CALLUM SMITH: STĘPIEŃ JEST DOBRY, ALE JESTEM PEWNY WYGRANEJ

Callum Smith (29-1, 21 KO) zapewnia, że choć docenia klasę Pawła Stępnia (18-0-1, 12 KO), to nie wyobraża sobie, by powinęła mu się noga w ich walce 11 marca w Liverpoolu.

- Stępień to dobry zawodnik, spodziewam się więc też dobrej walki. Gdy jest się niepokonanym, tak jak on, mocno wierzy się w siebie. Tym bardziej, że to dla niego duża szansa, bo jeśli mnie pokona, zajmie moje miejsce w rankingach. Ale to się nie wydarzy. Kiedy jestem w szczytowej formie, mogę pokonać każdego na świecie. Jestem pewny wygranej nad Stępniem i mam nadzieję, iż będzie to efektowne zwycięstwo - nie ukrywa były mistrz świata kategorii super średniej.

STĘPIEŃ BŁYSZCZY NA SPARINGACH >>>

Przypomnijmy, że Smith to obowiązkowy pretendent dla Artura Beterbijewa (19-0, 19 KO), mistrza świata wagi półciężkiej według WBC, IBF i WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 28-02-2023 10:34:22 
Stępień, może chimeryczny ale ma predyspozycje i jest na pewno w 10. najlepszych w tej chwili w RP. Do cholery, to kto ma coś pokazać poza granicami jak nie on ? Chociaż...Fakt, Włosi czy Hiszpanie, nacje jakoś liczebnie porównywalne do naszej nie mają w tej chwili ani jednego (!) znaczącego coś boksera..., a Niemcy ? Czy cały boks europejski opiera się o Wyspy teraz ?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-02-2023 12:24:48 
Up
Na moje oko to Stępień jest nie tylko w polskim TOP10, ale nawet w TOP5 obok Cieślaka, Masternaka, Czerkaszyna i Sulęckiego.
Hiszpania ma klasowego boksera w osobie Sandora Martina i całościowo boks na poziomie trochę wyższym od Polski.
Włochy poniżej Polski - kraj bokserskich wiecznych bumobijów na czele z niepokonanym w 43 walkach w wieku 46 lat Emiliano Marsilim.
Niemcy - w czarnej dziurze, a biorąc pod uwagę Niemców rodowitych to w czarnej dupie.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 28-02-2023 13:47:41 
Oprócz UK i Ukrainy to rzeczywiście Europa bokserów ma raczej nieliczących się. A co do Smitha jest to miła, kurtuazyjna gadka. Stępień leżał na deskach z jakimś kelnerem, pajacuje i ze swoim stylem pływającej gardy, przekładania i pijanego mistrza nie zrobi Smithowi żadnej krzywdy. Sukcesem będzie wyjście poza 5 rundę.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 28-02-2023 15:50:30 
Najlepiej chyba wypada Francja, z Yoką, Bauderlique, Goulamirianem.
W Hiszpanii to moje pierwsze skojarzenie Kiko Martinez, fakt już past prime, ale rok temu czy ile niespodzianka z Galahadem i pas IBF...

Z Polaków gdybbym miał na teraz wymienić top3 to dla mnie Cieślak, Masternak, Czerkaszyn.

Co do Stępienia, to moją percepcję ukształtowały walki z Matyją, którego lubię i cenię, ale który nie mieści się w top50 LHW. Na jego tle Stępień wypadł przeciętnie i jesli nadal prezentuje podobny poziom, to ze Smithem w ogóle nie ma czego szukać (no chyba że faktycznie się rozwinął).
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 28-02-2023 18:26:56 
Czerkaszyn więcej powie mierząc sie top 10 swojej kategorii. To brylancik, ale, jest jakieś ale.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-02-2023 19:07:05 
Wysyp dużych talentów ma Irlandia, kilku dobrych z amatorską podbudowa - Armenia, a dwa młodziutkie talenciki - Mołdawia.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 28-02-2023 20:45:00 
Armenia gdyby liczyć "produkty eksportowe lub pochodne" (Avanesjan, Goulamirian, Gevor), to jak na tak mały kraj jest ona prawdziwym bokserskim zagłębiem. W ogóle byłe ZSRR prezentuje się dobrze, ale to żadna niespodzianka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.