MKOl GROZI ODSUNIĘCIEM BOKSU Z PROGRAMU IGRZYSK PARYŻ 2024!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski MKOl zagroził, że wycofa boks z programu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024). Wszystko przez trwający spór z Umarem Kremliowem i kierowaną przez niego organizacją IBA.

MKOl domaga się poważnych reform w strukturach IBA. A teraz wszystko zaogniło się, gdy IBA odnowiła kontrakt z Gazpromem.

MKOl już wykluczył boks z programu Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku i teraz ostrzega, że może go również usunąć z Paryża. Poza konfliktem związanym ze współpracą IBA z Gazpromem, wszystko zaogniło dodatkowo przywrócenie do startów zawodników z Rosji i Białorusi, co stanowiło bezpośrednie naruszenie wcześniejszego orzeczenia MKOl.

"Niedawny kongres po raz kolejny pokazał, że IBA nie interesuje się boksem jako dyscypliną i bokserami, a jedynie własną siłą. Nie ma woli zrozumienia prawdziwych problemów. Wręcz przeciwnie, przedłużenie umowy sponsorskiej z Gazpromem jako głównym sponsorem IBA wzmacnia obawy, które wyrażamy już od 2019 roku" - czytamy między innymi w oświadczeniu MKOl.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Scross
Data: 23-12-2022 19:51:41 
Słuszna decyzja
 Autor komentarza: championn
Data: 24-12-2022 12:55:29 
Po co w ogole ten boks amatorski jak zawodnik już w drugirj walce zdobywa tyguł mś zawodowców, bez sensu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.