NIE MA SOLIDARNOŚCI - WŁOSZKI POJADĄ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Jedenaście federacji oficjalnie zapowiedziało bojkot Mistrzostw Świata pań. Ale nie ma co liczyć na solidarność wszystkich krajów, nawet tych europejskich.

Włoski związek zapowiedział, że wyśle zawodniczki na mistrzostwa, które odbędą się w Indiach od 14 do 26 marca.

- Nie widzę powodu, byśmy mieli nie wystartować. Dokonuję ocen technicznych, a nie politycznych - powiedział Flavio D'Ambrosi, prezydent włoskiej federacji.

Przypomnijmy więc kraje bojkotujące Mistrzostwa Świata - USA, Ukraina, Polska, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Czechy, Szwecja, Kanada i Norwegia.

Przypomnijmy, że bojkot ma związek z dopuszczeniem do mistrzostw reprezentacji Rosji i Białorusi, w dodatku pod ich flagą oraz z hymnem. Dodatkowo wątpliwości budzi finansowanie IBA przez Gazprom, który pomaga reżimowi Putina i jego napaść na Ukrainę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 01-03-2023 13:49:35 
A co to będzie za chwała przy wypisanej konkurencji zdobyć złoto :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-03-2023 15:42:53 
Napaści na Ukrainę by nie było, gdyby NATO się nie zagalopowało i w 2009 nie chciało jej wciągnąć wraz z Gruzją w swoje kręgi, a oczywistym jest, że Rosja nie pozwoliłaby/pozwoli na tego typu działania w obrębie jej strefy wpływów. Swoje zrobiły również miliardy dolarów wyłożone przez bite dwie dekady na krzewienie demokracji u naszych sąsiadów i niedźwiedź się zirytował, a widząc słabnące supermocarstwo przedstawił własne żądania rewidujące strukturę bezpieczeństwa światowego i mając aprobatę czerwonego smoka powiedzieli sprawdzam. Solidarności nie ma i nie będzie, gospodarka zawsze pierwsza dobrze o tym wiecie.
 Autor komentarza: bolos
Data: 01-03-2023 15:44:46 
Ale jak USA napadało na inne kraje, to wszystko było dobrze. Wtedy to nazywano misjami pokojowymi.
 Autor komentarza: Cyprian
Data: 01-03-2023 16:11:09 
Bolos, ale ok możemy podyskutować czy przyczyny interwencji USA były słuszne czy nie, ale symetryzm nie jest na miejscu. Różnica jest taka że USA naparza w cele wojskowe i generalnie Afganistan za ich okupacji miał się lepiej niż za Talibów(Talibowie wrócili i kobiety nie mogą chodzić do szkół itp) a Rosja naparza mało skuteczną artylerią gdzie popadnie i wyludnia atakowany, robiąc czystki
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 01-03-2023 16:15:03 
Gdy w roku 1980 (Moskwa) i 1984 (Los Angeles) bloki polityczne wzajemnie zbojkotowały olimpiady płakałem (dosłownie), że nie dojdzie do jakże frapująco się zapowiadających walk między zawodnikami USA, ZSRR, Kuby...
Miałem kilkanaście lat i nie rozumiałem przyczyn tego stanu rzeczy (w ówczesnych mediach pokazywano tylko zło "zgniłego zachodu"). Dzisiaj wiem, że hipokryzji jest w działaniu człowieka co niemiara, ale mimo wszystko przychylam się do konsekwentnego wykluczania "tych złych" - chociaż będzie to wylewanie dziecka z kąpielą. No bo gdy obywatel Rosji potępia jej działania polityczne i tym samym naraża nawet życie, czy nie zasługiwałby za tę postawę na udział w sportowych igrzyskach... Trudne tematy.
 Autor komentarza: hms
Data: 01-03-2023 16:49:39 
W sumie z tych mocnych reprezentacji, na które można było liczyć, że się wycofają to już to zrobiły. USA, Wielka Brytania, Ukraina, Irlandia. Kuba wiadomo, że się nie wycofa, to samo Uzbekistan,Kazachstan i Armenia. Jeszcze tylko Gruzja i Mołdawia z mocniejszych ekip mogłyby się wycofać. Reszta tak naprawdę i tak większej roli nie odgrywa
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 01-03-2023 19:11:23 
Cyprian

Z tego co mi wiadomo to w Iraku zginęło milion cywilów.

Taki to świat że jednych zbrodniarzy chcemy sądzić, innym dajemy Nobla, a jeszcze innych wielbimy za dzielna walkę z terroryzmem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.