RING TELEGRAM (21 GRUDNIA)

Oto kolejna dawka wiadomości ze świata boksu w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Manny Pacquiao idzie śladami Floyda Mayweathera. Reprezentujący go Sean Gibbons negocjuje pokazową walkę z dawną gwiazdą australijskiego boksu - Anthonym Mundine'em. Taki pojedynek miałby odbyć się jednak dopiero w lipcu.

Kto o schedę po Shakurze Stevensonie? O wakujący pas WBO wagi super piórkowej 3 lutego zaboksują Emanuel Navarrete (36-1, 30 KO) i Liam Wilson (11-1, 7 KO).

- Wierzę w siebie i to, że jestem już gotowy na najlepszych zawodników wagi lekkiej. Z Gervontą Davisem włącznie - mówi Frank Martin (17-0, 12 KO), który dając lekcję boksu Michelowi Riverze nabył status challengera do tronu federacji WBA.

Daniel Dubois (19-1, 18 KO) dementuje wcześniejsze doniesienia, jakoby musiał zrobić aż pół przerwy od boksu. - Za kilka tygodni mogę wracać na salę - stwierdził "regularny" mistrz WBA wagi ciężkiej.

Miguel Angel Garcia (40-2, 30 KO) wróci ze sportowej emerytury? - Mikey wrócił na salę kilka tygodni temu i rozważa powrót - poinformował Robert Garcia, starszy brat i zarazem trener Mikeya.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 21-12-2022 11:44:59 
Wszystko spoko, ale żeby Mikey Garcia wracał w takim momencie? Albo chce sprzedać swoje nazwisko, albo musi pogodzić się z powolną odbudową formy, co przy jego 34 latach nie zwiastuje dużych rzeczy. Wątpię też w jego "głód" sukcesu, skoro porażka z Martinem przekonała go do zawieszenia rękawic na kołku.
Kolejny wątek: w jakiej dywizji miałby wrócić? W lekkiej wszystkie pasy należą do Aruma i może dopiero pod koniec 2023 coś się zmieni w tym temacie. Są tam też takie nazwiska z DAZN i Showtime jak Isaac Cruz, Frank Martin, William Zepeda, czy przede wszystkim Grevonta Davis, dla którego walka z Mikeyem byłaby kolejnym spacerkiem, za który dostałby piękną wypłatę, i dzięki któremu umocniłby swoje nazwisko.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 21-12-2022 11:56:15 
W super lekkiej też jest ciekawie bo jest tam Barboza, Pedraza, Jose Cepeda, ale są też Prograis, Taylor, czy Ryan Garcia, którzy nie odmówiliby walki ze schyłkowym Mikeyem. Podobnie Sandor Martin, ale Amerykanin chyba woli o tym nazwisku jak najszybciej zapomnieć :))
Mam nadzieję, że półśredniej nawet nie bierze pod uwagę...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-12-2022 14:19:04 
Mikey wydaję się być gorącym weteranem, wskrzeszanym po chwili zapomnienia, a na jego potencjalne walki z Davisem, Cruzem,Prograisem,Garcia(Ryanem) czy nawet rewanż z Martinem raczej nikt się nie obrazi, a wręcz z ciekawością rzuci okiem. Więc ja jestem za, nawet jakby miał służyć wyłącznie jako trampolina dla najlepszych.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.