YARDE WZMOCNIONY WSKAZÓWKAMI USYKA PRZED WALKĄ Z BETERBIJEWEM

Anthony Yarde (23-2, 22 KO) za pięć tygodni atakuje Artura Beterbijewa (18-0, 18 KO) i jego pasy WBC/IBF/WBO wagi półciężkiej. I znalazł tajną broń - podpowiedzi samego Aleksandra Usyka.

Usyk zna Beterbijewa z ringów olimpijskich. Zresztą rosyjski bombardier otwarcie mówi o tym, że chętnie znów spotka się w przyszłości z Usykiem. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Najpierw jednak musi uporać się z Yarde'em.

- Usyk był na walce Fury'ego z Chisorą i opowiadał trochę o walce z Beterbijewem. A kiedy mówi ktoś taki o boksie, ja słucham. Dostałem od niego pewne wskazówki i rady. Jestem pokorny i chętny do nauki, tym bardziej, że Usyk dwukrotnie walczył z Beterbijewem. To były drobne wskazówki, które zostawię dla siebie - powiedział Yarde.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 25-12-2022 12:27:23 
Hmm... Jeśli zalecił mu założenie biustonosza oraz ochraniacza-pontonu a'la Brodnicka, to takie rady były sensowne.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-12-2022 15:14:45 
Hehe.. słabo no te cycki wyglądają..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-12-2022 15:16:08 
Jeszcze ta okropna dysproporcja między góra a dołem klatki.. fatalna sprawa..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 25-12-2022 16:32:41 
Dobrze, że słuchał. Szpilka nie słuchał Lennoxa i nie został gitem świata. Mimo wszystko, tutaj dobre rady nie pomoga, jedyna szansa to jakis lucky punch bo Yarde ma czym przylozyc a Beterbiew potrafi paść. Wszystko inne stawia w roli faworyta obecnego mistrza.

@lukaszenko
fakt, zapewne wynika z genetyki ale góre klatki o wiele łatwiej zbudować niż dół więc jeżeli Yarde kiedyś bedzie zainteresowany zbalansowaniem sylwetki to zapewne nadrobi. Tak czy siak w boksie nie przeklada sie to na praktyke/skutecznosc (zwlaszcza dolne aktony klatki) no chyba, że w ciosach bitych z dołu bo ten rodzaj ruchu w jakims stopniu angazuje ten sektor mięśni piersiowych
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-12-2022 17:04:47 
Marcin
W boksie klatka ma znaczenie marginalne..Plecy,barki, tricepsy i nogi..te mięśnie są istotne..i fakt masz rację górę buduje się dużo szybciej może mieć to powiązanie z genetyka stricte słaba jeśli chodzi o sport wyglądowy.. brzuch też wygląda zle..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 25-12-2022 22:18:35 
No tak, anatomia wskazuje na to że przy ciosach z reki ogromny wysilek podejmuje najszerszy grzbietu, naramienny przedni i boczny, prostowniki ramienia (tricepsy), nogi (bo technicznie z nich bierze sie sila, zarowno z 4-glowych jak i z tylnej tasmy w postaci 2-glowych), do tego brzuch - głównie skosne brzucha, chociaz caly "core" jest istotny. Ogolem w boksie pracuje cale cialo ale faktem jest, że dolny akton mięśni piersiowych (jak cała klata odpowiadajaca za push) nie jest dominująca. Są przypadki wśród bokserów którzy wyciskali bardzo dużo np. Povetkin 200kg, oraz takich którzy wyciskali przecietnie (Wilder sie podniecał, że ważac 100-we wyciskał 140).

Fajnie spotkac adwersarza posiadajacego pojecie, wiedze merytoryczna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.