RIAKPORHE: WALKA Z GŁOWACKIM TO DLA MNIE DUŻY PRZESKOK

Richard Riakporhe (15-0, 11 KO) powtarza jak bardzo szanuje umiejętności Krzysztofa Głowackiego (32-3, 20 KO). Przypomnijmy, że ta para skrzyżuje rękawice 21 stycznia w Manchesterze.

Dla obu to bardzo ważna walka, a ewentualne zwycięstwo przybliży jednego z nich do walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej. Brytyjczyk ma być przyszłością tej kategorii, Polak zaś w przeszłości dwukrotnie zasiadał na tronie federacji WBO.

- To trochę samotne święta, bo spędzone samotnie na ciężkim treningu - żali się 32-latek z Londynu.

KTO NAJLEPSZY W POLSCE W JUNIOR CIĘŻKIEJ? >>>

- Świętować będę dopiero wtedy, gdy zwyciężę. Najpierw mam robotę do zrobienia, to jest w tym momencie najważniejsze. Dla mnie to duży przeskok jeśli chodzi o klasę rywali. Głowacki to przecież były dwukrotny mistrz świata. Polacy są twardzi, a on jest silny, wytrzymały, doświadczony i inteligentny w ringu. Na pewno będę więc musiał być w szczytowej formie, ale zamierzam pokazać swoją determinację i wolę zwyciężania. Plan jest bardzo prosty, wygrać tę walkę za wszelką cenę. Będę odpowiednio dobierał i selekcjonował swoje ciosy, jednocześnie chcąc kontrować jego akcje i karać go za każdy błąd. Kibice mogą się spodziewać znakomitego widowiska - zapowiada zmotywowany Riakporhe.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-12-2022 11:24:50 
Riakporhe na tym etapie wydaję się poszukiwać idealnej wyrzutni, aby ulokować swoją karierę w innym wymiarze. Anglik to mocny rywal o bardzo dobrych warunkach, potrafi się pokazać w dystansie ale też w bliskim kontakcie, ma czym uderzyć i potrafi nokautować ciosami na korpus. Może ten jego boks jest lekko surowy, ale nie zmienia to faktu, że będzie faworytem. Gdyby to był Głowacki z walk z Huckiem, Usykiem, Cunninghamem, czy nawet z Własowem to sytuacja miałaby się diametralnie inaczej, a tak pozostaje trzymać kciuki i liczyć na to, iż utrze nosa młodemu wilkowi.
 Autor komentarza: koks12534
Data: 26-12-2022 13:17:43 
@puncher48 Mi się wydaje że tacy wysocy silini fizycznie nigdy nie pasowały Krzyśkowi i nigdy by z nim nie wygrał ale ring zwerfikuje Huck już był po formie zresztą już od paru lat z nikim dobrym nie wygrał a walka na styku z Cunigham wiadomo stary i też wszystkie ostatnie walki w dupe a Własov dużo zaważył cios po gongu po za tym gościu nie z tej kat ale to chyba jedna z najważniejszych wygranych główki 90 do 10 na Anglika sądząc obiektywnie Okolie pokazał jak z nim walczyć i riaphorke nie zaryzykuje zrobi go na dystans :)
 Autor komentarza: nonitek
Data: 26-12-2022 18:39:44 
"- To trochę samotne święta, bo spędzone samotnie na ciężkim treningu - żali się 32-latek z Londynu."

ciekawe jak tam krzysio czy wielowarzywna już zjedzona
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.