POLACY I CZESI KOŃCZĄ WSPÓLNE ZGRUPOWANIE

2023-01-24, Redakcja, PZB

Dobiega końca wspólne, pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji Polski i Czech. Pięściarze obydwu krajów przygotowują się w Centralnym Ośrodku Sportu im. Feliksa Stamma "Cetniewo" do sezonu przedolimpijskiego, tzn. kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu.

- Z naszymi bokserami trenowało i sparowało pięciu czeskich zawodników: Petr Novak 63,5 kg, Jan Polak 71 kg, Peter Bartl 75 kg, Pavel Hrywnak 92 kg, Martin Pinc +92 kg – powiedział Wojciech Bartnik, trener polskiej reprezentacji.

W obozie we Władysławowie uczestniczą niemal wszyscy najlepsi Biało-Czerwoni. - Wszyscy pięściarze są zdrowi, poza Jakubem Słomińskim i Mateuszem Bereźnickim, którzy na zgrupowanie przyjechali z urazami ręki. Są pod dobrą opieką fizjoterapeutki Aleksandry Słotwińskiej - przyznał szkoleniowiec.

Po krótkiej przerwie, 1 lutego polscy bokserzy zaczynają kolejne zgrupowanie, tym razem w COS OPO w Spale.

- Od 6 lutego będziemy startować w turnieju międzynarodowym w węgierskim Debreczynie - dodał Wojciech Bartnik.

W 67. Bocskai Istvan Memorial wystąpi również kobieca reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Tomasza Dylaka.

W pierwszym półroczu 2023 roku polskie zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata, odpowiednio w New Delhi i Taszkencie. Z kolei na przełomie czerwca i lipca w Nowym Targu odbędą się kwalifikacje olimpijskie w ramach Igrzysk Europejskich w Krakowie.

<< Powrót na stronę główną <<