KAMBOSOS: ŁOMACZENKĘ DOPADŁ JUŻ WIEK, WYGRA HANEY I ODDA PASY

Prawdopodobnie 20 maja dojdzie do walki na szczycie wagi lekkiej pomiędzy znakomitym Wasylem Łomaczenką (17-2, 11 KO) a absolutnym mistrzem, Devinem Haneyem (29-0, 15 KO). Na kogo stawia George Kambosos Jr (20-2, 10 KO), któremu Haney odebrał trzy z czterech pasów?

W zeszłym roku to właśnie Łomaczenko miał być rywalem Kambososa, ówczesnego championa WBA/IBF/WBO, niestety napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że Łomaczenko miał poważniejsze rzeczy na głowie. W jego miejsce wskoczył Haney i po dwóch punktowych zwycięstwach do pasa WBC dorzucił trzy pasy należące wcześniej do Australijczyka.

Czekamy na potwierdzenie pojedynku Łomaczenki z Haneyem, ale data 20 maja przewijała się już kilka razy w mediach i wypowiedziach promotora Boba Aruma.

- Styl robi walkę, a styl Haneya nie będzie pasował Łomaczence. Wydaje mi się, że Haney wygra w dobrym stylu, odda wszystkie tytuły i przeniesie się do kategorii junior półśredniej. Lubię Łomaczenkę, zarówno jako człowieka jak i boksera, ale dopadł go już czas. W tym wieku Łomaczenki Haney będzie już za duży i zbyt dobry - przekonuje Kambosos.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 25-01-2023 17:40:17 
Tu się akurat zgodzę z ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.