WIDEO: SKRÓT RINGOWEJ WOJNY BETERBIJEW vs YARDE

Pasjonująca wojna. Artur Beterbijew (19-0, 19 KO) ostatecznie przełamał i zastopował Anthony'ego Yarde'a (23-3, 22 KO) w ósmej rundzie. Kto nie widział, niech nadrabia zaległości.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 29-01-2023 07:29:00 
Fajna walka..kurde Yarde mógł to chyba nawet wygrać.. był moment w którym Artur siadł..tak czy owak brawa DJa obu..Yarde może miec większą szavse z technikiem Bivolem niż wczoraj z Rosjanien...i Ten żenujący brak komentarza..k..a..co To było..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 29-01-2023 07:30:03 
Walczylo dwóch wybitnych bokserów.. zacięło im mordy czy co??..
 Autor komentarza: smalllbulll
Data: 29-01-2023 07:43:35 
kurcze troszkę za szybko przerwane....jakby yarde przetrwał do końca rundy to mógłby się odkuć jeszcze :)
 Autor komentarza: Scross
Data: 29-01-2023 08:30:07 
@lukaszenko
Były momenty ale Beterbijew mega sensowne klincze robił i to bardzo długie. Zraniony - klincz, nie pozwalał na żadne jakiekolwiek kombinacje, które mogłyby go posadzić
@smallbulll
Tam chyba z narożnikeim był problem bo trener rzucił ręcznik (?) a nie rzucił, Yarde pytał czy rzucają itd. i wynikło z tego, że koniec walki, akurat sędziego w tej zawierusze rozumiem. Yarde miał szansę żeby wygrać bo po 6 rundzie miałem 4:2 (chyba) dla Beterbijewa ale punktowo zaczął zyskiwać przewagę aczkolwiek w punktach miałem chyba jedną 10:10 bo bardzo ciężko punktowalne było kilka rund. Ja się jedynie cieszę, bo postawiłem 20zł na KO na Yarde 6-8
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 29-01-2023 08:38:31 
Ciekawe, że najbardziej sprawiedliwi tego zgniłego świata (najwięksi, najlepsi, najuczciwsi, najpiękniejsi, najmądrzejsi Amerykanie) nie wyłączyli komentarza do głównej walki :D, jak to? Głupota ludzka nie zna granic...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 29-01-2023 08:55:11 
@smalllbulll
Nie mógłby. Nie z Beterbijewem. Jeszcze gdyby było tak, że obaj pływają, ale nie. Artur przetrwał kryzys i był "w cugu" a Yarde mocno zamroczony i już bez tlenu. Nawet jakby dotrwał do przerwy, to po niej Beterbijew by go brutalnie dojechał. Szkoda zdrowia, narożnik uratował swojemu zawodnikowi kawał zdrowia a może nawet karierę. Mam nadzieję, że Anthony to doceni i nie będziemy mieli kolejnego "wilderowania".

Jeśli chodzi o Polsat, zachowali się jak pazerni gówniarze. O braku komentarza dowiedziałem się na tym forum, sam z reguły oglądam wszystkie walki na streamach, właśnie po to, żeby polskich komentarzy uniknąć. Gdyż z reguły są żenujące, jednostronne i irytujące. Tam, gdzie to możliwe, wybieram komentarz angielski, w ostateczności rosyjski. Nie wiem, jak teraz, bo może i to się zmieniło, ale przed wojną Rosjanie komentowali fachowo, bezstronnie i bez pierniczenia.

To, co zrobił Polsat było natomiast żenujące. To mniej więcej tak, jakby producent samochodów "w ramach protestu" nagle zaczął sprzedawać samochody bez klamek albo innych elementów. Bo prawie cały światowy nikiel i 90% wanadu pochodzi z Rosji. O tym się nie mówi, ale wszystkie nakładane na imperium cara sankcje skrzętnie omijają właśnie nikiel i wanad. Szmaciarze z Polsatu najwyraźniej nie byli w stanie zupełnie odpuścić transmisji tej gali, bo zbyt im pachniała kasa z reklam. Więc zdecydowali się na dostarczenie wozu bez klamek. Strasznie to słabe.
