RÓŻAŃSKI-BABIĆ O PAS WBC: SZCZEGÓŁY PRZETARGU I OBOWIĄZKI NOWEGO MISTRZA

Jak już wiecie Andrzej Wasilewski przebił ofertę Eddiego Hearna i to grupa KnockOut Promotions zorganizuje walkę Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO) z Alenem Babiciem (11-0, 10 KO) o wakujący tytuł mistrza świata wagi bridger federacji WBC.

Brytyjski promotor prowadzący karierę Chorwata (menadżerem jest Dillian Whyte) zaproponował 350 tysięcy dolarów, czyli polska strona mocno przelicytowała Matchroom Boxing. Bo Andrzej Wasilewski zaproponował aż 425 tysięcy dolarów. Jako iż tytuł jest wakujący, z tej kwoty pieniądze zostaną podzielone po równo pomiędzy zawodników. Ale zgodnie z przepisami federacji, 10% wygranej kwoty, czyli 42,5 tysiąca dolarów, Wasilewski i spółka muszą szybko wpłacić jako zadatek dla World Boxing Council. Pieniądze otrzyma ten, który zostanie nowym mistrzem. W ostatecznym rozrachunku pieniądze z przetargu zostaną więc podzielone w stosunku 55/45 na korzyść zwycięzcy.

Władze federacji narzucają jednocześnie dwie obowiązkowe obrony w kolejnych walkach. Pierwszego pretendenta powinien wyłonić eliminator pomiędzy Ryadem Merhym (31-1, 26 KO) a Kevinem Lereną (28-2, 14 KO). Ich walka może odbyć się w kwietniu, choć to jeszcze niepotwierdzona informacja.

Wasilewski już wcześniej zapowiadał, że jeśli uda się nabyć prawa do pojedynku Różański vs Babić, odbędzie się on 18 marca w Rzeszowie, mieście Łukasza.

Dotychczasowy i jedyny jak dotąd mistrz WBC wagi bridger (101,6 kg) - Oscar Rivas (28-1, 19 KO), ma poważne kłopoty zdrowotne. Odklejona siatkówka oka postawiła pod znakiem zapytania jego sportową przyszłość. Ale WBC nadała mu status "mistrza w zawieszeniu", co oznacza, że jeśli wróci do boksu, z marszu będzie miał zagwarantowaną walkę z panującym mistrzem świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-02-2023 13:32:48 
Obowiązki i obowiązkowe obrony? Powiem tak: oby doszło do tych "nieprzyjemnych" obowiązków ;-)
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 01-02-2023 20:28:42 
Trzeba otworzyć federację i kasować wg swoich przepisów, to 10%, to 30%.. a jak... chcesz mieć pas koloru jakiegoś to płać i płacz xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.