WASILEWSKI POTRAFI - MISTRZOWSKA WALKA RÓŻAŃSKI vs BABIĆ W POLSCE!

A więc jednak Polska! Andrzej Wasilewski - promotor Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO), przekazał znakomite informacje dla naszych kibiców!

Po poważnej kontuzji i niepewnej przyszłości Oscara Rivasa na tronie federacji WBC wagi bridger (101,6 kg) zapanowało bezkrólewie. Władze World Boxing Council wyznaczyły do walki o mistrzostwo świata Różańskiego i Alena Babicia (11-0, 10 KO). Za Chorwatem stoi potężny Eddie Hearn, jednak szef grupy KnockOut Promotions stanął na głowie i dopiął swego.

Obie strony nie doszły do porozumienia, dlatego dziś w siedzibie WBC w Mexico City odbył się przetarg, który miał wyłonić organizatora takiej walki. Wygrała go polska grupa, składając większą ofertę - konkretnie 425 tysięcy dolarów. Dzięki temu pojedynek mistrzowski odbędzie się w naszym kraju!

Wasilewski już wcześniej zapowiadał, że jeśli uda się nabyć prawa do pojedynku Różański vs Babić, odbędzie się on 18 marca w Rzeszowie, mieście Łukasza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 31-01-2023 20:41:53 
Kozak walka, a walka Różański vs Szpilka pokazała, że w Rzeszowie można robić (z Łukaszem w roli głównej oczywiście) duuuuże rzeczy.
 Autor komentarza: Sambor
Data: 31-01-2023 20:42:37 
Różanski zgwałci Ruska jak zapiol Szpilke tylko ten pas Birdger obsuwa każden kumaty wie o co chodzi
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 31-01-2023 21:11:13 
to było pewne, tak samo to że Fury Usyk to będzie powtórka z rozrywki z walki KLiczko Adamek
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 31-01-2023 21:27:47 
Mysle, ze Hearn zdaje sobie sprawe, ze nie było sensu przepłacać, bo czy to PL czy UK to Babic wygra to przed czasem. Jeden i drugi to bijok, ale uwazam, że Babic ma mocniejszy łeb i w wymianach będzie twardszy od Rozanskiego. Lezal z Balskim, ale po czystym i szybkim ciosie, Różanski szybki nie jest, będzie otwarta wymiana i po prostu nie wierze w Rozanskiego. Myślę, że walka potrwa 3-4 rundy, być może jeden i drugi bedzie na deskach, ale to Rozanski nie zdazy sie pozbierac i dojsc do siebie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 31-01-2023 21:51:48 
425k to chyba trochę mało, co nie?
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 31-01-2023 22:13:35 
No i super. Szkoda tylko, że Różański tak długo już nie boksuje. Z drugiej strony Babić w 2022 roku też nie był zbyt aktywny. Wiadomo, że Polak nie jest faworytem, ale liczę, że pokaże się z dobrej strony. Na miejscu Różańskiego wolałbym się bić z Babiciem niż z Rivasem...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-01-2023 22:42:13 
Sukces będzie można odtrąbić, jak Różański to wygra. Wpierdol w Rzeszowie nie różni się zbytnio od wpierdolu w UK.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-02-2023 08:17:51 
Babic jest w zasięgu Łukasza.. będzie on silniejszy fizycznie, podobny cios.. technika na podobnym poziomie.. Myskex że Łukasz wniesie więcej do ringu.. Plus własna publiczność.. powinien to wygrać przez KO..
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-02-2023 08:50:04 
Będzie epicko! Wasilewskiemu trzeba oddać, że potrafi załatwiać różne sprawy.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 01-02-2023 09:55:55 
Jak dla mnie przepłacone. Akurat dla tego zestawienia walka w UK byłaby ok, bo wiadomo że to się nie zakończy na punkty i sędziowie nie będą okazji się wykazać. Ale rozumiem, że to nie Wasilewski płaci, tylko sponsorzy Różańskiego więc, kto bogatemu zabroni..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 01-02-2023 10:05:13 
InAGaddaDaVida
tu o przepłacaniu nie ma mowy jeśli popatrzysz na to szerzej - nasz boks zawodowy potrzebuje takich wydarzeń. I nie chodzi tutaj o poziom sportowy, tylko rangę a ta przy obecnej suszy na polskim rynku jest wysoka. To inwestycja a gwarantowana epickość o której wspomniał MacGyjwer też ma znaczenie.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 01-02-2023 12:33:38 
Właśnie patrzę szerzej:
1. 425k$ to jest pewnie budżet gali FameMMA, ile gal bokserskich średniego poziomu można za to zrobić? Kilka na pewno
2. Różański bez względu na to czy wygra jest już na końcu kariery. Ok, jest pięściarzem widowiskowym, ale tylko do pewnego poziomu przeciwnika. Przy lepszym technicznie (nie mówię o Babicu) przeciwniku może zostać ośmieszony i znokałtowany łatwo. Więc te gala to nie jest inwestycja w perspektywicznego zawodnika
3. Przy takich kosztach, czy na tej gali możemy się spodziewać mocnej karty jak to było na galach PBN? Raczej na pewno nie
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 01-02-2023 12:47:05 
Swoją drogą przypomina się gala PBN Głowacki - Usyk która AFAIR też sporo kosztowała. Dziś jak się wymienia dokonania Głowackiego to nawet nie wszyscy wspominają o tej walce, która przecież z perspektywy kariery Usyka nie była zła, a dzisiaj można powiedzieć że to była walka mistrzów świata. Niestety na wypełnienie karty nie starczyło budżetu i finalnie gala nie wzbudziła takich emocji jak wcześniejsze PBN
 Autor komentarza: sekundant
Data: 01-02-2023 13:46:28 
Szczerze wątpię by Babic był w zasięgu Różańskiego. Wystarczy porównać sposób w jaki obaj wyprowadzają ciosy podczas walki z cieniem, by zobaczyć że Chorwat jest lepiej wyszkolony. Polak urósł na wygranych z dwoma naszymi orłami, ale to tak naprwdę nic nie znaczy. Zostawia nogi z tyłu, wystawia brodę do przodu i podpala się, co pokazała ostatniawalką z kolorową dupą. Chorwat geniuszem szermierki na pięści nie jest, ale jest wystarczająco dobry by nie przeszło z nim to co wychodziło z wcześniej wymienionymi.
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 01-02-2023 14:48:08 
ciekawe kiedy Joshua z Edkiem wystąpią na fame mma.
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 01-02-2023 14:48:20 
ale im blżej do cyrku
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-02-2023 14:59:18 
Docenić należy najlepszego w Polskim boksie tj. promotora Wasilewskiego.