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 29-01-2023 09:00:17 
Reasumując , świetna walka , która zapewniła moc i napięcie wszystkim fanom boksu, tak jak sie tego spodziewali . Moje spostrzeżenia co do pracy sędziego : pilnował pseudoneutralności , lecz po wyliczeniu na 10 Yardea zawodnik był odwrócony i szukał kontaktu z narożnikiem - koniec walki . Poza tym , Yarde mógłby byc liderem tegorocznego wydania ruchu Me Too , gdyż niemożność powstrzymania sie sędziego od dobierania sie do jego majtek na oczach calego swiata było obleśne :))
I wypowiedz Artura ba pytanie w wywiadzie -kto jest lepszy on czy Biwol -„ bedziemy o tym wiedziec po walce „. Zestawiając te odpowiedz z cyrkiem na ringu przy promocji Paula i Fury , to juz zostawiam bez komentarza . BTW chyba Tyson dał zarobić Chisorze przy tym gównie :))
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 29-01-2023 09:05:08 
BTW Scross to Ty udzielałeś sie na czacie tego top streamu ? Ten sam nick .
 Autor komentarza: Scross
Data: 29-01-2023 09:34:38 
@Zjeb
Tak, a Ty?
 Autor komentarza: Uznam
Data: 29-01-2023 09:48:47 
Beterbiev tym razem wyglądał na wolniejszego, momentami walka przechylała się na stronę Yarde. Nie wiem co było powodem słabszej dyspozycji. Może dowiemy się za jakiś czas, że był chory przed walką lub nabawił się kontuzji. Ale jeżeli to żadna z tych rzeczy to z Bivolem nie ma czego szukać, jest za wolny. Jego technika opiera się na sile. Zastanawiam się czy wczorajszego Artura nie wyboksowałby Alvarez, który jest 2 klasy lepszy od Yarde.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 29-01-2023 09:59:44 
Dla mnie Canelo byłby faworytem z Beterbijewem i ma duże szanse na znokautowanie go. Beterbijew nie znokautuje Canelo i na pkt też nie wygra.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 29-01-2023 10:03:02 
Zgadzam się z chłopakami - pewnie by się skończyło jak z Kovalevem, którego Canelo uśpił.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-01-2023 10:08:56 
albo okazało by się po walce, że Beterbiev jest o 11cm wyższy od rudego i by się nie liczyło...oczywiście jakby czeczen wygrał.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 29-01-2023 10:10:36 
Usyka też uśpi, a na koniec uśpi Fury'ego. Chloroformem..
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 29-01-2023 10:12:27 
Ponoć Yarde prowadził na kartach w momencie przerwania (68-65, 67-66, 66-67)
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-01-2023 10:20:11 
Introwertyk - a jak miała być punktowana Walka brytola w UK :) i tak raczej nie przeginli pały. Na te
Dla mnie Artury minimalnie prowadził.
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 29-01-2023 10:25:42 
@Scross nie, ale widziałem Cie bo czat wywala na główna strone.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 29-01-2023 10:33:22 
Przy takiej intensywności starcia Yarde nie miał żadnych szans na dotrwanie do końca walki. Więc punktacja i tak nie miałaby znaczenia. Pewnie zrobił to, co i ja zrobiłbym na jego miejscu. Usiłował wykończyć przeciwnika tak szybko, jak to możliwe. Niewiele brakowało i mogło się udać. Ale Beterbijew jest zbyt doświadczony i zbyt dobrze wyszkolony. Mistrzowskie opanowanie klinczu, znakomity "boks na przeczekanie kryzysu".

Z kolei Yarde, przynajmniej w moich oczach potwierdził opinię zawodnika, którego walki wspaniale się ogląda. Osobiście nigdy ich nie odpuszczam, bo zawsze pokazuje fajny, widowiskowy i eksplozywny boks. Czekałbym na jego walkę nawet w przypadku, gdyby walczył z jakąś pomniejszoną wersją Okolie.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 29-01-2023 10:52:32 
Jakby nie przełamał, to tam się wielki i bezczelny wałek szykował. Ringowy też pomagał Yarde, jak mógł, przeciągając w nieskończoność płukanie ochraniacza po wypluwaniu go przez czarnego. Na szczęście niewiele mógł, bo walka była czysta. A ci, którzy w Beterbijewie widzą tylko siłę, nie powinni się wypowiadać, bo nie mają pojęcia o boksie. Nie widzicie jak on składa ciosy i jaki ma repertuar uderzeń?
