SBN 19: POLACY POKONALI CHORWATÓW

Reprezentacja Polski pokonała Chorwację 10:0 na gali Suzuki Boxing Night 19 w Toruniu. W walkach zawodowych zwycięstwa odnieśli Bartosz Gołębiewski i Przemysław Runowski. Z kolei w pojedynkach w boksie olimpijskim wygrywały m.in. torunianki Aneta Rygielska i Barbara Marcinkowska.

W debiucie w kadrze narodowej, prowadzonej przez trenera Wojciecha Bartnika, Mateusz Ziomek (80 kg) pokonał w 1. rundzie Mateja Hlacę. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpił także Michał Dawiec (67 kg) i wygrał z Goranem Miociciem 3:0.

Jednogłośnie na punkty w dzisiejszych walkach triumfowali także: 63,5 kg Oliwier Zamojski z Marinem Jelaciciem, 75 kg Damian Durkacz (debiut w wadze średniej) z Marko Dosenem i 86 kg Tomasz Niedźwiecki z Matejem Uremoviciem.

Na gali w Toruniu, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, przy wsparciu Partnerów i Sponsorów, zwyciężały również m.in. Aneta Rygielska (66 kg) i Barbara Marcinkowska (75 kg). Pokonały - odpowiednio - Kamilę Wachal 3:0 i Aleksandrę Kisiel 3:0.

W innych pojedynkach w pięściarstwie olimpijskim zwyciężali: młodzik Daniel Murawski (75 kg), kadetka Sandra Van Der Zanden (+80 kg) i junior Kacper Gawłowski (86 kg).

Na zakończenie bardzo udanej gali w hali "Spożywczak" odbyły się pojedynki na zasadach profesjonalnego boksu. Bartosz Gołębiewski (76,2 kg, super średnia) wygrał na punkty z Ukraińcem Mykolą Nomerowskim, a Przemysław Runowski (69,8 kg, junior średnia) pokonał przez TKO w 3 rundzie Wiaczesława Sczulewskiego (Ukraina).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.