JOYCE: FURY RACZEJ POKONA USYKA, NASZA WALKA BYŁABY SZALONA

2023-01-23, Redakcja, iD Boxing

Gdyby to Joe Joyce (15-0, 14 KO) mógł wybierać rywala, jego wybór padłby na Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO). I właśnie za niego będzie ściskał kciuki w unifikacji wszystkich pasów z Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

Póki co wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Rio (2016) ma na głowie inne trudne zadanie. Rywalem Joyce'a 15 kwietnia w Londynie będzie niebezpieczny Zhang Zhilei (24-1-1, 19 KO), inny wicemistrz olimpijski w wadze +91kg. W międzyczasie Fury i Usyk powinni rozstrzygnąć sprawy między sobą.

- Nie skreślam Usyka, bo to twardy i świetnie wyszkolony zawodnik, który sprawi Fury'emu dużo problemów. Ale stawiam na Tysona. A jeśli on wygra, co zakładam, bardzo chciałbym spotkać się właśnie z nim w następnej walce. To byłby szalony pojedynek - rozmarzył się Joyce, który posiada pas WBO wagi ciężkiej w wersji tymczasowej po wygranej nad Josephem Parkerem (KO 11).

- Usyk nazwał mnie ostatnio czołgiem, wątpię więc, by chciał ze mną szybko walczyć. Dlatego też lepiej byłoby dla mnie, by wygrał Fury. Mam swoją walkę w kwietniu, która poprowadzi mnie do jeszcze większych rzeczy w lecie - dodał Joyce.

<< Powrót na stronę główną <<