 Autor komentarza: Ogar
Data: 29-01-2023 11:10:29 
Ja nie widzę.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 29-01-2023 11:19:44 
Doskonała walka dwóch bokserów o podobnych charakterystykach w typie swarmer/slugger. Obydwaj umiejętnie wykorzystywali swoje atuty tj. Yarde lepsza motorykę i zasięg, a Beterbijew lepsza technikę i siłę fizyczną. Walka była emocjonująca, pełna zwrotów akcji i dość wyrównana. Miałem w rundach 4:3 dla Beterbijewa, ale jego sytuacja w rundach 6-7 nie wyglądała dobrze zwłaszcza ze względu na kontuzje łuku. Ostatecznie jednak kolejny raz górę wzięły kaukaski charakter i potęga ciosu. Beterbijew to puncher mało precyzyjny, wiec Yarde padł bardziej z bólu, niż z utraty przytomności. Zresztą od początku źle znosił uderzenia przeciwnika, dwukrotnie ratując się wypluwaniem ochraniacza.

U Beterbijewa widoczny chyba lekki spadek formy związany z wiekiem. On ma przed sobą jeszcze najwyżej ze 3 walki na poziomie zbliżonym do optymalnego.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-01-2023 11:37:41 
@Zjebany
z ciekawości - Twój nick na innych stronach także jest ten sam? :)

@Stieczkin
"Tam, gdzie to możliwe, wybieram komentarz angielski, w ostateczności rosyjski."
święte słowa. Mi się co prawda nie chce grzebać po streamach, ale zawsze jakoś mi się lepiej oglądało na Dazn czy Matchtv.ru. Teraz też zastanawiam się, czy nasz odbiór tej walki jako mega hitu nie wynikał z braku komentarza :).
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-01-2023 12:04:52 
Beterbijew, jak każdy topowy zawodnik, ma styl ściśle dobrany do warunków. Mi się ten boks bardzo podoba. Po pierwsze Beterbijew non stop wywiera presję. Pokażcie mi w tej walce pięciosekundowy odcinek, w którym Yarde mógł trochę odpocząć, bo był poza zasięgiem - nie było takich momentów. Z tego jakieś 80 jak nie 90% to Beterbijew idący do przodu. Przy tym odcinanie kierunków. Ciężko jest przed nim uciec. Spore kawałki walki toczyły się od narożnika do narożnika. Było kilka natarć Yarde, ale generalnie Beterbijew kontrolował tempo tej walki. Super ciekawe byłoby starcie z Usykiem - który z tych dwóch mistrzów kontrolowałby tempo. Kolejny element to garda, przy takim stylu Beterbijew oczywiście sam będzie zbierał, przynajmniej od takich bokserów jak Yarde, ale ma to wkalkulowane i jest w stanie to ogarnąć głównie dzięki bardzo szczelnej gardzie. A to co przejdzie, to trudno, jest w stanie przyjąć i wytrzymać. Przy takim stylu nie może oddawać inicjatywy i uciekać przed natarciem - owszem może zrobić parę kroków do tyłu, ale ciągle mając rywala w zasięgu. Jeśli nie trafi kombinacją, to nie ma przerwy i momentu zatrzymania, tylko natychmiast korekta pozycji i zagrożenie kolejną kombinacją. Mega fajne były momenty - chyba 2 takie były - kiedy to Yarde zepchnął Beterbijewa do narożnika, no co Artur reagował mniej więcej tak "o patrz Antek - jesteśmy w narożniku. I to się dobrze składa...".
