2,3 MILIONA W PRZETARGU - DE LA HOYA ZORGANIZUJE ORTIZ JR vs STANIONIS

Oscar De La Hoya bardzo mocno wierzy w Vergila Ortiza Jr (19-0, 19 KO) i upatruje w nim pogromcę Crawforda oraz Spence'a. I aby dopiąć swego, wykłada duże pieniądze.

Żeby dobrać się do Errola Spence'a (28-0, 22 KO), ulubieniec "Złotego Chłopca" najpierw musi zdobyć pas WBA Regular wagi półśredniej, co gwarantowałoby mu status obowiązkowego challengera do mistrza WBC/IBF/WBA. A mistrzem "regularnym" WBA pozostaje Eimantas Stanionis (14-0, 9 KO).

Władze WBA zarządziły przetarg na organizację pojedynku Ortiz vs Stanionis. Grupa TGB powiązana z Alem Haymonem zaoferowała ponad dwa miliony dolarów - $2,100,100. Ale jeszcze więcej zaoferowali przedstawiciele Golden Boy Promotions. Grupa De La Hoyi wyłożyła w przetargu aż 2,3 miliona dolarów! I nabyła prawa organizatora tej walki.

Większą gwiazdą jest Ortiz Jr, ale przy podziale 75/25, zgodnie z przepisami World Boxing Association, dostanie brutto $575,000. Stanionisa zaś czeka wypłata życia - $1,725,000. Zwycięska oferta De La Hoyi oznacza, że taki pojedynek odbędzie się na platformie DAZN.

- Walka powinna odbyć się w marcu, w Los Angeles albo gdzieś w Teksasie - mówi Rick Mirigian, menadżer Ortiza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 13-12-2022 11:41:09 
Postawię tutaj na mocno bijącego Ortiza - pewnie nawet przed czasem.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-12-2022 11:46:07 
Ja powiem więcej - nie jestem jeszcze pewien, ale widzę dużą szansę na to, by Ortiz pobił Crawforda i Spence'a. Ładniej wygrywa Ennis, ale Ortiz miał trudniejszych rywali, a poza tym udowodnił mi, że potrafi przetrwać kryzys i wrócić, co jest dużą umiejętnością.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 13-12-2022 13:02:01 
Absolutnie tak, ja zawsze będę stawiał wyżej jakość skalpów niż efekt wizualny. Dlatego ciężko mi się zachwycać przykładowo Crawfordem mając na uwadze, że nie walczył z najlepszymi w półśredniej mimo, że jest w tej kategorii od kilku lat. Wyżej cenię ciężkie walki z dobrymi rywalami niż egzekucję na leszczach. Czas gra na korzyść Ortiza, ale on już w tym momencie byłby na taki pojedynek gotowy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 13-12-2022 17:36:57 
Prospekty gorące jak świeże bułeczki w piekarni, zarówno Ortiz Jr., jak i Ennis ścigają starszą klasę, a tych wcześniej czy później dopadnie wiek, bo metryki nie da się oszukać, a młode wilki zawsze są głodne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.