EUBANK CHCIAŁ GOŁOWKINA, TERAZ CHCE GO LIAM SMITH

2023-01-22, Redakcja, Sky Sports

Chris Eubank Jr (32-3, 23 KO) miał wygrać wczorajszą walkę i zabrać się za Giennadija Gołowkina (42-2-1, 37 KO). Ale wygrał Liam Smith (33-3-1, 20 KO) i to on chętnie zaatakuje kazachskiego króla nokautu.

Jest jeden problem - w kontrakcie był zapis o jednostronnym rewanżu. Mógł go uruchomić tylko Eubank w razie swojej porażki. I prawdopodobnie tak się stanie, choć Smith - były champion WBO wagi junior średniej, chętnie skrzyżowałby teraz rękawice z "GGG", panującym mistrzem świata IBF i WBA wagi średniej. Tym bardziej, że Eubanka pokonał właśnie w tym limicie. Jest jeszcze opcja Kella Brooka (40-3, 28 KO), który zapowiadał przed weekendem, że może wrócić ze sportowej emerytury dla zwycięzcy wczorajszej potyczki.

- Marzy mi się występ na stadionie Anfield w moim Liverpoolu. Na przykład z Giennadijem Gołowkinem, bo teraz taka walka jest możliwa do zrobienia. Dużą walką byłoby również starcie z Brookiem, który wyraził zainteresowanie i zapowiedział powrót z emerytury. Ale oczywiście zaakceptuję rewanż, bo zgodziłem się na to wcześniej w kontrakcie. Jeśli tylko Eubank tego zechce, dostanie rewanż. Wróciłem do poważnej gry i znów liczę się w stawce. Chętnie zaatakuję Gołowkina i jego pasy - nie ukrywa Smith.

- Eubank ma twardą szczękę, ale nie tacy już przegrywali przed czasem. Cały tydzień wam powtarzałem, że skończy się to właśnie w ten sposób. Poczekajmy na decyzję Eubanka. Raz już go pobiłem, w razie czego mogę znów to zrobić - dodał Smith.

<< Powrót na stronę główną <<