FURY: WALKA Z USYKIEM NIE BĘDZIE TRUDNIEJSZA NIŻ TA Z CHISORĄ

- Nie postrzegam walki z Usykiem jako bardzo wymagającej - mówi Tyson Fury (33-0-1, 24 KO), mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) po przeprowadzce do królewskiej kategorii najpierw zastopował Chazza Witherspoona (TKO 7), a potem wypunktował (115:113, 115:113, 117:112) Derecka Chisorę, co otworzyło mu furtkę do mistrzowskiej walki z Anthonym Joshuą. Ukraiński technik wygrał obie walki z AJ-em na punkty i przejął jego pasy IBF/WBA/WBO. Dziś jesteśmy już bardzo blisko pełnej unifikacji. Obie strony negocjują i pracują nad taką walką, która prawdopodobnie odbędzie się na Bliskim Wschodzie.

- Nie spodziewam się, aby walka z Usykiem była równia twarda i trudna jak ta ostatnia z Chisorą. Bo on z pewnością nie będzie w stanie przyjąć takich ciosów ode mnie, jakie przyjmował Dereck. Zobaczcie jak zdominowałem Chisorę, a jak wyglądała jego walka z Usykiem. Dla mnie to był remisowy pojedynek, ze mną Dereck nie wygrał nawet rundy. Nikt mnie nie pokona i udowodnię to po raz kolejny w starciu z Usykiem - zapowiada "Król Cyganów".

TRENER USYKA: FURY NIE JEST WIĘKSZYM ZAGROŻENIEM NIŻ JOSHUA, POKONAMY GO >>>

- Udowadniam swoją wartość za każdym razem, walka po walce. Chcę tego pojedynku jak najszybciej. Nikogo nie można lekceważyć, ale nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać - dodał Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 20-12-2022 22:29:43 
Lubię Cygana, ale chyba zapomniał że styl robi walkę. Dojdzie do tego, że pojedynek między nim a Usykiem będzie promowany i postrzegany jako mismatch. A się Cygan zdziwi dopiero w ringu...
 Autor komentarza: Scross
Data: 20-12-2022 22:51:33 
Trudna jak walka z Chisorą hahahahah
 Autor komentarza: Ogar
Data: 21-12-2022 09:16:41 
Ludzie patrzą teraz na Usyka tylko przez pryzmat walki z Joshuą, który kompletnie nie potrafi wykorzystywać przewagi warunków fizycznych, a Fury robi to genialnie i nie ustępuje Usykowi na żadnym innym polu. Gdyby Usyk był teraz po walce z Chisorą, to Fury byłby z nim faworytem 70-30. Tylko Joshua powoduje, że ten obraz jest zamazany, a wynika to z tego, że zawsze był przeceniany. Dla mnie Fury będzie zdecydowanym faworytem w tej walce 60-40.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-12-2022 09:28:48 
Usyk to dobry bokser, ale nie pokonał nikogo wybitnego - z Furym też nie wygra.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 21-12-2022 09:30:00 
60 do 40 to nie są szanse zdecydowanego faworyta. 80 do 20 już tak
 Autor komentarza: Ogar
Data: 21-12-2022 09:45:02 
80-20 to już prawie mismatch.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 21-12-2022 09:50:03 
@Polakos,
A kogo wybitnego pokonał Fury?
Wybitny pięściarz trafia się raz na kilkadziesiąt lat w danej wadze, więc nie jest możliwe by Usyk pokonał kogoś wybitnego, bo to on jest tym wybitnym. Wystarczy spojrzeć na rekord. 20 walk, a w nich mieści się kompletne wyczyszczenie kategorii cruiser, zunifikowane mistrzostwo w ciężkiej i tylko jeden pas brakuje do kompletu. Kto przed nim dokonywał takich rzeczy? Bardzo niewielu.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 21-12-2022 09:59:22 
Tutaj wiele będzie zależało od dyspozycji Fury'ego a jeszcze więcej od miejsca walki i ringowego. Jeśli pozwoli Fury'emu faulować, czyli wieszać się, klinczować i w ogóle cwaniakować a Usykowi nie będzie się udawało tego unikać, wynik jest prosty do przewidzenia.