Różański ma raczej małe szanse na pokonanie Babici-a.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-02-2023 21:57:32 
Zgadzam się, że Głowacki dał niezłą walkę Usykowi, chociaż przegrał wyraźnie. Tak jak pamiętam tę walkę, na początku jakoś mocno nie odstawał, ale później, kiedy wiedząc że przegrywa, musiał pójść na całość i wtedy Usyk był wyraźnie górą w wymianach. Z drugiej strony tak jak teraz o tym myślę, to Usyk zazwyczaj oddaje początkowe rundy i dopiero jak się nauczy przeciwnika, to rysuje się jego dominacja.

Co do reszty karty Babic - Różański, to IMO nie jest super potrzebna. W boksie chodzi o emocje :). Ta walka budzi emocje i to jest ważne.

Co do szans, Babic jest faworytem tylko w tym sensie, że wiemy o nim więcej. Babic jest bokserem średniej klasy, przewraca bokserów słabych albo rozbitych, niepotrafiących wytrzymać jego intensywności. A i tak miał problemy zdaje się ze Spilmontem - dawał się trafiać, był podłączony. Boksera-średniaka, jakim jest Balski (#80 boxrec w cruiser) już nie był w stanie położyć i generalnie będzie miał problemy jeśli trafi albo na swarmera o podobnej intensywności (chociaż takich jest niewielu), albo na gościa z dobrą obroną, który go wypyka, albo na gościa z przyzwoitą odpornością i mocnym ciosem.
Czy Różański jest realnie wyżej niż ta średnia półka i czy ma któreś z ww. atutów - nie wiadomo. Dotychczas pokonywał tylko bokserów w stadium schyłkowym. Pojedyncze uderzenie może mieć mocniejsze od Babicia i tu bym widział jego przewagę. Co do jakości obrony, kondycji oraz szczęki, właściwie nie mamy danych, są tylko pewne poszlaki, że w tych elementach Babic ma przewagę. Typowałbym tak: jeśli walka skończy się szybko, to raczej dla Różańskiego, jeśli potrwa dłużej, to Babic KO lub punkty.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.