimalne, o ile ring byłby mały i nie pozwalałby Ukraińcowi na rozwinięcie skrzydeł. Furek to już wrak i chory żart, zresztą jego już w ogóle nie ma co brać pod uwagę. Hrgovic - zależy czy arbiter pozwoliłby na nieczyste zagrywki, ale Usyk ukarałby go w ringu jak Tony'ego. Chętnie obejrzałbym natomiast walkę Usyk vs Okolie, no może jeszcze Usyk vs Wilder (bo ten ostatni to czysty chaos a czasem w chaosie właśnie metoda).
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 24-03-2023 12:41:42 
Ostatnie trzy walki Dubois to ustawione chachmenty mające na celu odbudowanie pozycji po przegranej z JJJ. A już ostatnia walka z Lereną to był absurd zupełny, Duboisowi nie pozwolił przegrać ani sędzia ani Lerena. Niestety Daniel nie jest taki dobry na jakiego się zapowiadał i każda jego walka z kimś z czołówki to może być dla niego za dużo.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-03-2023 13:07:11 
To byłoby interesujące starcie, aczkolwiek lepiej jakby Dubois skrzyżował rękawice z Bakole, a Usyk wiadomo....Daniel zostałby ograny na punkty, niemniej za rok,dwa,trzy sytuacja mogłaby wyglądać zgoła inaczej ze względu na styl Ukraińca, a ten nie należy do długowiecznych i zegar już tyka. Torpedowanie na wszelkie możliwe sposoby unifikacji będącej wisienką na torcie ostatnie dekady będzie prawdziwą hańbą dla Fury'ego.
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 25-03-2023 00:31:28 
A ja daję większe szanse Dubois niż miał AJ. Z prostego powodu. Daniel jest szybszy od AJ i bije bardzo mocno prawy prosty. A tym ciosem jest dużo łatwiej trafić niż sierpowym czy hakiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.