AMERYKANIE I IRLANDCZYCY BOJKOTUJĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA!

Irlandia idzie śladem reprezentacji USA. Bo zarówno Amerykanie, jak i teraz Irlandczycy, zapowiedzieli bojkot Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn. Ciekawe co na to PZB?

Piękne hasła to za mało. Liczą się czyny. Oczywiście to rozpoczyna dialog i dyskusję, czemu karać sportowców? Ale przecież nie można przejść obojętnie wobec tego, że z IBA łączony jest Gazprom – rosyjski koncern państwowy. Owszem, Gazprom daje pieniądze dla zawodników, ale są to "brudne pieniądze". Zresztą Umar Kremlow - szef IBA, też ma parę rzeczy za uszami...

Po tym jak IBA pozwoliła Rosjanom i Białorusinom na start w Mistrzostwach Świata, w dodatku pod swoimi flagami, najpierw ze startu zareagowali Amerykanie. Ogłosili bojkot obu imprez. Dziś taką samą decyzję podjęli Irlandczycy. Na zawody mistrzowskie nie pojadą zawodnicy i zawodniczki, ale również sędziowie i inni oficjele.

Co ciekawe "zatroskany" Kremlow zapowiedział, że może pomóc finansowo amerykańskim zawodnikom, którzy mogliby wystartować na koszt IBA. Cóż za wielkie serce...

Mistrzowie świata w gronie mężczyzn dostaną za złote medale po 200 tysięcy dolarów. Dla mistrzyń świata przewidziano nagrodę 100 tysięcy dolarów. Pytanie tylko, czy po USA oraz Irlandii kolejne kraje nie przyłączą się do tego bojkotu?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 10-02-2023 20:48:09 
Myślę że bojkot PZB to kwestia czasu..
 Autor komentarza: jamjestabr
Data: 10-02-2023 21:43:16 
Co do Gazpromu - Odpowiedź IBA – Umowa sponsorska Gazpromu z IBA wygasła 31 grudnia 2022 r., a IBA obecnie nie ma umowy sponsorskiej z Gazpromem (info z tej strony)
https://www.iba.sport/news/iba-offers-support-to-boxers-whose-national-federations-boycott-to-take-part-in-ibas-2023-womens-and-mens-world-championships-and-will-pursue-strong-sanctions-against-partic/

Trochę dziwne bo na stronie internetowej IBA nadal mamy "Gazprom - general partner"

Pecunia non olet - hasło znane już od starożytności.

Nie wierzę, żeby większość krajów zbojkotowała MŚ. Może kilka/kilkanaście krajów europejskich (w tym my).
Nieprzypadkowo Kremlev odbył tournee po krajach Afryki i Azji. Trochę pieniędzy, wspólnych fotografii i uścisków dłoni i ma poparcie.
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 10-02-2023 23:34:57 
Nie wiem skąd przekonanie, że PZB zbojkotuje MŚ. Istnieją co najmniej 3 powody, dla których PZB tego nie zrobi:

1) głosowali za wyborem Kremliowa i nie przeszkadzała im ani jego narodowość, ani przeszłość, ani związki z Gazpromem;

2) nie będą chcieli popsuć sobie „stosunków” z władzami IBA;

3) straciliby część dotacji z MSiT, które w ministerialnym kalkulatorze zależą też od punktów za udział w mistrzostwach świata, a medale u kobiet zawsze są możliwe (+ kasa na same wyjazdy i przygotowania).

Pecunia non olet!
 Autor komentarza: nonitek
Data: 11-02-2023 02:50:28 
Mam nadzieję, że jednak PZB dołączy się do bojkotu.
To jak wiele brudów ma na sobie IBA to nie wiem czy w jakimś innym sporcie istnieje. Niech w końcu usuną to także z igrzysk, bo końca nie widać.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 11-02-2023 06:47:04 
Niestety najbliżej mi do wpisu JKWSB... I tego się spodziewam (również niestety)
 Autor komentarza: Blastboy
Data: 11-02-2023 09:55:31 
Ktoś tu się zastanawia, czy Polska tego nie zbojkotuje?

Przecież ten cały nasz minister sportu jest chory nienawiścią do rosyjskich sportowców od niepamiętnych czasów, na długo przed 24 II 2022.

Argument ze stratą dotacji z MSiT co najmniej nietrafiony, bo ministerstwo jakoś to obejdzie, żeby był tylko "piękny" bojkot i nawet dopłaci PZB...

Szkoda tak mieszać sport z polityką...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-02-2023 12:23:07 
Aż dziwne, że jako pierwsi nie wyszliśmy przed szereg wspierając gorliwie swego patrona, ale już w kwestiach bojowych nie będzie niedomówień i zbudujemy prometejski ośrodek siły rozprawiając się gładko z Rosją, której 6.000 głowic jądrowych nie pomoże, gdy my w pełnym rynsztunku, ekstremalnie dozbrojeni poprzez rozbrojenie obrócimy ją w perzynę. Idea szczytna i rozpala ogień w naszych sercach pełnych romantyzmu, że wreszcie staniemy się podmiotem o mocarstwowych ambicjach, tyle że za cenę naszej tkanki ludzkiej w formie bufora realizującego strategiczne cele być może schyłkowego już hegemona, choć wolałbym się w tej kwestii mylić, niemniej nie chce, aby nasi obywatele ginęli w imię nie swoich interesów robiąc za mięso armatnie, a nasz kraj stał się poligonem walki w ramach odwetu za agresje w stosunku to potężnego sąsiada. Bardziej przemawia do mnie idea budowania potęgi poprzez rozwijanie handlu, co wzmacnia Polskę gospodarczo i tworzy naszą podmiotowość na arenie międzynarodowej, aniżeli skłócanie nas ze wszystkimi dookoła czyniąc zwyczajnym popychadłem. Patrząc na to z właściwej perspektywy mamy własną rację stanu, którą jest obrona ludności i kraju, ale na razie nikt nas nie atakuje, więc nasza potencjalna ofensywa z widłami w rękach jawi się jako grube nieporozumienie. Szkoda, że wojenne bagno wciąga i sport, ale ono nie ma litości.
 Autor komentarza: jamjestabr
Data: 11-02-2023 15:31:45 
Ale sport na wszelkich Mistrzostwach Świata zawsze mieszał się z polityką. Wszyscy startują pod swoimi flagami, zwycięzcom grają hymny. Po prostu reprezentują swój kraj. I tak chyba ma być z Rosjanami i Białorusinami na Mistrzostwach Świata. Teraz, na turnieju w Maroku, pierwszy raz po wykluczeniu wystartowali Rosjanie i to pod swoją flagą. Swoją drogą byli najlepsi.
Jeśli Rosjanie i Białorusini zostaną dopuszczeni to bojkot miałby uzasadnienie. Jeśli zaś chodzi tylko o Gazprom, to można to sobie darować. W końcu te "brudne" pieniądze idą na dobre cele.
 Autor komentarza: smalllbulll
Data: 12-02-2023 11:35:37 
Dobrze jakby wszyscy dołaczyli się do bojkotu a na mś pojadą tylko ruskie białorusini i polacy. brąz mamy zapewniony XD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.