Jeśli Usyk zdoła uniknąć wieszania i brudów i/lub ringowy nie będzie na nie pozwalał, może być różnie. Gdyby Usyk rozpoczął ciosami na korpus a potem zdołał utrzymać intensywność starcia na poziomie z pierwszej walki z Joshuą, to może Fury'ego zwyczajnie zajechać w końcowych rundach.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-12-2022 10:02:19 
Sekundant

Klitschko to była ścisła czołówka rankingów P4P w momencie walki, a Usyk nie pokonał nawet nikogo z TOP10 P4P. Ja oczywiście nie twierdzę, że Ukrainiec ma słaby dorobek, ale Breidis, Gassijew czy Głowacki to nie są delikatnie mówiąc przyszli członkowie galerii sław. Myślę, że w historycznym rozliczeniu będzie mu brakowało wybitnych jednostek w resume - ostatnio nawet nie został uwzględniony w TOP100 wszechczasów.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 21-12-2022 11:42:41 
Chyba że pokona Furego, co nie jest niemożliwe jeśli do walki dojdzie w pierwszej połowie przyszłego roku.
Ząb czasu już go nadgryza. Moim zdaniem w rewanżu to nie Joshua wypadł lepiej, ale Usyk odrobinę słabiej.
Fury owszem ma tego Kliczkę na koncie, ale to się odbyło w takim momencie, że Ukrainiec jeszcze nie zdążył z tych rankingów wylecieć.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-12-2022 12:14:10 
Jeśli pokona Furyego to dużo zyska w oczach kibiców, ekspertów, ale faworytem będzie oczywiście Tyson Fury.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 21-12-2022 12:32:55 
W drugiej walce z Joshuą Usyk wypadł słabiej z powodu rdzy. Style oparte w dużym stopniu na technice są na nią bardzo podatne. To nie George Foreman czy Joe Joyce, których receptą na zwycięstwo było "przyjąć i oddać jeszcze mocniej". Takiego "stylu" rdza prawie się nie ima. Dlatego Foreman mógł sobie wracać w podeszłym wieku po bardzo długiej przerwie i znów bić młodych.

A technicy tak nie potrafią. Oni się muszą rozruszać, wstrzelić, złapać rytm... W ten sposób Łomaczenko przegrał z Lopezem. Teraz Usyk będzie świeższy, bo niedawno miał walkę, w dodatku z całkiem nieźle dysponowanym Joshuą. Który żadnym bumem nie jest. Jeżeli Fury'emu uda się przeciągać walkę "w nieskończoność", znacznie zwiększy swoje szanse. Dlatego przewiduję "zgłaszanie kontuzji". Covid już wyszedł z mody, ale jakieś plecy czy barki zawsze są na topie :)
 Autor komentarza: Erwin
Data: 21-12-2022 14:44:56 
Jakiego wybitnego boksera pokonał cygan??? No właśnie... Po za b. dobrym w owym czasie Władimirem ma na rozkładzie mocno bijącego (ale przeciętnego technicznie) Wildera, przeciętnego Derecka i Dilliana a reszta to druga i trzecia liga...
 Autor komentarza: TomekfanBOKSU
Data: 21-12-2022 14:45:17 
Polakos
Przecież każdy pier...dzieli, że kategoria crusier jest zapomniana, pomijana,nie porywająca itp....więc o co chodzi. Wyjaśnił tam każdego kto się nawinął. Pozbieram wszystkie pasy. Innymi słowy nie było na niego żadnego kozaka.
Po prostu Usyk Ci nie pasuje i tyle w temacie. Nie lubisz go, nie kibicujesz jemu a w zasadzie to pewnie liczysz na jego porażkę, która byłaby Ci na rękę bo poświadczyłaby Twoje teorie o nim.
Facet to mestro boksu, którego dawno świat nie widział w tych kategoriach wagowych.
Broń Panie Boże nie odbieram nic Tysonowi bo przez ten swój styl pijanego mistrza ten bokser staje się legendą, ale nie zawsze to idzie z przepisami-faule, wieszanie się na zawodnikach swoim cielskiem jest mu pobłażane-tylko jakim prawem?
Wielu chłopaków tutaj pisze o tych faulach i mają rację bo to więcej pomoże Brytolowi niż jego umiejętności.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-12-2022 15:28:41 
Dla mnie Usyk jest neutralny jeśli chodzi o uczucia, nie wracam do jego walk z racji mało frapującego stylu, ale trzeba przyznać, że drogę przebył naprawdę niezłą. Kategoria cruiser była jaka była - wybitnych jednostek tam nie było. Fakt faktem, Fury będzie jego największym wyzwaniem w zasadzie pod każdym względem - umiejętności, rozmiar, niewygodny styl, do tego pięściarz który przerwał dominację Klitschki i jest czołówce światowej bez podziału na kategorie. Ta walka odpowie na sporo pytań, ale stawiam na Tysona Furyego i to w sposób raczej wyraźny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.