POZNALIŚMY MISTRZYNIE POLSKI

Medalistki tegorocznych Mistrzostw Świata - Oliwia Toborek (srebro w 81 kg) i Lidia Fidura (brąz w +81 kg) - zwyciężyły w Zabrzu w 22. Mistrzostwach Polski Seniorek, odpowiednio w kategoriach 75 kg i +81 kg. Z kolei w finale wagi 54 kg Wiktoria Rogalińska zwyciężyła w pojedynku z Sandrą Drabik 4:1.

W środowych walkach finałowych Oliwia Toborek wygrała z Wicemistrzynią Europy (wagi 81 kg) Martyną Jancelewicz, a Lidia Fidura z Agatą Kaczmarską. Niespodziankę sprawiła natomiast Wiktoria Rogalińska, która okazała się lepsza od medalistki Mistrzostw Europy Sandry Drabik.

Sensację sprawiła wracająca do MP po 10-letniej przerwie Anna Sajnóg (63 kg). W dzisiejszym finale wygrała 4:1 z Marią Jackowską, która była liczona w końcówce walki. W 2010 i 2012 roku Anna Sajnóg nie zdobyła medalu w krajowym czempionacie.

Pojedynek o złoto w kat. 81 kg zakończył się remisem, a sędziowie jako zwyciężczynię wskazali Natalię Marczykowską w starciu z Weroniką Flaszak.

Efektowną wygraną zanotowała Nicola Prymaczenko (52 kg), która pokonała Sandrę Bobowicz przez RSC w 2 rundzie.

W innych finałach Natalia Rok (50 kg) pokonała Natalię Kuczewską 4:1, a Sandra Kruk (57 kg) wygrała z Karoliną Tracz 5:0.

Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce w wadze 60 kg. Julia Szeremeta rozstrzygnęła na swoją korzyść walkę z Żakliną Kociołek niejednogłośnie 3:2

O złoto w 48 kg miały boksować bliźniaczki Mięgoć - Kinga i Angelika. Tradycyjnie o złotym i srebrnym medalu zadecydował los. Tytuł mistrzowski trafił do Kingi Mięgoć, a wicemistrzowski do Angeliki Mięgoć.

Po złoto sięgnęły także Katarzyna Szarańska 66 kg i Wiktoria Tereszczak 70 kg.

Mistrzynie Polski na rok 2022:
48 kg Kinga Mięgoć
50 kg Natalia Rok
52 kg Nicola Prymaczenko
54 kg Wiktoria Rogalińska
57 kg Sandra Kruk
60 kg Julia Szeremeta
63 kg Anna Sajnóg
66 kg Katarzyna Szarańska
70 kg Wiktoria Tereszczak
75 kg Oliwia Toborek
81 kg Natalia Marczykowska
+81 kg Lidia Fidura

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.