MAKABU BRONI PASA WBC W STARCIU Z GEVOREM

Informowaliśmy Was kilka tygodni temu o tym, że Noel Mikaelyan (26-2, 11 KO), Wam znany bardziej jako Noel Gevor, podpisał kontrakt z Donem Kingiem. Dzięki temu bardzo szybko dopięto walkę z mistrzem świata wagi junior ciężkiej, innym zawodnikiem Kinga - Ilungą Makabu (29-2, 25 KO).

Ta walka i tak doszłaby do skutku, bo Gevor został wyznaczony przez federację WBC na obowiązkowego pretendenta w limicie 90,7 kilograma. Ale znając Kinga, wszystko by się bardzo przeciągało. A tak, mając pod kontraktem obu zawodników, sławny promotor nie ma nic do stracenia i szybko doszedł z nimi do porozumienia.

Pojedynek odbędzie się 21 stycznia w Miami. Szczegółów karty nie znamy, ale znając Dona Kinga skończy się na absurdalnej transmisji w systemie PPV...

KOWALIOW CHĘTNY NA WALKĘ Z MAKABU >>>

Gevor w lutym wygrał eliminator z Yourim Kalengą. Z kolei Makabu po pas World Boxing Council sięgnął w styczniu 2020 roku, pokonując po trudnej walce na punkty naszego Michała Cieślaka. Tytuł bronił tylko dwa razy, odprawiając Olanrewaju Durodolę (TKO 7) oraz Thabiso Mchunu (PKT 2:1).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-12-2022 16:57:59 
Makabu to powinien zunifikować z Goulamirianem, a i też Glantona bym wysłał na jednego, jak i drugiego. Wymienione kombinacje starć to byłyby burdy i zapewne Arsena można by wytypować za drobnego faworyta, a jest jeszcze Cieślak i żaden z nich rękawicy by nie odstawiał.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-12-2022 19:34:20 
@ puncher48
Glanton przegrał z Lightem. Co prawda problematycznie, ale zaprezentował się kiepsko. To nie jest materiał na mistrza.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-12-2022 19:46:23 
Może i nie, ale styl walki w półdystansie, zamiłowanie do ostrych wymian i dobra odporność, każe go upatrywać jako pięściarza gwarantującego przednie widowisko. W sam raz na dobrowolną obronę.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-12-2022 22:07:37 
Nie nalezy skreslac Gevora w walce z Makabu. Gevor jest niedocenianym zawodnikiem (obydwie jego porazki; z Wlodarczykiem i Briedisem sa watpliwe).
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-12-2022 01:16:04 
@marcinm
Z Włodarczykiem to nie była wątpliwa porażka tylko niewątpliwy wał. Jednak Makabu Gevor będzie pasował stylem i moim zdaniem nie ma zbyt dużych szans na wygraną.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.