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-01-2023 12:10:44 
Hugo - no własnie Beterbiev ma 38 lat to bardzo dużo. Zawsze dziwi mnie jak mało osob zwraca uwagę na ten parametr a przecież jest to kluczowa sprawa w aspekcie funkcjonowania organizmu człowieka.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 29-01-2023 12:15:38 
Beterbijewa w końcu dopadnie wiek tak jak GGG i z efektownie walczącego gościa zrobi się starszy pan. Mam nadzieję że nastąpi to dopiero po walce z Bivolem. Wciąż nie mam faworyta w potencjalnej pełnej unifikacji. Zobaczymy teraz Bivola z Buatsim, kolejna mega walka w półcieżkiej, a w drugiej połowie roku oby już wyczekiwane zestawienie.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-01-2023 12:25:21 
Ariosto - No właśnie wprawdzie kombinacje i techniki inne ale presja jak u Joe Fraziera, żadnej przerwy aż do złamania przeciwnika.
Dlatego zawsze dziwiło mnie czemu Canelo tak nie walczy. Silny fizycznie, z betonowym łbem i dobrym ciosem ma do tego warunki. Za to walka z kontry jak się jest konusem i jak się nie ma zdolności ruchowych Toneya to nieporozumienie. I z lepszymi (gołowkin 1 bivol) walka generalnie wygląda tak że jest metodycznie oklepywany potem ma zryw w przypadu GGG nawet skuteczny a w przypadku Bivola nie.
Albo nie ma kondycji na 12 rund i nie może jej wyrobić, albo drewniane nóżki nie pozwalają podążać za przeciwnikiem.
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 29-01-2023 12:26:50 
@Ariosto
Nie , zjebany jestem tylko na orgu :))
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-01-2023 12:27:24 
Rozróba rodem z panteonu, Yarde zmotywowany z najwyższą dyspozycją do tej pory, zagrał vabank stawiając wszystko na jedną kartę(analogicznie jak Bellew z Usykiem, tylko style inne)). Beterbijew potwierdził wszelkie atuty i diaboliczną wręcz siłę fizyczną, a zarazem znakomitą technikę współgrającą ze sporą inteligencją ringową przy preferowanym barbarzyńskiej formie walki, o czym świadczy jego budzący grozę bilans. Brytyjczyk na zapleczu ekstraklasy jest w stanie raczyć nas interesującymi potyczkami, aczkolwiek przy obecnym składzie zasiadającym na tronie o jakichkolwiek insygniach może zapomnieć, niemniej w niedalekiej przyszłości to powinno ulec zmianie, bo jakby na to nie patrzeć ciemiężyciel Artur to już sędziwy pięściarz(choć jeszcze nie zużyty) i niewiele mu lat zostało na szpicy, tak samo jak i do zrobienia. Innymi słowy-Beterbijew vs Biwoł będzie puentą w jego karierze.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-01-2023 12:28:44 
Rozróba rodem z panteonu, Yarde zmotywowany z najwyższą dyspozycją do tej pory, zagrał vabank stawiając wszystko na jedną kartę(analogicznie jak Bellew z Usykiem, tylko style inne)). Beterbijew potwierdził wszelkie atuty i diaboliczną wręcz siłę fizyczną, a zarazem znakomitą technikę współgrającą ze sporą inteligencją ringową przy preferowanej barbarzyńskiej formie walki, o czym świadczy jego budzący grozę bilans. Brytyjczyk na zapleczu ekstraklasy jest w stanie raczyć nas interesującymi potyczkami, aczkolwiek przy obecnym składzie zasiadającym na tronie o jakichkolwiek insygniach może zapomnieć, niemniej w niedalekiej przyszłości to powinno ulec zmianie, bo jakby na to nie patrzeć ciemiężyciel Artur to już sędziwy pięściarz(choć jeszcze nie zużyty) i niewiele mu lat zostało na szpicy, tak samo jak i do zrobienia. Innymi słowy-Beterbijew vs Biwoł będzie puentą w jego karierze.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-01-2023 12:39:26 
Cóż, siłą rozpędu zdublowało się. Człowiek nie chciał, choć zaśmiecał.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-01-2023 13:46:14 
A faworyt w tej puencie jest jeden. Nie zdradzę, bo sam nie wiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.